Skocz do zawartości

Jakie kabelki głośnikowe?


Nowy123

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To inna sprawa.

Ale różnica w kablach jest 

Można zaufać że część ludzi tego nie słyszysz bo to nie jest różnica taka jak na wzmacniaczach czy kolumnach. Ale jest. Dlatego kable dobiera się na końcu. Jako szlif. Ale nie można tego pominąć. Kupować byle jakich kabli cca nawet do tańszych sprzętów, jednak odradzamy

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To inna sprawa.

Ale różnica w kolanach jest 

Można zaufać że część ludzi tego nie słyszysz bo to nie jest różnica taka jak na wzmacniaczach czy kolumnach. Ale jest. Dlatego kable dopięta się na końcu. Jako szlif. Ale nie można tego pominąć. Kupować byle jakich kabli cca nawet do tańszych sprzętów.

Pozdrawiam

Nie odpisuj z autokorektą telefonu bo takie gówno jak powyżej potem wychodzi ... :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w temacie to dzisiaj robię w domu porównanie Prolink HQ-OFC: kabel głośnikowy 2x 4,0mm vs. Melodika MDC2250G Gunmetal Edition Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore. Jakiś czas temu już miałem ochotę coś takiego zrobić. A mam okazję bo mogłem pożyczyć melodikę. 

Skłaniam się raczej w stronę melodiki ale to może przez fajniejsze wtyki niż te które sobie wyrobiłem w prolinku. 

Niektóre kawałki wypadają lepiej mimo wszystko na prolinku (sons of kemet) inne tak znów wydają się lepiej wypadać na melodika.

Ciężko powiedzieć czy to głowa czy ucho : )  

Jak myślicie jest sens wchodzić w kable do 50 zł/mb? Mam straszną architekturę pokoju z kącikiem HiFi i aby nie puszczać kabli środkiem muszę ciągnąć przy ścianie i tworzy to łącznie 7,5-8 mb. 

Łączyć będzie dynaudio focus 260 i lar'a ia30 mkii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już co nieco więcej mogę powiedzieć.

Chord: trochę przejrzyściej, jaśniej ale deczko brakuje wypełnienia basem, stereofonia bardzo dobra. Mniej ważne ale istotne to kolor biały rzucajacy się w oczy i kable sztywne.

Kimber: minimalnie ciemniej, stereofonia troszkę słabsza, chyba przez to, że trochę ciemniej, ale za to piękne wypełnienie basem. Kolor brązowy ledwo widoczny, miękkie lepiej się układają, wiem, mało istotne może ale jednak.

Konkluzja: często słucham starszych nagrań te dużo lepiej brzmią na kimber, z kolei nowsze realizacje lepiej na chordzie. Pewnie wynika to z tego,że starsze nagrania były tak realizowane już w studio a nowsze inaczej. Spróbowałem połączyć w bi wire i jakby się to wszystko wypośrodkowało. Idealnie byłoby mieć oba ale to już chyba trochę przerost formy nad treścią (10%wartosci systemu) myślę czy by nie zastosować tutaj jakiś innych tańszych kabli na sygnał wysokotonowy.

Dziękuję @Janusz Durynza wypożyczenie kabli, przynajmniej teraz już wiem co i jak. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 09:52, Kubakk napisał:

Nie odpisuj z autokorektą telefonu bo takie gówno jak powyżej potem wychodzi ... :P 

Ok. Zrobione. Dzięki.

Dnia 20.07.2019 o 16:49, Janusz Duryn napisał:

Spoko Nowy123, cieszę się że mogłem jakoś pomóc. Spostrzeżenia masz całkiem trafne.

Też tak myślę.

Można jeszcze sprawdzić coś pośredniego. Kable Oehlbach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Ponieważ mój kolega nabył CA DacMagic 100 nie mogłem się powstrzymać żeby od niego nie pożyczyć. Z miejsca po odpaleniu zauważyłem lepszą rozdzielczość i przestrzeń, trochę charakter basu się zmienił ale nie żeby go było za mało tylko jest trochę inny, chyba chodzi o jego lepszą kontrolę( tak mi się zdaje) Nie jest to oczywiście jakoś kolosalna zmiana ale jak dla mnie słyszalna i idąca w dobrym kierunku.Bez pośpiechu zapoluje na jakaś okazję nawet używany, może ewentualnie jakiś inny dac? Coś o charakterze tego cambridga, może ktoś coś zaproponuje?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nowy123 napisał:

Witam

Ponieważ mój kolega nabył CA DacMagic 100 nie mogłem się powstrzymać żeby od niego nie pożyczyć. Z miejsca po odpaleniu zauważyłem lepszą rozdzielczość i przestrzeń, trochę charakter basu się zmienił ale nie żeby go było za mało tylko jest trochę inny, chyba chodzi o jego lepszą kontrolę( tak mi się zdaje) Nie jest to oczywiście jakoś kolosalna zmiana ale jak dla mnie słyszalna i idąca w dobrym kierunku.Bez pośpiechu zapoluje na jakaś okazję nawet używany, może ewentualnie jakiś inny dac? Coś o charakterze tego cambridga, może ktoś coś zaproponuje?

