Skocz do zawartości

Jakie kabelki głośnikowe?


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 godzin temu, Nowy123 napisał:

Kruger&Matz to raczej chyba nic dobrego nie wróży

 

15 godzin temu, kuba8911 napisał:

Panowie, aby nie zakładać nowego wątku, co sądzicie o tym kablu? 

Mam alergię na tą firmę i zaraz włącza mi się światełko, czy ta miedź w przewodnikach to na pewno miedź  , kabel jak kabel , przewodzić będzie ,ale jak Ci zależy na dobrym ekranowaniu to polecam:

https://s4home.pl/produkt/chord-clearway-speaker/

@S4Home link do tej akurat strony to czysty przypadek a nie chęć podlizania się :) Ale miej to na uwadze ........ :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kuba8911 napisał:

Skoro ekran jest foliowy to kabel jest z jakiejś mieszanki metali innej niż miedź. Co by się nie ulotnił Ci w miesiąc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

 

Mam alergię na tą firmę i zaraz włącza mi się światełko, czy ta miedź w przewodnikach to na pewno miedź  , kabel jak kabel , przewodzić będzie ,ale jak Ci zależy na dobrym ekranowaniu to polecam:

https://s4home.pl/produkt/chord-clearway-speaker/

@S4Home link do tej akurat strony to czysty przypadek a nie chęć podlizania się :) Ale miej to na uwadze ........ :)  

Absolutnie rozumiem 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2019 o 07:30, Janusz Duryn napisał:

Myślę, że zmiana na inny kabel wprowadzi słyszalne zmiany. Kimber 4pr ma słabe wysokie tony, mało w w tym kablu powietrza i faktycznie dźwięk przyklejony do kolumn. Jego największą zaletą jest bas. Na twoim miejscu bez wahania wypróbował bym inny kabel, jaką sumę chcesz przeznaczyć?

Witam po dłuższej przerwie, miałem problemy ze zdrowiem, szpital te sprawy.

Czy masz kolego jakieś propozycje? Jeśli to co piszesz odnosnie 4pr jest prawdą to chcialbym spróbować innych kabli, s4home zaproponował kable a ty polecisz coś od siebie?Ceny tak jak pisałem 70-100 za metr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych kabli cała masa i w opisie prawie każdego jest to samo.

Ty akurat potrzebujesz raczej kabli o charakterystyce zgoła odmiennej niż ja do tego ja jeszcze nie mam pojęcia czy w ogóle usłyszę zmianę okablowania, chcę się przekonać.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Na kable trzeba patrzeć pod kątem jakości materiału , czystość miedzi , z czego izolacja , jak są podane to jakie parametry (rezystancja,pojemność między żyłami) , akurat na opisy jak to "brzmi" to nie zwracam uwagi , gdyż to bajdurzenia :D

Chyba ostatnio zaczynam podzielać Twój tok myślenia. A PR Kimbera to bym porównał do VdHul Magnum, którego używałem z 15 lat. Takie wszystko za kotarą. Ale niektórzy lubią trochę złagodzić brzmienie (ostrzejsze) bo się sprzedał. Wydaje mi się, że dobry kabel przeniesie wszystko co się mu poda, bez dodawania (albo raczej odejmowania) ze swej strony.

Edytowano przez Marek Jankowski
Edit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kable to nawet nie patrzę pod kątem budowy. Tylko brzmienie.

No chyba że chcesz aby było je widać jak na audioshow. To co innego. Ale tak to tylko brzmienie.

Moim zdaniem chord jest jaśniejszy bardziej rozdzielczy.

Ale kimber akurat z modelem 4pr , 8ki nie pamiętam. Ładnie trafia w melodyjności. Kabel bez wyostrzen. Powiedział bym że nawet bardziej do wyboru w ciemno. Może się nie do końca spodobać ale nie zaszkodzi w systemie 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć.

Pożyczę od kolegi tego chorda odyssey i zobaczę ale z tego co piszesz to może być dobry. Moje aurory z mr780 już same z sobą grają gładko więc trochę jasności im nie zaszkodzi.

Ciekaw jestem czy zobaczę różnicę.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 09:52, David 81 napisał:

Witaj obecnie testuję ten amp magnata mr 780 barwę ma ciekawą , jak by co to mam parę kabelków do wypożyczenia 

kimber 8tc

naim nac 

linn k20

chord odyssey x

jak by co to pisz śmiało .

20190712_094251.jpg

 

Dzięki, póki co pożyczyłem odysseya od @Janusz Duryn  jak dojdzie to zamelduję czy coś zmienił i czy to USŁYSZAŁEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 13:59, Janusz Duryn napisał:

Chord jest faktycznie jaśniejszy, ale nie idzie to jeszcze w wyostrzenie. Nie tnie ostrością po uszach, ogólnie trzyma całe pasmo w ryzach.

Absolutnie się zgadzam. Tu jasność nie idzie w agresję!

Nie wiem na ile byście się dodadali bo to nie tanie kable ale ten kimber TC od kolego też by można było sprawdzić. Zacny kabelek. Jaśniejszy od serii PR. Z dobrą izolacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podłączyłem kable. Późno było i nie mogłem sobie na zbyt wiele pozwolić ale z całą pewnością mogę stwierdzić że słychać pomiędzy tymi kablami różnicę. Rzeczywiście chord gra jaśniej i troszkę szczuplej na basie lecz nie są to jakieś duże różnice i co ciekawe zaraz po podłączeniu chord grał nijak, tak po godzinie dopiero zacząłem dostrzegać różnice. Muszę dłuższą sesję zrobić. Największy kłopot z przepinaniem kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy123 po godzinie bo się lampy rozgrzały :) dlatego przy wzmakach czy to lampowych czy hybrydowych ciężko jest ocenić np. kable z uwagi na ten skok jakości brzmienia z uwagi na rozgrzewanie ...

Mój patent to rozgrzewanie wzmaka źródłem z tv , czyli leci sobie coś w tv , dźwięk idzie a dopiero po określonym czasie załączam muzykę , inaczej ten mały % jest nie do sprawdzenia , gdyż różnica dźwięku na zimnych i nagrzanych lampach jest większa niż % jaki dają kable (to oczywiście moja opinia) :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...