Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy lub hybryda do Onkyo rz830+Polk audio s55


maverick2005

Recommended Posts

Witam. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł,by zmienić trochę dźwięk w stereo w stosunku do tego jak gra wspomniane Onkyo rz830, zależy mi na uzyskaniu w muzyce więcej ciepła, łagodniejszej góry oraz miękki bas pomyślałem nad połączeniem wzmacniacza z amplitunerem kd. Zainteresowały mnie wzmacniacze lampowe lub hybrydy, wstępnie myślę o:

Yaqin MS-30l, Yaqin mc13s, Fezz Audio Silver Luna lub Magnat Mr780, Vincent sv500 

Pytanie moje kieruję do osób obeznanych w takich połączeniach, amplituner kina+wzmacniacz co lepiej i czy to ma sens przy tych wzmacniaczach 

Opcja 1- wykorzystać pre out na fronty w Onkyo i podłączyć wzmacniacz, ale tu mam obawy co do trwałości lamp w takich wzmacniaczach, ponieważ tv w moim domu gra średnio 10 godz. dziennie oraz dochodzi do tego szybkość startu takiego sprzętu. 

Opcja 2- podłączyć wzmacniacz pod Zone 2 i chcąc posłuchać muzyki na ten czas przepinać kable na kolumnach frontowych lub mam możliwość poprowadzić kable do sypialni i tam ewentualnie musiałbym dokupić do tego kolumny podstawkowe. 

Opcja 3-stworzyć osobny zestaw stereo

Dla zainteresowanych kto nie czytał mojego tematu w dziale kino wstawiam link

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nic nie podłączaj pod zone 2. Tam nie działa kalibracja i żadne dodatki do dźwięku.

Podłącz po prostu jako pre na fronty.

Moim zdaniem magnat mr780 to świetne urządzenie godne polecenia.

Możesz go od nas wziąć i przetestować.

Lampy jednak nie podłączał bym na stałe pod pre. Oglądanie i słuchanie muzyki skutkowało by częstymi wymiana lamp. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Absolutnie nie podłączaj wzmacniacza do amplitunera kina domowego jeśli nie ma on dedykowanego wejścia power in itd. Większość urządzeń, które wymieniłeś w ogóle się do tego nie nadaje. Zone 2 również odpada. Albo należy poszukać wzmacniacza z tego typu wejściem i nawet znajdzie się lampa o takich możliwościach np. coś z oferty Fezz Audio albo postawić na osobny system stereo co będzie jakościowo najlepszym rozwiązaniem i da też największy wybór wzmacniaczy - choćby wspomniany znakomity Yaqin MS30L czy Vincent SV500. Fezz Audio Silver luna z dodatkowym wejściem pre in powinien się sprawdzić a lampy EL34 nawet przy intensywnym użytkowaniu powinny wytrzymać przynajmniej kilka lat. Cieplej brzmiące wzmacniacze to również Advance Acoustic. Udaj się na odsłuchy do dobrego salonu i zrób wstępne porównanie, później można pomyśleć o wypożyczeniu sprzętu do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Nic nie podłączaj pod zone 2. Tam nie działa kalibracja i żadne dodatki do dźwięku.

Piotr chyba nie do końca to dobrze opisałem, chodzi mi o stworzenie drugiej strefy do słuchania tylko muzyki w salonie gdzie stoi Onkyo, czyli wzmacniacz lampowy podłączam do Zone 2 do niego na czas słuchania przepinam Polki s55, a Onkyo służy wtedy jako odtwarzacz do Tidala. Pytam o takie połączenie ponieważ nigdy nie korzystałem z drugiej strefy w amplitunerze i nie wiem czy to tak dokładnie działa. 

 

28 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem magnat mr780 to świetne urządzenie godne polecenia.

Myślę o nim tylko jak jest z tą trwałością lamp w hybrydach przy wykorzystaniu ich po pre out na fronty i graniu po 10 godz. dziennie przy tv. 

No i druga sprawa przy wzmacniaczach nie posiadających main in itp.  muszę pamiętać przy takim podłączeniu o odpowiednim ustawieniu głośności na wzmacniaczu jak dobrze kojarzę, a trochę się obawiam o żonę i dzieci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Absolutnie nie podłączaj wzmacniacza do amplitunera kina domowego jeśli nie ma on dedykowanego wejścia power in itd

A to dlaczego? 

