Skocz do zawartości

następny po NAD C356


slaw0001

Recommended Posts

Ciężko określić ale wiem co było wcześniej a co jest teraz...Dla mnie podstawowy praktycznie nie grał!nie mogłem tego słuchać. Zamulony na dole i ta dziwna denerwująca średnica.

Jedyny minus to mniej basu ale jest on zdecydowanie lepszy jakościowo. Miałem porównanie do tego Atola u siebie więc jak dla mnie szkoda zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minut temu, S4Home napisał:

Zapytam z ciekawości dlaczego tylko kość ess wchodzi w grę?

Zabrakło NIE wchodzi :10_wink:

Jak wczesniej pisałem:

"Sama idea zmian w sprzęcie wynika z tego, że zdarzaja się momenty gdy odbieram muzykę jako trochę męczącą w zakresie średnich i na przełomie średnie/wysokie. Nie jest to może kamień w bucie a raczej trochę piasku, ale jednak. W związku z tym, że oba komponenty w źródle są na chipach Sabre chce zobaczyc jak to może brzmieć na innych chipsetach."

8 minut temu, finchers napisał:

Jedyny minus to mniej basu ale jest on zdecydowanie lepszy jakościowo. Miałem porównanie do tego Atola u siebie więc jak dla mnie szkoda zachodu.

No to jest konkretna informacja. dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaw0001 napisał:

"Sama idea zmian w sprzęcie wynika z tego, że zdarzaja się momenty gdy odbieram muzykę jako trochę męczącą w zakresie średnich i na przełomie średnie/wysokie. Nie jest to może kamień w bucie a raczej trochę piasku, ale jednak. W związku z tym, że oba komponenty w źródle są na chipach Sabre chce zobaczyc jak to może brzmieć na innych chipsetach."

Wcześniej miałem daca tez akurat na sabre 9018 a był to audio-gd 1.32 i jak dla mnie nic nie iskrzyło i denerwowało, można powiedzieć że było nawet słodko na górze.  Tylko Bas słabo kontrolowany w tym modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie możemy generalizować że sabre to jasne brzmienie a no wolfson ciepłe. Idealny przykład to straszy rdac i nowy irdacII. Oraz ich różnice w dźwięku

Żeby była jasność ja nic nie generalizuję, ale jako że nie miałem żadnych doświadczeń z innymi chipami to chcę spróbować co innego żeby wiedzieć jak może byc różnica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ponownie Creek, ale tym razem cały set ampli 50A i CD50 który jednoczesnie jest pełnym DAC-em na dwóch kościach Wolfson WM8742. 

Czyli była okazja do porównań Wolfson kontra Sabre. Słuchałem symultanicznie przełaczając żródła w NAD 356 w trakcie jednego utworu jak i po kilku po kolei.  Wniosek - kompletnie  nie zauwżyłe różnić. Dopiero podpięcie ampli Creek 50A wniosło jakieś zmiany, ale absolutni nic co mogło by mnie do tego zestawu przekonć. 

Dodatkow dostałem parę kabli do przesłuchania głośnikowych i konektorów. No cóż moge powiedzieć. Albo już, albo jeszcze, ale nie słyszę żadnych godnych odnotowania róźnic.

Wnioski na dziś. Skłaniam się jednak do moda NADa, ale równolegle będe dalej szukła czegoś co mnie zaintryguje.

Przy okazji powiedzcie mi jak testujecie zmiany w systemie? Ja generalnie raczej stawiam na  niwelację niedociągnięc w kokretnych utworach. Mam parę tzw. trudnych utworów na których oczekuje poprawy. Kontrole basu (brak dudnienia) sprawdzam na "Zoo Station" U2 oraz George Michael "jesus to a child". Na nim też testuję sybilanty, które tu sie łatwo objawiają. Jeżeli chodzi o tzw. "męczącą" średnicę to tu "sprawdza" się Anthony and the Jonson "Cut the World" oraz Charlie Watts Meets The Danish Radio Big Band i utwór "I Should Care" gdzie jest gęsto od równolegle grających intrumentów dętych, które potrafią zaboleć. 

A jakie są Wasze typy? Chętnie skorzystam z jakiś podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko coś w tych kościach jest, ale znowu chyba ich implementacja jest tak samo ważna. Czy będzie gdzieś dodatkowy zegar wspomagający, odrębny obwód zasilania itd.. Kiedyś się złapałem że podczas słuchania mówię że jest tak samo, zacząłem grzebać w necie i się okazało że w obu przypadkach był ten sam BurrBrown

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miras23 napisał:

Dawno nie widziałem takiego porównania. Patrzysz kolego na "kość" i w niej szukasz odpowiedzi. No a co z resztą? 

