Skocz do zawartości

następny po NAD C356


slaw0001

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zamówiony. Jak się Obywatel Ś.M. nie opóźni to przed Świętami powinien być. Roksan Caspian M2 - końcówka. Parametry być może nie wyróżniaj go jakoś specjalnie, ale wiele pochlebnych opinii przekonało mnie, aby spróbować tego Brytyjczyka z krwi i kości, bo ponoć jest wciąż produkowany w UK. Podobnie jak Creek 50 i 100 jest cienki jak naleśnik (8cm z nóżkami), ale swoje 13kg waży. Nie wiem czy to wrodzona przekora nawet wobec samego siebie, ale jakoś tak się składam, że decyduję się na sprzęta, które wizualnie mnie nie przekonują. Najpierw brzydactwo NAD C356 a teraz też nie specjalnie mi wyglądający wielokąt. No, ale nie to będzie przedmiotem moje oceny. Liczę, że po rozczarowującym epizodzie z Cyrusem stereo 200 przychodzi czas  pozytywnych wibracji.  

Impedancja wejściowa 38kohm image.png.6d9f89161bb6654cdfb17f2b18b9aecf.png  
- Czułość wejściowa 240mV RMS
- Napięcie wyjściowe 700mV
- Moc wyjściowa
  85 Watt, 8Ohm dwa kanały aktywne
  125 Watt, 4 Ohm dwa kanały aktywne- Wydajność prądowa 60A (peak-to-peak)
- Współczynnik tłumienia 160 (8)Ω
- Pasmo przenoszenia -3db , 100Khz
- Wzmocnienie 31.6db wejście bezpośrednie lub regulacja na 0
- Zniekształcenia harmoniczne <0.005% 1khz przy 8Ohm
- Współczynnik Sygnał/Szum Liniowe 100dba (ref 900mV)
- Pobór mocy
  Standby 5W
  Pełna moc 2 kanały 8Ohm <330W
  4ohm <550W
- Wymiary w mm (S x G x W)
  432 x 330 x 70
  432 x 330 x 80 (z nóżkami)
- Waga 13Kg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

Slaw - a tak z innej beczki. Zaczynając posta napisałeś to zdanie powyżej. Miałeś okazję odsłuchać?

Też rozglądam się za następcą C356 ale jeszcze szukam na niższym pułapie cenowym...

Ostatecznie nie, bo zdecydowałem się na zmudowanie wzmaka. I to była absolutnie bardzo dobra decyzja. Ominął mnie pewnie jakiś pośredni wzmak, który i tak by mnie pewnie nie zadowolił. Jak cos chcesz zmienić za małe pieniadze to polecam zmodowanie Nad-a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

Slaw - a tak z innej beczki. Zaczynając posta napisałeś to zdanie powyżej. Miałeś okazję odsłuchać?

Też rozglądam się za następcą C356 ale jeszcze szukam na niższym pułapie cenowym...

Co chcesz odsłuchać?

Może uda nam się podesłać do Ciebie na testy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Co chcesz odsłuchać?

Może uda nam się podesłać do Ciebie na testy.

Piotr

Piotrze, a co proponujesz? Chodzi o to żeby było bardziej klarownie, barwnie i energicznie niż w NAD C356 ale jednocześnie żeby nie odchodzić od tej gęstości dźwięku, którą on daje i nie pójść za bardzo w stronę suchego, technicznego grania.

Przesłuchałem Audiolab 6000A i Rotel A14. Myślę trochę o Musical Fidelity m2si i Arcam SA20 no i trochę o NAD C375 ale o tym już było w innym wątku. Kolumny mam lekko przyciemnione ale grające z dobrą rozdzielczością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

Chodzi o to żeby było bardziej klarownie, barwnie i energicznie niż w NAD C356 ale jednocześnie żeby nie odchodzić od tej gęstości dźwięku, którą on daje i nie pójść za bardzo w stronę suchego, technicznego grania.

