Skocz do zawartości

Denon AVR 1500H czy 2500H?


Marcin Kierul

Recommended Posts

To moim zdaniem jeżeli muzyka ma przeważać szedlbym w amplituner stereo. Ta sama funkcjonalność co amp AV a dźwięk sporo lepszy. W mniej więcej tych pieniądzach, które zapłacił byś za denona 2500 masz amplitunery stereo od Yamahy model R N602, onkyo 8250 bądź denona, który wejdzie w lipcu do sprzedaży model dra 800h. Proponuję poczekać na propozycje branży albo jeśli masz taką możliwość udać się na odsłuch 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie włączając się do rozmowy najlepiej byłoby porównać bezpośrednio na odsłuchu amplitunery stereo z kinem. Jeśli jednak mocno zostalibyśmy przy kinie  to na pewno warto inwestować w droższe modele właśnie ze względu na lepszą stereofonię w wyższych modelach. Nic nie napisałeś o kolumnach a to kolejne 50% brzmienia, które mają ogromny wpływ na końcowy efekt. Wracając do amplitunerów to poza Denonem jeszcze warto posłuchać Marantza NR1609 czy SR5013 to amplitunery, które również mogą się podobać w trybie stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niższy model denona (1400h) a teraz mam marantza nr 1509 - i owszem, jest jak pisze kolega wyżej, marantz w muzyce wyprzedza denona. Ale niestety do klasycznego wzmacniacza dużo mu brakuje. Dlatego osobiście uważam, że jeśli już kupować amp AV to z wyjściem pre out, które na przyszłość pozwoli połączenie kina ze wzmacniaczem. A jeśli autor nie potrzebuje amplitunera AV to niech zastanowi się nad  wzmacniaczem bądź amplitunerem stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jeśli w grę wchodzi odsłuch stereo zastanowiłbym się nad marantzem. Już najniższy model marantza posiada wyjscie pre out natomiast w denonie uświadczysz je dopiero od modelu 3XXX. Zastanów się dobrze, bo jeśli kiedys zechcesz rozbudować swój system będziesz miał jak znalazł. Zresztą denon w kinie i tak nie jest tak spektakularny jak onkyo czy yamaha więc kupując marantza zamiast denona niewiele stracisz. Proponuje Ci wypożyczyć amplituner, z któregoś z zaprzyjaźnionych salonów i samemu się przekonać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Akurat u mnie ten amplituner gra z dali zensor 5,ale zauważyłem, że branża jakoś tak nie bardzo poleca te kolumny. U mnie fronty dodatkowo napędza zewnętrzny wzmacniacz (Cyrus one), który robi za końcówkę mocy. Mi to granie odpowiada, ale najlepiej jeśli branża coś poleci albo udasz się na odsłuch i sam zdecydujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...