No takie same odczucia miałem po zastosowaniu go w onkyo 676 , bas stał się kulturalniejszy , mniej przykrywający wszystko , powiększyła się scena , i doszło trochę niuansów :)  Jak za sprzęt poniżej 500zł fajna sprawa , chociaż przy optyku tv 48kHz miga i gaśnie , czyżby zimny lut ? :)  

Niemniej widzisz Nowy123 , może warto zainwestować w zewn. dac w przyszłości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówiłem że właśnie wybór CA DAC 100 spowoduje takie zmiany.

Jeśli chodzi o używane DACi to jest słabo. Ten model kosztował jeszcze dwa lata temu 1390 zł. Więc jego sprzedaż za 500 zł nikomu się nie opłaca.

Moim zdaniem możliwość wytargowania nowego w lepszej cenie to już jest okazja. To DAC który może zostać na prawdę w systemie na lata.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Miałem nic nie pisać ale nie wytrzymałem, znalazłem sposób na uzyskanie takiego efektu jakiego oczekiwałem, wystarczyły dwie pary skarpetek i zatkanie po jednym wylocie w każdej kolumnie. Efekt- bas stał się troszkę krótszy i przestał dominować nad resztą. Polecam tę metodę jeśli ktoś ma jakieś problemy z basem, chociaż po to żeby sprawdzić zanim zacznie się kupować (tak jak ja chciałem) droższe kable czy dac. Koszt zerowy a naprawdę efekt konkretny. Najśmieszniejsze jest to że już tę metodę praktykowałem (z powodzeniem zresztą ) na subwoferze do poprzedniego stereo i efekt też był ogromny a nie pomyślałem żeby to zrobić z tymi kolumnami. Zastanawiam się tylko czy nie wpłynie to jakoś niekorzystnie na trwałość membran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2019 o 20:47, Nowy123 napisał:

Witam

Ponieważ mój kolega nabył CA DacMagic 100 nie mogłem się powstrzymać żeby od niego nie pożyczyć. Z miejsca po odpaleniu zauważyłem lepszą rozdzielczość i przestrzeń, trochę charakter basu się zmienił ale nie żeby go było za mało tylko jest trochę inny, chyba chodzi o jego lepszą kontrolę( tak mi się zdaje) Nie jest to oczywiście jakoś kolosalna zmiana ale jak dla mnie słyszalna i idąca w dobrym kierunku.Bez pośpiechu zapoluje na jakaś okazję nawet używany, może ewentualnie jakiś inny dac? Coś o charakterze tego cambridga, może ktoś coś zaproponuje?

 

 

 

Mam tego daca w połączeniu z nad 356 i heco ms900. Mam go po modach które zrobił kolega z tego forum. Różnica olbrzymia na + w stosunku do fabrycznego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to ten dac. Poszukam w wolnej chwili  tego posta. 

Rozmawiakem dwa dni temu z tą osobą. W ostatnim czasie wprowadził jeszcze jakieś zmiany. Poniżej wklejam fragment konwersacji. 

Tak. Kilka miesięcy po zmodyfikowaniu Twojego DACa powstała poprawiona wersja (październik 2018).

W stosunku do poprzedniej wersji udało mi się wprowadzić znaczące zmiany.
Dzięki zmianom w filtrowaniu zasilania, mogłem usunąć filtr dolnoprzepustowy z toru sygnału (to te 4 prostokątne kondensatory w fabrycznym DACu).
DAC dzięki temu jeszcze bardziej się otworzył, zyskał dynamiki i przyjemnej bardziej naturalnej barwy.
Dodatkowo wszystkie rezystory w torze audio zostały wymienione na Vishay DALE i wszystkie połączenia w torze analogowym wykonuję teraz cyną ze srebrem.
W nowej wersji nie ma już kondensatorów na wyjściu, jest tylko zwora i nawet ona jest dobrana brzmieniowo do całości.
DAC jest teraz naprawdę dopracowany i już więcej z tej konstrukcji wyciągnąć nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , ja słucham muzyki uchem a nie przyrządem pomiarowym i ważne jest dla mnie to co słyszę a nie wykresy pomiarowe. Dźwięk albo mi się podoba albo nie🙂 W moim zestawie Nad 356 i heco ms900 różnica po modyfikacji tego daca jest mocno słyszalna na plus dla mojego ucha, slysze więcej środka i góry gdzie pierwotnie jakby tego mi trochę brakowało. 

Cenowo to jakieś 350zl taka modyfikacja 

Edytowano przez Mariusz0776
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...