Skocz do zawartości

następny po NAD C356


slaw0001

Recommended Posts

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cyrus 82DAC? Miałeś okazję się z nim zetknąć?

Miałem na testach końcówkę stereo 200,  ale jeszcze z poprzednimi kolumnami i zagrał podobnie do tego co mam, ale rzeczywiście teraz nie sprawdzałem.  Generalnie to poszukuję raczej końcówki. Za pre mam NADa 658

4 godziny temu, Paweł Pawlik napisał:

o może M5si? Gra podobno prawie tak samo dobrze a jest sporo tańszy.

Szkoda, ze w tej klasie nie mają końcówki mocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, slaw0001 napisał:

Słuchałeś Emotivy? Trochę zniechęca mnie do niego system chłodzenia z wiatrakami.

Ja słuchałem w domu Emotivy A2 w połączeniu z ich integrą TA-100, która podobno brzmi lepiej niż pre z tej samej półki i nie byłem zadowolony.

Za duże V, bolały uszy przy dłuższym odsłuchu.

Edit: Tylko, że to była seria BasX, nie XPA. Może wyższa seria ma inny charakter brzmienia.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kacper.kaps napisał:

Ja słuchałem w domu Emotivy A2 w połączeniu z ich integrą TA-100, która podobno brzmi lepiej niż pre z tej samej półki i nie byłem zadowolony.

Za duże V, bolały uszy przy dłuższym odsłuchu.

Edit: Tylko, że to była seria BasX, nie XPA. Może wyższa seria ma inny charakter brzmienia.

No właśnie tego się obawiam. Trochę "efekciarskie" dźwięku. Poza tym seria XPA gabarytowa mi nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime AMG STA już „na chacie”. Pakowanie bardzo solidne. Pudło w pudle a sam wzmacniacz otulony dopasowaną gęsta gąbka zamiast tradycyjnego styropianu. Widać, że jest tez element przemyślany i zaprojektowany nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale też estetycznym. W środku małe, ascetyczne pudełko, ale nieproporcjonalnie ciężkie względem swych wymiarów. To wynik zastosowania z jednej strony grubego aluminium jako obudowy a z drugiej klasycznego transformatora toroidalnego. Kolor oryginalny, ale mi akurat specjalnie do niczego nie pasujący.

Sam producent jak i nieliczna recenzenci, podkreślają, że do uzyskania pełni możliwości wzmacniacz potrzebuję trochę czasu. Sprawa tzw. „wygrzewania” jak wiadomo kontrowersyjna, ale mam cichą nadzieję, że właśnie tak jest, bo to by znaczyło, że może być jeszcze lepiej niż jest!

Przesłuchałem tradycyjnie moją listę testową  i jest radość! W końcu jest różnica! W końcu jest wzmak który rokuje, że zagra lepie niż mój obecny. To co się „rzuca na uszy”, to przestrzeń, detaliczność, więcej informacji i jak to często się pisze „więcej powietrza”. Scena wychodzi bardziej do przodu przez co zyskuje na trójwymiarowości. I tu jest zdecydowanie lepiej. Góra rozjaśniona, ale póki co nie męcząca to jednak tak trochę za sucha. Blachy w perkusjach mocna podkreślone, ale wybrzmienia nie zachodzą na siebie. Co do dołu to jeszcze nie wiem czy jest lepiej czy odwrotnie. Przy włączonej korekcji Dirac Live momentami wydaje się za szczupły, ale po wyłączeniu wciąż na tyle jest go dużo, że wzbudza „dudnienie” i spada jego detaliczność. Co do środka to jeszcze nie mam wyrobionego zdania, ale chyba nie jest źle, bo cały czas chce mi się słuchać.

Niestety końcówka ma  też poważną ja dla mnie wadę praktyczną. Nie ma systemu wzbudzania ani funkcji standby. Ponoć można włączać i wyłączać go pilotem i na stronie NuPrime sa kody do pilota, ale nie ma pojęci jak je zaimplementować do mojego Logitecha lub innego pilota.  Dodatkowo, pomimo, że to klasa D, to całkiem mocno się nagrzewa i pomysł na schowanie go szuflady chyba nie wypali.

Także tego. Mimo wszystko słuchamy dalej i się obaczy.   image.png.0cf9259dddfe02500592a7f9d7d4e28d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, jak STA-9, to połączona klasa A+D, stąd grzanie obudowy.

Na początku odpalenia mojej 'dziewiątki' też odczuwałem lekkie dudnienie basu, czego już nie było po dobie-dwóch praktycznie regularnego grania.

Odczekaj do soboty-niedzieli i daj znać, co się zmieniło w Twoim odczuciu. 