Cyrus one może Ci podejdzie? Słuchałem Arcama s10 i to było zbyt sľodko na górze. Z S20 może być podobnie. To jest właśnie ten problem NADem C356, że jest w miarę tani w stosunku do jakości i trudno go zstąapić conajmniej nie podwajając budżetu 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Cyrus one może Ci podejdzie? Słuchałem Arcama s10 i to było zbyt sľodko na górze. Z S20 może być podobnie. To jest właśnie ten problem NADem C356, że jest w miarę tani w stosunku do jakości i trudno go zstąapić conajmniej nie podwajając budżetu 🤪

Cyrus One słuchałem w salonie jak kupowałem NADa. Może już byłem zmęczony (to był chyba 5-ty wzmacniacz pod rząd) ale poza wyglądem jakoś mnie nie oczarował.

A co z Atollem 100SE? słuchałeś? Też się przewijał w wątku ale bez konkuzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 7.12.2020 o 20:24, slaw0001 napisał:

Roksan Caspian M2 - końcówka

Parząc na zdjęcia wyglądem mnie nie przekonywał, ale jak w końcu osobiści mogłem to ocenić to zmieniłem zdanie. Nie lubię błyskotek, a tak wyglądały wszystkie srebrzyste elementy na tychże zdjęciach. W rzeczywistości obudowa choć stalowa, dzięki swej lustrzanej powłoce  wkomponowuje się w każde miejsce jak kameleon przyjmując barwy otoczenia. Agresywny na pierwszy rzut oka napis „Rokasan”, na żywo okazuje się ciekawym przełamaniem czerni grubego aluminiowego czołowego panelu. Nawet wielokątny kształt obudowy okazuje się teraz całkiem ciekawym i oryginalnym zamysłem. Czyli wygląd na plus.

Jeżeli chodzi o obsługę, to Caspian po włączeniu przechodzi w stan stabdby i zaczyna grać po podaniu sygnału jednak z pewnym opóźnieniem. Niestety nie nadaje się do bardzo cichych odsłuchów, bo potrafi się wyłączyć traktując słaby sygnał jako...brak sygnału. Myślę, że może to być pewna uciążliwość, jeżeli ktoś często słucha muzyki późnymi wieczorami.

A jak gra? No cóż wierzę, że ciekawie, ale mnie niestety nie było dane tego doświadczyć. Po kolejnej próbie z wydaje się niezłym wzmacniaczem doszedłem do wniosku, że bez zmiany kolumn, nie osiągnę zakładanego postępu. Na obecnym etapie Roksan nie zagrał w żadnym aspekcie znacząco lepiej niż mój mudowany NAD C356. Był trochę bardziej detaliczny, punktowy na basie, ale jednocześnie przy niskich głośnościach, tracił blask i stawał się trochę zbyt matowy. Decyzja podjęta, Roksan wraca do sklepu, a ja uszy zwracam w kierunku nowych propozycji głośnikowych. Niestety warunki lokalowe powodują, że jestem ograniczony  co do ich wielkości co zawęża pole wyboru. Maksymalnie mogę zmieścić paczki o wymiarach podstawy max 22cm x 35cm, czyli w kręgu zainteresowania mamy np. Audio Physic Classic 5; Neat Acoustics Motive SX2; Audiovector QR 3 a może Monitor Audio Silver 300. To taki pobieżny przegląd oferty branży.

Jak zawsze będę zobowiązany, za Wasze uwagi, sugestie, doświadczenia. Nowy rok zaczyna się ciekawie, także tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może, żeby się nie bawić w jakieś poważne wydatki (tj. kolumny), uderz w pożądane źródło. Widocznie wzmacniacze nie mają już z czego wyciągać więcej. Ostatnio się szał na to zrobił, bo sam w sobie transport robi cuda (i to nie są jakieś czary, po prostu nowoczesne układy, odpowiednio zasilane, z topowymi zegarami). Twoje kolumny przecież to też nie jest niska półka, by na nie zrzucać winę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu udało mi się tak zakrzywić czasoprzestrzeń, że znalzłem chwilę i koniec końców Audio Physic Classic 8 zawitały w moje skromne progi. "Musi się znaczyć", że stary już jestem, bo nie ukrywam coraz mniej przyjemności czerpię z fizycznej części unboxingu, ale czegoż się nie zrobi dla zaspokojenia żądzy nowych wrażeń audio. No właśnie nowych, bo jako wciąz "młody" audiofil czuję się mocno jeszcze nie osłuchany. Co za tym idzie, czytając wcześniej różnego rodzaju opinie mylnie jak się okazało poczyniłem pewne załóżenia co do spodziewanego dżwięku. Nie ma co ukrywać nie było spektakularnego efektu Wow. Nie było banana, ekstazy, odkrywania utworów na nowo, wzruszeń i nawet Ż nie rzuciła mimiochodem, że teraz to jest zaj.....te. Nie, nic z tych rzeczy. Czyli co? Kolejne roczarowanie? Hmm, no właśnie nie jest to do końca przesądzone. Doświadczenie życiowe nauczyło  mnie aby nie ufać, szybkim, spektakularnym zachwytom, bo tak jak i gwałtownie się pojawiają tak i gwałtownie potrafią się zmienić jak upojny sobotni wieczór w niedzielny suchy poranek.

