Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne, budżet około 2000 zł - prośba o pomoc w wyborze


Recommended Posts

Witam.

 

Sam nie wiem od czego zacząć, aby sprecyzować pytania we właściwy sposób. Jestem kompletnym laikiem więc każda sugestia będzie bardzo pomocna.

Nie jestem specjalistą i audiofilem, ale chciałbym mieć możliwie dobre słuchawki jak na słuchanie muzyki z laptopa (MacBook Air), telefonu (Iphone 😎 i Playstation.

Docelowo może za rok kupiłbym coś do słuchania muzyki co bardziej będzie miało ręce i nogi, ale z racji stylu życia, pracy itd., to właśnie laptop i telefon będą głównymi urządzeniami do słuchania muzyki.

 

I teraz mam kilka pytań, które dzięki Waszym odpowiedziom pozwoliłyby mi nieco zrozumieć temat.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to słuchawki bezprzewodowe siłą rzeczy dają gorszy dźwięk niż przewodowe, tak ?

 

Czy, biorąc pod uwagę, że będę słuchał muzyki z laptopa i telefonu ma jakieś większe znaczenie czy wybiorę słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe pod kątem jakości ?

Preferowałbym bezprzewodowe z racji wygody - nie ukrywam tego.

 

Muzyki słuchałbym z TIDAL HiFi (no chyba, że jest jakiś streaming alternatywny). FLAC-ki czy inne takie formaty raczej z doskoku, bo forma streamingu i łatwość dostępu do utworów ma dla mnie większy priorytet.

 

Budżet mam do 2K, ale jeżeli ktoś powie mi, że dodatkowych kilkaset złotych zrobi jakaś magię to też się znajdą.

 

Początkowo myślałem o czymś takim : Sony WH-1000XM3 lub Denon AH GC30. Czy to ma jakiś sens ?

 

Jeżeli jest w tym wszystkim jakiś kardynalny błąd w myśleniu (albo braku tego myślenia) to proszę o jakieś podpowiedzi, które pomogą mi poukładać ten temat lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś audiofilem ( a nie jesteś) przedkladasz funkcjonalność nad jakoscią to wybierz bezprzewodowe. Różnica w jakosci po kablu, a bezprzewód jest ale czy bedziesz na to tak bardzo zwracał uwagę? Jesli nie bedziesz wychwytywał smaczkow i niuansów to nie ma się co męczyć tym bardziej, że nie bedziesz kożystał z audiofilskich wzmacniaczy czy źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Audioquest Nightowl Carbon + Audioquest DragonFly Red i do tego do ubezprzewodowienia xDuoo XQ-23 .

Warto przeczytać ten artykuł:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/

Kupowanie słuchawek do podłączania do laptopa lub telefonu w cenie 2k bezpośrednio raczej nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2019 o 10:53, MobyDick napisał:

Ja bym wybrał Audioquest Nightowl Carbon + Audioquest DragonFly Red i do tego do ubezprzewodowienia xDuoo XQ-23 .

Czy ten Dragonfly Red jest porównywalny do iFi Audio iDSD Nano Black Edition? Zastanawiam się, czy warto dołożyć do iFi, czy może taki "dongiel" DragonFly wystarczyłby mi do AH-MM400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze chciałem doprecyzować kilka tematów...

 

#1

Temat kodeków obsługiwanych przez słuchawki i urządzenie, z którego lecą nuty.

Jeżeli dobrze rozumiem Iphone obsługuje AAC więc warto byłoby wybrać słuchawki, które też ten format "wspierają" ?

 

#2

Mam taką listę :

Czy coś z jakiegoś powodu przebija tu konkurencję ? Skłaniam się ku Denon, ale dlaczego ? Sam do końca nie wiem ;)

 

ATH-ANC900BT

Denon AH GC30

SENNHEISER PXC550

Sony WH1000XM3

Beoplay H9i ( chociaż to jest ciut droższe od reszty )

 

Niestety, ale słucham absolutnie wszystkiego : jazzu, death metalu, hip-hopu... więc trudno sprecyzować mi na jakich wrażeniach mi zależy

 

#3

Czy jest sens brać Tidal w wyższym abonamencie dla lepszej jakości plików ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kodeków, jeśli głównym źródłem ma być iPhone, zdecydowanie zadbaj o zgodność słuchawek z AAC. Ostatnio popełniliśmy ciekawy artykuł właśnie na ten temat, może Ci się przydahttps://rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki-bluetooth-co-to-jest

Co do samych słuchawek: Sony zdecydowanie wyróżniają się świetnie działającym ANC, jednak bas jest bardzo mocny i może przytłoczyć "delikatniejsze" gatunki. W tej cenie można też narzekać już na ich jakość wykonania, szkoda, mam nadzieję, że popracują nad tym w kolejnej wersji, bo ogólnie to fajne nauszniki. U nas ostatnio Klient zastanawiając się właśnie nad Sony a Sennheiser PXC550 wybrał te drugie. Oprócz brzmienia wygrały też dodatkowymi bajerami, niestety nie wiem do odsłuchu jakich gatunków muzycznych miały być użytkowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...