Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/amplituner do heco aurora 700


Łukasz Brzuchania

Recommended Posts

19 minut temu, kn1234 napisał:

Podwójne gniazda są bo są i co z tego,wymuszenie kupna kabli?Ty mylisz chyba bi-kable od bi-wzmacniacz,pytam się po co podwójne kable do heco aurora i yamaha 803,kto usłyszy różnice?👍

Mam podłączone jednym kablem. Pytam jaka wartość ohm ustawić na 803 8 czy 4 ohm jest jakaś różnica? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kn1234 napisał:

Podwójne gniazda są bo są i co z tego,wymuszenie kupna kabli?Ty mylisz chyba bi-kable od bi-wzmacniacz,pytam się po co podwójne kable do heco aurora i yamaha 803,kto usłyszy różnice?👍

Do mnie to pytanie?

Bo amping o to mi chodziło. Podłączanie kablami które się rozdzielają na dwie końcówki to wogole jest głupotą i marketing.

 

13 godzin temu, Łukasz Brzuchania napisał:

Mam podłączone jednym kablem. Pytam jaka wartość ohm ustawić na 803 8 czy 4 ohm jest jakaś różnica? 

Ustaw na 4 omy 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kn1234 napisał:

Podwójne gniazda są bo są i co z tego,wymuszenie kupna kabli?Ty mylisz chyba bi-kable od bi-wzmacniacz,pytam się po co podwójne kable do heco aurora i yamaha 803,kto usłyszy różnice?👍

Masz większe szanse usłyszeć różnice w dźwięku podłączając kolumny w bi-wire niż kupując magiczne interkonekty sygnałowe.

Na pewno dużo zależy od komponentu reszty toru. W Aurorach różnice w podłączeniu przy bi-wire słyszałem, ale nie były to zmiany wielkiej skali. Być może po prostu kiepskie parametry blaszek łączących zaciski zostały zniwelowane.

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Do mnie to pytanie?

Bo amping o to mi chodziło. Podłączanie kablami które się rozdzielają na dwie końcówki to wogole jest głupotą i marketing.

 

Ustaw na 4 omy 

Pozdrawiam

A jak on to ma ustawić na 4 omy?czy w 803 jakoś się to ustawia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba wcisnąć dwa przyciski na amplitunerzre

Dnia 4.07.2019 o 08:40, S4Home napisał:

Do mnie to pytanie?

Bo amping o to mi chodziło. Podłączanie kablami które się rozdzielają na dwie końcówki to wogole jest głupotą i marketing.

 

Ustaw na 4 omy 

Pozdrawiam

Jest jakaś różnica w dźwięku miedzy 8 a 4 ohm? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎03‎.‎07‎.‎2019 o 19:32, Łukasz Brzuchania napisał:

Mam podłączone jednym kablem. Pytam jaka wartość ohm ustawić na 803 8 czy 4 ohm jest jakaś różnica? 

Jeśli nie chcesz, żeby szybko włączały się zabezpieczenia które będą odcinać końcówki mocy w ampli to ustaw 4 ohm i wtedy nawet jak trochę bardziej odkręcisz VOLUME to wszystko powinno być ok ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 27.06.2019 o 18:28, Łukasz Brzuchania napisał:

Witam.

Kupiłem kolumny Heco Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire Aurora 700 i myślę jaki kupić do nich wzmacniacz albo amplituner w cenie do 3500 zł.

Co polecacie do tych kolumn? 

Zastanawiam się nad Yamaha r-n803d

 Lecz jego następca C368 jest inaczej zbudowany od poprzednika, przez co brzmi w ogóle inaczej. 

Edytowano przez atharvaconley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...