W zamian mamy muzykę. AP C8 nie są nadywraz w żadnym aspekcie, ale nie ma też powodów aby wystawić je za drzwi.  Co prawda w porównaniu do obecnie używanych Saxo 40, nie słychać, że są dwa razy droższe, ale to chyba bardziej kwestia tego, że Saxo są naprawdę bardzo dobre w swojej cenie. Oczywiście są tez różnice. AP prawie o głowę wyższe mają zdecydowanie więcej do zaoferowania w dole pasma choć również jak Saxo nie podołały modom mojego pomieszczenia i bez korekcji Dirac Live się nie obejdzie. Wydają się, też być z deka bardziej szczegółowe, detaliczne, ale nie są to wielkie różnice. W każdym bądź razie na chwile zostają ze mną i w miare nowych spotrzeżeń bedę się nimi z Wami dzielił.

Zasadniczo mogłyby już zostać, ale no właśnie poprzez te moje nieosłuchanie miałbym wrażenie, że może jednak coś lepszego w tych monetach nie ominęło.

Elac Carina FS247.4? Warto próbować?      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchując dzis od rana muzyki sączącej się z AP a mając wciąż w pamięci moje odczucia z wieczora dnia poprzedniego, naszła mnie taka refleksja. Ile to, godnej pozazdroszczenia, pewności trzeba mnieć w sobie, aby w sposób jednoznaczny przesądzać o wpływie poszczególnych komponetów na jakość dzwięku. Wczoraj wieczorem byłem trochę złamany. Dzwięki wydawały się zlewać, scena się zawęziła, a detale rozpłyneły się w półmroku. Te same dźwięki dziś przeszły cudowną metamorfozę. Spektakularnie zaczęły rozlewać się po całym pokoju, deatale zaczęły lśnić w świetle dnia a endorfiny przyjemnie wypełniały umysł i ciało, no cud miód! O ileż to łatwiej tym, co są pewni, a jak ciężko tym co wątpią.  (jakby co to dzis jeszcze nic nie piłem. Może trzyma mnie jeszcze od wczoraj 😜

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Puść sobie /może być z Youtube/  - "Isobel Campbell & Mark Lanegan - Sunrise", będziesz miał efekt WOW.

Wielkie dzięki. Nie znałem tego.

Ale na Boga jak ktoś chce efektu ,, klękajcie narody'' to nie z jutuba!

To i ja się odwdzięczę fajnym klimatycznym wokalem w podobnej estetyce

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DudasDudek napisał:

Na pewno w separacji i lepszej stereofonii nie pomaga to, że kolumna jest tak blisko mebla. Pamiętam, jak telewizor poszedł na serwis i bez nigo wszystko się stało bardziej klarowniejsze, nie dużo, ale było czuć, że jest ciut lepiej. A gdzie taka duża szafka.

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest najlepsze ustawienie ever, ale takie są możliwości. Na szczęście z obu stron mam takie same ograniczenia czyli układ jest symetryczny. Z drugiej strony jak kolumny wysuwam przed szafki to owszem następują pewne zmiany, ale nie są one dla mnie w sposób oczywisty pozytywne. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń i dlatego zainwestowałem w Dirac Live. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...