A propos wyłączania, to ja zostawiam moją końcówkę włączoną zwyczajnie. Wyłączam ją tylko wtedy, kiedy wiem, że nie będzie mnie w domu przez dłuższy czas (czytaj: czasami w weekend).

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2021 o 08:19, slaw0001 napisał:

Słuchałeś Emotivy? Trochę zniechęca mnie do niego system chłodzenia z wiatrakami.

Co jest nie tak z systemem chłodzenia w Emotiva , miałeś ją ? używam Emotiva A2 z PT-100 od niecałych dwóch miesięcy i ani na moment ,, wiatraki ,, się nie załączyły. Trzeba samemu potestować , a nie powtarzać za kimś kto sam gdzieś na zagranicznych forach przeczytał urządzenia nie widzac nawet na oczy. Sam dla sprawdzenia ,, rewelacji z włączonymi wiatrakami ,, słuchałem ostatnio pod tym kątem na dość dużej głośności ( muszę dodać że na co dzien skręcenie potencjometru na taką skalę jest dla mnie nie do przyjęcia ) i mimo dość dużej temperatury powietrza nie zostały wiatraczki załączone. Mogę uwierzyć w załączenie chłodzenia ale gdy użytkownik spełni ,, warunki ,,  do tego sprzyjające czyli upcha końcówkę w szafce i zamknie drzwiczki 😄 bo o takich przypadkach pisali na zagranicznych forach. Dla mnie Emotiva A2 i PT-100 z Wharfedal Evo 4.2 jak i z Mission ZX-2 bardzo dobrze się zgrywają , jest bardzo dobra szczegółowość góry ( Evo 4.2 lepiej dla mnie to przekazuje) bardzo dobry bas , scena dzwiękowa zarówno szerokość jak i głębokość na wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kacper.kaps napisał:

jak tam progres w odsłuchach?

Z wnioskami jeszcze czekam do weekendu jak będę miał jeszcze do porównania NADa C268. Póki co jest wydaje się, ze jest dobrze. Obecnie słucham tylko NuPrima a w sobotę zobaczmy jak na jego tle prezentuje sie reszta. Nie wiem czy to zżucić na karb tzw. "wygrzewania" czy raczej psychoakustycznego oswajania się z "maszyną", ale obecnie pasam się bardzi wyrównały. Nic nie dominuje i w zasadzie niczego nie brakuje. Niskie obecnie są pięknie konturowe i punktowe i "nie brak im niczego". Góry wydaje się, że się trochę uspokoiła i wydaje się nie być już taka sucha. Ale co i jak ostatecznie zobaczymy w po "łykendzie".

 

5 godzin temu, Daniel09 napisał:

Co jest nie tak z systemem chłodzenia w Emotiva , miałeś ją ?

No cóż, przyznaje bez bicia, że oparłem swoją wiedzę o przekazy z sieci. Ale  było to bardziej chyba na zasadzie, żeby się usprawiedliwić niż decydyjący argumrnt. Niestety nie mam już czasu, sił i środków na ściagnięcie jeszcze jednego wzmacniacza. Okienko transferowe ma bardzo ograniczony rozmiar. 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, slaw0001 napisał:

@kacper.kaps

jeżeli jesteś zainteresowny to w dziele testów zamieściłem takie tam "spostrzeżenia". Ciekawe czy pokrywaja się z Twoimi.

Generalnie to ja mam trochę inny zestaw i to samo w sobie ma prawo grać inaczej. Metaliczności nie zaznałem jeśli chodzi o górę. Nie wiem, jak zagrałaby Twoja końcówka razem z DAC od NuPrime, ale u mnie jest ok. Nie czuję nadmiaru detali, tym bardziej w rocku/metalu. Może to zasługa Diamondów, które same w sobie stoją po tej ciemniejszej stronie grania.

Co do budowy końcówki, to oprócz braku triggera i małych gniazd od kabli głośnikowych, nie mam absolutnie zastrzeżeń.

Co masz na myśli mówiąc, że brakuje w STA AMG regulowanego wejścia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kacper.kaps napisał:

Co masz na myśli mówiąc, że brakuje w STA AMG regulowanego wejścia?

Nie, tego mi akurat nie brakuje. Tak jak Tobie brakuje mi triggera.

 

15 minut temu, kacper.kaps napisał:

Metaliczności nie zaznałem jeśli chodzi o górę

Też nic takiego nie zauważyłem. Także jest spoko.

 

23 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Aż mam ochotę już wziąć drugą końcówkę na testy.

No właśnie to jest pociągajaca perspektywa, że może być jeszcz lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...