Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne za 500-600 zł


Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie- szukam (szeroko pojętych) słuchawek nausznych za maksymalnie (podkreślam: maksymalnie) 600 zł. Najlepiej przewodowe, ale jeśli okaże się że jakieś bezprzewodowe są warte uwagi, też nie odmówię. Używane byłyby zarówno w domu jak i poza nim, także prosiłbym o model który "daje radę" również ze słabszymi źródłami audio (nawet typu telefon). Rozmiar i poręczność (w granicach rozsądku) nie grają roli, zależy mi przede wszystkim na jak najlepszym, możliwie uniwersalnym (słucham wielu gatunków muzyki- choć głównie elektronicznych) dźwięku. Jak na razie wpadły mi w oko Sennheisery HD 569, chociaż to zapewne dlatego że jestem laikiem i ani daleko ani dokładWstaw inne multimedia nie nie udało mi się jeszcze poszukać. Co sugerujecie?

Edytowano przez dorszrzeczny12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poniżej budżetu obecnie SoundMagic HP151. Starsza wersja miała krótki kabel i przedłużacz. Słuchawki są dość spore lecz dobrze współpracują ze sprzętem przenośnym, a w tym smartfonami. Ich brzmienie powinno być trochę bardziej efektowne od HD 569. Głęboki i nisko schodzący dość ciepły bas, nasycona góra, lekko wycofany środek pasma, ale wszytko w atmosferze grania dość liniowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę pod kolegę bo również szukam czegoś w podobnym budżecie. Zastanawiałem się głównie nad AKG K550, Sennheiser HD569 i Beyerdynamic Custom One Pro. Szukam słuchawek pod kątem FPS, które wymagają aby słuchawki świetnie pozwalały lokalizować dźwięk (staram się już grać półprofesjonalnie). Od czasu do czasu chciałbym posłuchać na nich muzyki wszelakiej (słucham dosłownie wszystkiego) . Najważniejsze, aby były wokółuszne. Nie lubię jak słuchawki ściskają mi uszy. Będę używał je tylko do komputera. Póki co mam kartę dźwiękową Asus Xonar DX, ale przy lepszych słuchawkach zapewne potrzebuje czegoś lepszego. Najdłużej używałem słuchawek dousznych Sennheiser CX300 II, które niestety padły stąd ta inwestycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie mam gdzie je posłuchać, dlatego mam problem z wyborem. Wydaję mi się, że w tym przedziale cenowym jest już dużo fajnych słuchawek.

Twoja propozycja Denona wygląda na bardzo ciekawą. 

Jeżeli chodzi o muzykę mogę sprecyzować, że często słucham koncertów na żywo. To co denerwowało mnie w słuchawkach dousznych sennheisera to cicha gra niektórych instrumentów np. podczas koncertów Wagakki Band solówki na shimasenie były przygniecione dźwiękiem innych instrumentów. Fakt że to może być problem również karty dźwiękowej jak i ustawień, ale myślę że jeżelibym wybierał słuchawki to właśnie takie gdzie mogę wczuć się w atmosferę koncertów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zalsmony napisał:

No właśnie problem w tym że nie mam gdzie je posłuchać, dlatego mam problem z wyborem. Wydaję mi się, że w tym przedziale cenowym jest już dużo fajnych słuchawek.

 

To rzeczywiscie masz problem, a mysle sobie ze i tak nie dalbys rady odsluchac wszystkich model ktore Ci sie podobaja. Masz w Rzeszowie taki sklep jak NAUTILUS2.PL i duzy wybor.

 

22 minuty temu, zalsmony napisał:

Jeżeli chodzi o muzykę mogę sprecyzować, że często słucham koncertów na żywo. To co denerwowało mnie w słuchawkach dousznych sennheisera to cicha gra niektórych instrumentów np. podczas koncertów Wagakki Band solówki na shimasenie były przygniecione dźwiękiem innych instrumentów. Fakt że to może być problem również karty dźwiękowej jak i ustawień, ale myślę że jeżelibym wybierał słuchawki to właśnie takie gdzie mogę wczuć się w atmosferę koncertów.

