Skocz do zawartości

Kino domowe Denon nie działa prawidłowo.


Kamil Palka

Recommended Posts

Witam 2 tygodnie temu kupiłem kino domowe w Media Expert za ponad 2000zł. W zestaw wchodzi amplituner Denon avr-x550bt i głośniki eltax utah 5,0. Po kilku daniach użytkowania wysiadła jedna satelita, po kilku następnych (w tym samym dniu) wysiadł centralny i druga satelita. Od podłączenia nie dotykałem kabli, końcówek itp. Co może być przyczyną? Mogły się spalić? Jedna satelita gra ale charczy. Reszta działa. Proszę o pomoc bo kompletnie się nie znam. Aha, dodam, iż grały przez bluetooth. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prawidłowym podłączeniu nic nie miało prawa się stać. Pod pachę z tym i do sklepu. Może wcisnęli CI jakiś sprzęt ze zwrotu, ekspozycji, wyeksploatowany, chociaż to i tak dziwne.

Tylko od razu zaznacz, że nie zgłaszasz tego w ramach gwarancji (wtedy będą naprawiać, a Ty będziesz się bujał tygodniami/miesiącami), tylko w ramach rękojmi. Niech Ci wymienią na inny, albo zwrócą hajs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam przepraszam, że odkopuje mój stary temat ale mam pytanie. Zaniosłem uszkodzone głośniki na gwarancję i z miejsca pracownicy tego elekromarketu zarzucili mi że nie opłaca się wysyłać bo i tak wina leży po mojej stronie. Myślę ok, zaryzykuje i najwyżej zapłacę za przesyłkę itp. Za jakiś czas patrzę a tutaj głośniki nie powinny iść w parzę z tym wzmacniaczem. Czy mogli źle dobrać głośniki do kina? ... Podaje wycinek z dwóch stron gdzie znalazłem informacje. 

Wzmacniacz... "

5.2 kanałowy amplituner AV o mocy 130W na kanał

4K/60 Hz full-rate pass-through, HDR, HLG, ARC oraz HDMI CEC

5 wejść HDMI z pełną obsługą HDCP 2.2 (na 3 wejściach)" itp.itd. 

Głośniki... "

wymiary HxWxD: 180x520x157 mm

rekomendowana moc wzmacniacza: 30-120W

kolorystka: Black Ash 

Pytanie czy te 10W które jest miedzy nimi może doprowadzić do spalenia owych głośników? Dodam, iż zdarzyło mi się dać na pełną moc czyli 100%. Proszę o pomoc.  Ewentualnie jakby mi nie uznali co robić czy naprawiać na własną rękę itp. Dziękuje pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wzmacniacza a moc amplitunera to całkowicie inna bajka,tym bardziej na satelity nie ma opcji żeby chociaż połowa z tych podanych 130 W poszła.Poza tym jeśli sprzedają to jako zestaw to nie powinno jedno z drugim kolidować.A to twierdzenie że to Twoja wina to tylko próba pozbycia się problemu.Szkoda tylko że oddałeś w ramach reklamacji a nie rękojmi .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

napisałem używając na samej gorze innego konta do ktorego zapomniałem jakie było hasło. Dzisiaj dostałem list od serwisu HORN..

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Przysłany do serwisu amplituner był sprawny. Przyczyna problemu leżała po stronie kolumn, w których dokonano wymiany uszkodzonych przetworników.

Zestaw został odesłany do sklepu przy ulicy Zdrojowej w dniu 31/07/2019 – nr listu przewozowego DHL: 204465226639.

Pozdrawiam

Piotr Bryda

Serwis. 

Dzięki każdemu za doradzenie aby im to oddać, co prawda w ramach gwarancji ale jednak> Pozdrawiam
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...