Skocz do zawartości

Kino domowe maly salon


Bondzik04

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum jest to mój pierwszy post i liczę na waszą pomoc i doświadczenie trochę czytam forum  ale do końca nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. 

Szukam zestawu 5.1  z amplitunerem do kwoty 5-7k ze względu ze mam mało miejsca wybór padł na jbl 5.1 i po słuchaniu przez dwa dni już mam go dość i wraca tam skąd przybył nie wiem za co ludzie go tak chwalą.

Myślałem o zestawie Klipsch RP-400M  i do tego na tył RP-500SA lub RP-402S i tutaj już zaczyna się problem bo kominek ma półkę 18cm głębokości i nawet te najmniejsze klipsch będą dosunięte do samej ściany   a tak chyba być nie może.

Druga opcje są  jakieś stojące na ziemi ale nie głębsze jak 30cm

Na zdjęciu jest oznaczenie gdzie chciałbym powiesić głośniki tylne  która opcja była by lepsze na zielono czy czerwono .

Proszę o propozycje zestawów w tej kwocie.

Amplituner który planuje to Denon AVRX3500H  jeśli jest coś lepszego w tej cenie  to proszę o propozycje

Dziękuje za pomoc

20190627_214142 (Kopiowanie).jpg

20190627_214219 (Kopiowanie).jpg

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to zupełnie inne brzmienie od klipscha którego wybrałeś. Ten jest ostry, jasny, twardy. Typowo kinowy. Jeśli tylko tak będziesz użytkował sprzęt to może to być słuszna droga.

Moim zdaniem przy danym budżecie i x3500 którego polecam zdecydowanie lepsza opcja jest wybór magnat quantum 723 set albo monitor audio bronze 2 a na tyły FX. 

Co do suba temat otwarty.

Zapraszam po wyceny i wypożyczenie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl bar 5.1  wybrałem  ze względu ze zajmuje mało miejsca i  oczekiwałem chyba zbyt dużo z plastikowego pudełka  z kilkoma głośniczkami i chyba żaden inny soundbar nie zagra dobrze i nie chce już testować podobnych wynalazków  .  Sprzęt który kompletuje  to 80% filmy reszta muzyka  i wszystko muszę zamawiać online bo mieszkam w zacofanym kraju (Irlandia) pod względem Audio. 

Zależy mi na czystych dialogach i głębokim basie jeśli chodzi o bas to na pewno będzie subwoofer jeszcze nie wiem jaki. W późniejszym czasie myślałem na dołożenie głośników w suficie do atmosa  tylko czy to ma sens w takim małym salonie ? W którym miejscu tylne głośniki  lepiej się sprawdzą na zielono czy czerwono  ?

Edytowano przez Bondzik04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam tym więcej propozycji znajduje mam kilku kandydatów który z nich będzie najlepszy.  Najgorsze jest ze nie mam możliwości odsłuchu żadnych z kolumn i wszystko będzie zamawiane z Polski  online i  zakup będzie w głównej mierze przez opinie  w internecie  innego wyjścia nie mam ale widzę ze na forum jest dużo ludzi którzy słuchali wymienione  niżej kolumny wiec na pewno  coś doradzicie.

Amplituner Denon AVRX3500H

Subwoofer będzie SVS-SB1000

1. Pylon Audio Pearl 25 zamiast Pylon Audio Pearl 27 znalazłem kilka opinie ze 25 jest lepszy a 27 nie udany

2. Melodika BL310 MK3

3. Polk audio T531

4. Magnat Shadow 207 lub 209

5.Melodika BL420S

6. Propozycja  czegoś innego  lubię głęboki bas i czyste i wyraźne dialogi w filmach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlochaty napisał:

Nie wiem z jakiej miejscowości jesteś, ale kilka sklepów jest 🙂

Jestem z Cork  dwa sklepy znałem  dzięki za kolejne  😃

Kolumny będą ściągane na pewno z PL  S4Home  mówisz ze Melodika BL420S będzie najlepsza z podanych ? Masakra wybieranie kolumn bez odsłuchu to jest tragedia ale jak  nie za bardzo jest inne wyjście. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wybrane :) Teraz  szukam najlepszej oferty cenowej i transportu do Irlandii.

Melodika BL40 MK3 pasuje mi ze bas refleks jest z przodu  bo kolumny będą dosunięte do samej ściany.

Melodika BL20

Melodika BLC20

Wszystko wyjdzie ponad budżet ale co tam  zawsze jakoś tak wychodzi jak się zaczyna szukać sprzętu  i każdy coś doradza 😀

 

 

Edytowano przez Bondzik04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marioxxl74 napisał:

Tu też trafiły te trole,jeden zapytuje o STX a drugi za chwilę zaczyna je zachwalać.Myślę że to jedna osoba powiązana z stx. Wszystkie ich posty dotyczą tylko i wyłącznie STX. Chodzi mi o Dawidlm i Mariopo.

Hehe ciekawe z tymi STX i o tym co  piszesz ja jestem na forum nie długo i podczas czytania rożnych tematów były podobne posty o STX. Słabo się sprzedają ze potrzebują naganiaczy 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Są inne. Stx równiejsze. Delikatniejsze. Melodika bardziej basowa. Mięsista. Energetyczna.

Moim zdaniem zdecydowanie dla innego odbiorcy.

 

Bardziej mi będzie odpowiadać Melodika  z  tego co piszesz, zastanawiam się jeszcze  czy Bl40MKIII nie będzie za doża na  salon 17m2 czy wziąć Bl30 MKIII ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 09:19, Bondzik04 napisał:

Bardziej mi będzie odpowiadać Melodika  z  tego co piszesz, zastanawiam się jeszcze  czy Bl40MKIII nie będzie za doża na  salon 17m2 czy wziąć Bl30 MKIII ?

Absolutnie nie. 

17metrow to spokojna możliwość dla takich kolumn

Dnia 6.07.2019 o 20:04, Bondzik04 napisał:

Zastanawiam się nad Melodika BLS 20 jako tylne tylko czy jak go umieszczę tak jak na zdjęciu czy to ma sens jak jedna strona będzie przy samej szafce  czy lepiej BL20 skierowane na środek kanapy.

20190706_184851.jpg

Bls 20. Mimo bliskości szafy. Dźwięk się odbije. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...