Weź pod uwagę, że nie był to wybór konkretnego DAC-a. Postawiłem sobie tezę, że w zależności od producenta chipa przetwornika D/A z założenia się różnią one co do charakteru wypuszczanych dzwięków i .... zaraz pierwszym testem to obaliłem. :D

Oczywiście można powiedzieć jaki test taki dowód, ale zawsze to jakaś informacja, a wniosek jest taki, że trzeba postępować jak sugerujesz, czyli oceniać DAC jako całość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa daci z tą samą kościoła będą brzmiały inaczej. I to jest raczej norma.

Ale jeśli ktoś chce robić sobie takie testy to czemu nie 

Jak testujemy sprzęt? Każdy inaczej.

Ja testuję pod siebie i pod klientów.

Lubię wybierać produkty które zaskoczą mnie stosunkiem cena jakość. Albo takie które prezentują inną jakość dźwięku niż pozostałe. W jakiś sposób odmienna. Na swój sposób :)

mniejsze znaczenie ma dla mnie funkcjonalność czy wygląd. 

ale co kto woli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak testujemy sprzęt? Każdy inaczej.

Ja testuję pod siebie i pod klientów.

Powiedziałes tak, żeby nic nie powiedzieć.

Możesz trochę to rozwinąć?

Jestem bardzo ciekawy jak to robią inni i być może coś z tego mógłbym spożytkować też u siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzęt zaciekawi mnie w salonie. Fajny na to jest to jakiś nowy model. To odsłuchuje go najpierw w salonie. Lubię przyłożyć sobie dla porównania sprzęty które wcześniej miałem osłuchane i uwazam je za dobre. Wówczas pomaga mi to na doszukaniu roznic.

Jeśli nadal uważam że takowy sprzęt jest ciekawy to ląduje u mnie w domu. I wtedy prywatnie testuję go używając na wszelkie możliwe sposoby. Jakby miał zostać ze mną na dłużej. I ten moment pokazuje przeważnie wady lub właśnie to sobie utwierdza że dany sprzęt jest warty swojej ceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Creek Evolution 100A. Zaledwioe 6cm wysokości a waży blisko 10kg. Można się ździwić biorąc go w rece. Na krótko miałem okazję go posłuchać i powiem szczerze, że zrobił na mnie całkiem dobre wrażenie. Grał bardzo przejrzyście z zadziwiająco mocnym, ale jednoczesnie detaliczny, konturowym basem. Góra delikatna, rodzielcza dająca raczej więcej detali niż NAD. Słuchało się go miło, ale zdecydowanie za krótko aby powiedzieć jednoznacznie "to jest to".

Z ciekawiości jeżeli tacy forumowicze są to jakie macie doświadczenia z tym wzmacnmiaczem? Więcaj za czy przeciw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2019 o 18:12, slaw0001 napisał:

Witam,

Bo blisko rocznej historii z NAD C356bee stwierdzam jednak, że checę więcej i dziś zainaugurowałem poszukiwanie jego następcy. Dokładnie poszukuję coś co "w pełni wypłeni" moje kolumny System Audio Saxo 40 i pozwoli mi uznać, że lepiej z nimi juz nie będzie. Na pierwszy ogien poszedł Creek A50. Co prawda miałem go tylko przez 2 godziny, ale jako taki obraz już posiadam. Dobrze kontrolowany bas, ale raczej w szczupłej ilości, albo może inaczej: tam gdzie go było mało jest jeszcze mniej a tam gdzie było za dużo lub ok jest generalnie lepiej. Dobrze wypełniona, rodzielcza średnica, bez przejaskrawień i "jazgotliwych" dźwięków. Świetnie oddane brzmienie fortepianu (Pawlik Grand Piano). Jednak momentami zmatowione i wycofane wokal. Generalnie zuważyłem większe róźnicowanie utworów/płyt ze względu na ich realizację. Góra bardzo fajna, rodzielcza, ale nie agresywna. Generalnie świetny w jazzie, trochę gorzej klasyka a do rocka to raczej trzeba szukać gdzie indziej. To tyle przy szybkim słuchaniu. Wydaje mi się, że przy dłuższym odsłuchu może tylko zyskać i generalnie mi sie spodobał. :D

Nastepny w planach Arcam S20. A WY co i dlaczego byście polecili? Słucham/starm się słuchać generalnie dobrej muzyki. Budżet jeszcze mi nie znany i peferuję raczej zakup tego co będę mógł wczesniej odłuchac w domu.  