Jezeli chodzi o sluchawki douszne i wokoluszne to nie ma co porownywac, bo to jest calkiem inne granie. Koncerty to juz napewno bedzie na duzy plus dla wokolusznych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z wygodą? Czy kilkugodzinne sesje nie męczą? Myślę że kręg poszukiwań zawężę do HP151 i Denonów, choć cena HP151 jest bardzo kusząca a i komentarze na temat gier są pozytywne.

Jeżeli chodzi o sprzęt audio jestem zielony z racji tego, że nigdy nie poszukiwałem dobrego osprzętu do słuchawek bo zawsze były podpięte do wewnętrznej karty dźwiękowej w komputerze i to mi w zupełności wystarczało. Zamierzam zrobić jednak upgrade komputera i zapewne karta dźwiękowa wyleci z niego. Co polecacie dokupić do HP151?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 1200 to słuchawki lepiej nadające się do używania na zewnątrz. Są dobrze składane i z tego co wiem to grają dość przyjemnie choć chyba nie są zbyt szczegółowe. SoundMagic HP151 to większe słuchawki o charakterze nieco bardziej studyjnym, mają jednak dość silny i bardzo nisko schodzący ciepły bas. Góra w nich jest również podkreślona. Środek pasma jest tylko nieco wycofany. Dobrze do nich powinien pasować Tempotec Serenade. Jednak te słuchawki można dość łatwo napędzić ze sprzętu przenośnego, np. z lepszego smartphona.

Tylko poco ja powtarzam :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybiorę SoundMagic HP151. Jesteś w stanie polecić coś zewnętrznego niż ten Tempotec? Obawiam się, że może zabraknąć miejsca w środku w nowej jednostce, a w aktualnej milimetry dzielą mojego Xonara DX od karty graficznej. A może faktycznie o wiele lepiej jest skusić się na wewnętrzną kartę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta ma być używana z tym komputerem to moim zdaniem zdecydowanie lepiej zdecydować się na wewnętrzną. Za zewnętrzna tej klasy musisz zapłacić dużo więcej, za to możesz ją podłączać do różnych urządzeń. Te słuchawki dość łatwo napędzić choć moim zdaniem dobrze do nich dobrać coś co będzie dobrze kontrolowało bas i z niezbyt ostrą górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kartę byś jeszcze polecił oprócz tego tempoteca? Wyczytałem że nie posiada osłonki EMI, a z tego co wywnioskowałem może zbierać szumy z komputera. Może i byłbym w stanie dołożyć do karty, w sumie jej tak często się nie wymienia. Czy karta "klasę wyższa" będzie o wiele droższa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać pod uwagę również inne droższe karty dźwiękowe z wymiennymi opampami i potem nimi modyfikować ich brzmienie. Co do tych osłonek to okazuje się że chyba nie za wiele one dają i nawet bez niej może być bardzo dobrze. Na poziomie projektowania płytki wielowarstwowej wiem ze można zrobić również ekranowanie. W przypadku tej w końcu podawany s/n wynosi 120 dB. Ta powinna pasować do HP151 swoją charakterystyka brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia gier i pozycjonowania? Czytałem recenzję na audiofanatyku i "scena generowana przez tą kartę jest sumarycznie mniejsza niż u pozostałych (droższych trzeba podkreślić) konkurentów". Dodatkowo ma problem z pracą większości efektów DSP przy wyższym próbkowaniu niż 44.1 kHz no i ogólnie karta jest stereofoniczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz uszu ? :) Do słuchawek z dwoma przetwornikami więcej kanałów nie trzeba. Jeśli masz głośniki 5.1 to do nich wystarczy karta z płyty głównej. DSP do słuchania muzyki HD nie jest konieczne. W grach z zasady używa się niskich trybów bo wyższe zwiększają niepotrzebnie obciążenie procesora. Te słuchawki sa rozdzielcze i lokalizacja powinna być dobra. Brzmienie karty możesz modyfikować wymieniając scalaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...