Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza


Kuba Wyganowski

Recommended Posts

Witam, jestem niestety amatorem i znalazłem się w ciężkiej sytuacji, mianowicie zakupiłem sprzęt (wzmaniacz) ,który posiada wbudowaną antenę, która na terenie gdzie jest to umiejscowione nie zadziała i potrzebne jest podłączenie anteny, FM jest poprowadzone poprzez kabel koncentryczny, natomiast we wzmacniaczu znajdują się jedynie wejścia AUX, TUNER, CD/DVD oraz TV, zastanawiałem się nad podłączeniem kabla FM do telewizora i telewizora do wzmacniacza ale czy jest prostsze rozwiązanie? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kuba Wyganowski napisał:

zastanawiałem się nad podłączeniem kabla FM do telewizora i telewizora do wzmacniacza ale czy jest prostsze rozwiązanie?

Jak tak podłączysz , źródłem radia będzie TV.

Ale od początku , co to za wzmacniacz / rozumiem , że to co masz to raczej amplituner :)  /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi Ci o podłączenie zewnętrznej anteny FM do Twojego urządzenia.

Niestety VK 388 nie ma gniazda do podłączenia zewnętrznej anteny. Wejścia o których piszesz nie służą do tego. 

Jeśli to ten wzmacniacz:      http://elektromarket.com.pl/wzmacniacz-vk-338-usb-p-438.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić Chromecast Audio i wtedy będziesz mieć Tuneln - radio internetowe - setki stacji radiowych, oraz dodatkowo serwisy streamingowe jak Spotify, Tidal.  Poczytaj o Chromecast, to najtańsze urządzenie tego typu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kuba Wyganowski napisał:

A czy połączenie do starej wierzy ... za pomocą kabla jack (ta wierza posiada wyjście słuchawkowe)  na cinch (wzmacniacz posiada wyjście AUX) ...

Jeżeli chcesz wyjść z sygnałem z gniazda słuchawkowego miniwieży (ż! jak Żywiec :-) ) na wejście wzmacniacza to jest kiepskie rozwiązanie (słaba jakość).

Dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego tunera radiowego (koszt 50-100zł) zamiast takiego rzeźbienia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kraft napisał:

@RoRo, co ten temat robi w dziale "Akustyka"? Może czas go przenieść?

W pierwszej kolejności udzieliłem odpowiedzi Kubie, a potem przeniosłem wątek do właściwego działu.

Jakbyś nie pamiętał, to jest przycisk (funkcja) do zgłaszenia nieprawidłowości (np. nie to miejsce) Adminowi/Moderatorowi i warto z tego korzystać :-)

Kuba: skoro w tym przypadku jakość nie jest aż tak ważna-to wystarczy solidny kabel (przejściówka) jack-2 cinch i nie trzeba dalej inwestować. Zazwyczaj podłączenie kabla do wejścia słuchawkowego miniwieży wyłącza kolumny podłączone do tej miniwieży-nie będzie to przeszkadzało?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoRo napisał:

Jakbyś nie pamiętał, to jest przycisk (funkcja) do zgłaszenia nieprawidłowości (np. nie to miejsce) Adminowi/Moderatorowi i warto z tego korzystać :-)

O!. Myślałem, że ten przycisk nie działa. Zgłaszałem kiedyś za jego pomocą przypadki trollowania na forum i nie było rezultatu. Cieszę się, że już go naprawiliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...