Jednoczesnie apeluje o pomoc w tworzeniu recenzji po przez zadawanie pytań. Ja widać powyżej ich opisami na chleb raczej bym nie zarobił :22_stuck_out_tongue_winking_eye:    

Może warto się rozejrzeć za następcami Nada jeśli byłeś tak zadowolony? Może C388? Albo faktycznie czas zmienić brand na inny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, 

Odgrzewam temat. Tytuł o tyle aktualny, że wciąż w użyciu NAD C356 z tym, że już po mudyfikacji, ale tak naprawdę zaczynam poszukiwania elementu dopełniającego dla przedwzmacniacza NAD C658 z Dirac Live na pokładzie. Zdecydowanie skłaniam się ku końcówkom mocy stereo lub dual mono. Na początek planuję posłychać może Cyrusa 200 i jak się już pojawi w sklepach, może NADa 298. Oczekiwania uniwersalne. "Lepiej, wyżej dalej" 😜. W grę wchodzi tylko sprzęt, który mógłbym prztestować w domu na poziomie do 8 tys. Znacie coś ciekawego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam integrę Creeka Evolution 100a. 100P to bliźniacze rozwiązanie, dokładnie ten sam stopień końcowy. Bardzo dobre, dynamiczne brzmienie, fajna, klarowna góra, dobrze kontrolowany bas. Generalnie uniwersalny sprzęt do każdego rodzaju muzyki. W jakiejś recenzji pisali, że 100P to jedna z najlepszych końcówek w swojej klasie o niemalże highendowym brzmieniu.

Edytowano przez Stream
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja zmieniłem z c356 na Roksan k3.Wypróbuj sam to się przekonasz.Może to być jakiś typ sprzetu dla Ciebie. A mocy mu nie brakuje zapewniam.Oczywiście to tylko moja propozycja. Ja obecnie szukam kolumn do tego Roksana bo aurora 700 która z resztą jest według mnie fenomenalną kolumną w swojej cenie nie pokazuje w pełni możliwości tego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 7.11.2020 o 20:10, slaw0001 napisał:

Chętnie bym posłuchał o doświadczeniach z Cyrusem Stereo 200

No i posłuchałem. To był mój pierwszy kontakt z Cyrusem, którego do tej pory jakoś niepoważałem. To chyba ze względu na jego "oryginalny" wygląd, ale oczywiście te uprzedzenia nie mają żadnego uzasadnienia. Firma bardzo poważna i z jak się czyta z dobrze odbieranymi produktami. Sam wzmacniacz to końcówka mocy skonstruowana w klasie D z klasycznym zasilaniem. Przystępując do testów miałem ogromną nadzieję, że mnie do siebie przekona, jako, że dostałem bardzo dobra cenę i żal było by z niej nie skorzystać.  Jako, że praktycznie nic mi w obecnym systemie nie przeszkadza, to szukam rozwinięci pozytywów, ale w sposób zauważalny, powtarzalny i niezaprzeczalny. I niestety nic takiego tu nie nastąpiło. Jeżeli nawet jakoweś różnice odnotowywałem to raczej na tzw. "granicy percepcji", chyba, wydaje się i itp. A to zdecydowanie za mało! Cyrus w żaden sposób nie daje do zrozumienia, że jest konstrukcją klasy "D". Gra pełnym dźwiękiem z fajnie kontrolowanym, niskim basem. Stereofonia zaznaczona, instrumenty odróżniają się od siebie, wokalizy w pełni zrozumiałe, czyli nic do czego  można by się przyczepić. Jest OK, ale ja to już mam za praktycznie 1/3 ceny. Liczyłem jednak na więcej holografii, lepsze "zarządzanie" symfoniką i więcej czegoś własnego cyrusowego. Przez 3 dni słuchałem tylko Cyrusa i kiedy wróciłem do mojego standardu, praktycznie nic się nie zadziało, a przynajmniej nic negatywnego. Jest trochę inaczej, ale na pewno nie gorzej. Z jednej strony się cieszę, bo jest okazja posłuchać jeszcze paru klocków, z drugiej strony jest trochę rozczarowania, bo naprawdę byłem zdecydowany, że go kupię, gdyby mi dał tylko szansę.

Następny w  kolejce prawdopodobnie będzie Creek P100 jeżeli jeszcze gdzieś uda się go dostać, ale oczywiście jest bardzo zainteresowany Waszych sugestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...