Skocz do zawartości

Nowe stereo


Kris72

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu informacji jaki sprzęt stereo kupić.

Moje doświadczenie z muzyką opiera się na  leciwym amplitunerze  TECHNICS SA-AX530 i kolumnach SONY SS-MF 315.

Jak na moje potrzeby to sprzęt grał.

Potrzebuję Waszej opinii i pomocy w doborze nowego sprzętu.

Pokój do nagłośnienia ok. 12m, kolumny między sobą ok 2,5m , od słuchającego ok. 2,5m. Kolumny ze względu na metraż pokoju podstawkowe.

Źródłem dźwięku - głównie - będzie radio internetowe, TV i Spotify, w późniejszym okresie CD.

Budżet: właśnie, zawsze budżet. Niekoniecznie chcę przekroczyć 4000 PLN z podstawkami ew. 4500.

Rodzaj muzyki : Każda która "wpada mi w ucho" bez ciężkiego metalu, natomiast bardzo lubię słuchać "Nightwish".

Miałem możliwość być na odsłuchu w studio Pioneer SX-N30AE z kolumnami Canton Chrono 513 i Dali Oberon 3 z minimalną przewagą Dali.

Przesłuchałem kilka utworów różnego gatunku i to co chciałbym słyszeć w domu to np.; Diana Krall , taki spokojny Jazz gdzie ładnie usłyszę i górę i dół a w tle środek.

Chyba tak chcę to przedstawić , jeśli palnąłem głupstwo to przepraszam, audiofilem nie jestem.

Muzyka była puszczana z serwera w formacie FLAC , którego ja na razie nie będę odtwarzał.

I wszystko byłoby dobrze ale cena się nie zgadzała za zestaw.

Jeśli szanowne grono może pomóc w doborze sprzętu to poproszę. 

Te zestawy to powiedzmy podstawa. Ważne aby ampli posiadał WI-FI 5 i 2,4 Ghz.

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Kris72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN602 będzie naturalnym wyborem jednak ma konkurenta w postaci Onkyo TX-8250, którego warto posłuchać i porównać z Yamahą ponieważ oferuje inne brzmienie, bardziej zrównoważone. Jest jeszcze jedno urządzenie, które w takim pomieszczeniu zagrałoby bardzo fajnie to Marantz MCR612 pomimo niewielkich gabarytów oferuje fajną dynamikę i zaskakuje pozytywnie brzmieniem. Co do kolumn w takim przedziale cenowym masz spory wybór kolumn o różnej charakterystyce więc na pewno coś fajnego można będzie wybrać z takich jak Heco Aurora300, Indiana Line Nota, Tesi, Monitor Audio Bronze2, Dali Oberon3 czy Polk Audio S20E. Zapraszam na odsłuchy postaramy się pomóc w wyborze jak to tylko możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Jest obawa, że z Magnatem będzie za metalicznie. Już lepiej będzie z tańszymi Indianami z serii Nota. Choć może poczekajmy na głównego autora wątku. Póki, co czyta czyta :)

Akurat Shadow jest ciepły i nie byłoby metalicznie,co innego z Magnatem Quantum ten jest jasny i mogłoby być za ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miras23 napisał:

Jest obawa, że z Magnatem będzie za metalicznie. Już lepiej będzie z tańszymi Indianami z serii Nota. Choć może poczekajmy na głównego autora wątku. Póki, co czyta czyta :)

Witam. Czytam, czytam, a co sądzicie o zestawie, który odsłuchałem: Pioneer SX-N30AE z kolumnami Canton Chrono 513 i Dali Oberon 3 bo to jest dla mnie wykładnią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat shadow to kolumny ciepłe nie ma tu mowy o żadnej metaliczności.

Mało tego z magnat quantum też nie. Mimo że to zdecydowanie jaśniej grające kolumny.

W tej cenie moim zdaniem Yamaha RN 602 chodź ona nie ma obu pasm GHz z elac b6 , albo Onkyo 825p właśnie z magnat quantum 723 lub kef q350.

Pierwsze połączenie będzie oparte o solidny spory bas. Z kolei drugie równiejsze bardziej melodyjnie kosztem dynamiki.

Zapraszam na odsłuch, po wypożyczenia i wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kris72 napisał:

Witam. Czytam, czytam, a co sądzicie o zestawie, który odsłuchałem: Pioneer SX-N30AE z kolumnami Canton Chrono 513 i Dali Oberon 3 bo to jest dla mnie wykładnią.

Jezeli masz mozliwosc to posluchaj w/w kolumn z mocniejszym amplitunerem. Pioneer jest troche slaby w porownaniu do innych firm tj. yamaha i onkyo w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 19:41, Marioxxl74 napisał:

Akurat Shadow jest ciepły i nie byłoby metalicznie,co innego z Magnatem Quantum ten jest jasny i mogłoby być za ostro.

Możliwe. Choć jak wspomniałem wyżej, zastanowiłbym się na Indianami. Jakoś tak, "dobrze im z oczu patrzy" i też nie są drogie. Na drugim miejscu, stawiam na PL. Pylony. Też kilka zacnych modeli.

23 godziny temu, Kris72 napisał:

Witam. Czytam, czytam, a co sądzicie o zestawie, który odsłuchałem: Pioneer SX-N30AE z kolumnami Canton Chrono 513 i Dali Oberon 3 bo to jest dla mnie wykładnią.

To nie jest "mój dźwięk". Lecz patrząc na secik, to przede wszystkim rozsądny amplituner. Z Cantonem jakoś tego nie widzę. Za metalicznie będzie. Z Dali już lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...