To częste rozwiązanie nie wpływające na użytkowanie sprzętu. Pierwsza konfiguracja krok więcej i to wszystko :)

po co płacić za końcówkę lub wzmak z takowym wejściem jeśli inny akurat też spełnia wymogi?

oczywiscie jeśli mówimy tylko i wyłącznie o muzyce lepiej jest zbudować osobny system tu się zgadzam. Natomiast pamiętajmy że musi dojść kolejne źródło do tego systemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

To częste rozwiązanie nie wpływające na użytkowanie sprzętu. Pierwsza konfiguracja krok więcej i to wszystko :)

No okej, tylko jak to jest z tą regulacją głośności w przypadku jak ktoś przekreci gałkę volume  na dużo wyższe ustawienie niż podczas kalibracji i włączy sprzęt. 

 

14 minut temu, S4Home napisał:

Natomiast pamiętajmy że musi dojść kolejne źródło do tego systemu. 

 

25 minut temu, Q21 napisał:

Zone 2 również odpada.

To do jakich celów jest w amplitunerze kina domowego Zone2, 3 itd. to nie mogę wykorzystać Onkyo jako źródła(tidal, Spotify, radio internetowe itp.) do puszczania muzyki w salonie lub innym pomieszczeniu, a osobny wzmacniacz wykorzystać do "napędzania" kolumn. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą gałka to jest tak, że kiedy będziesz używał wzmacniacza jako końcówki mocy zasilającej fronty w kinie domowym i przekrecisz ją w jedną lub drugą stronę, wtedy zglosnisz albo wyciszysz fronty. Dlatego po kalibracja zglasniasz tylko gałką w amplitunerze AV. Ciekawiej będzie jeśli do wzmacniacza podlaczysz inne źródło i po przelaczeniu na nie zapomnisz zmniejszyć głośności we wzmacniaczu 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie połączenie 

IMG_20190628_110919.jpg

IMG_20190628_110545.jpg

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Dlatego po kalibracja zglasniasz tylko gałką w amplitunerze AV

O właśnie takie informacje mnie interesują, czyli jeżeli nikt z domowników nie będzie kręcił volume na wzmacniaczu, tylko na Onkyo to nie muszę się obawiać o sprzęt. 

Teraz jeszcze pytanie jak to jest ze startem głosu tv np. wzmacniacza lampowego yaqin MS-30l który ma opóźniony rozruch ze względu na lampy przy takim połączeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lampa? 

Główny powód to chcę posmakować w muzyce czegoś nowego, innego, zawsze mnie ciekawiły tego typu wzmacniacze, ale nigdy nie miałem okazji posłuchać na żywo,również nie ukrywam że bardzo podobają mi się lampy wizualnie ma to swój taki dodatkowy urok, klimat, szczególnie przy wieczornych odsłuchach. Druga sprawa, słucham różne gatunki muzyki, często bluesa, ostatnio chillout itp. jak wiadomo ciężko jest złożyć jeden sprzęt do wszystkiego i stąd mój pomysł na dodatkowe doznania odwrotne do tego co oferuje Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak sugeruje branża i tak jak zrobiłem ja - wypożycz od nich wzmacniacz i sprawdź jak sprawdza się w Twoim secie. Ja mam co prawda o wiele słabszy amplituner niż Ty (marantz nr 1509), ale po podłączeniu do niego wzmacniacza Cyrus one, który robi za końcówkę mocy jak i samodzielny wzmacniacz, do którego mam podłączony CD jakość dźwięku poprawiła się znacząco. Dlatego namawiam każdego na choćby przetestowanie wzmacniacza w swojej konfiguracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc to opcji pierwszej wolałbym uniknąć i nie łączyć tego typu wzmacniacza po pre out z Onkyo dlatego że moja żona oraz córki nie przykładają do tego wielkiej uwagi i same Onkyo im wystarcza do tv i muzyki, reasumując wzmacniacz lampowy ma służyć głównie dla mnie do moich muzycznych klimatów,szczególnie że często pracuję na kompie w domu do późnych godzin nocnych i wtedy słucham cicho muzyki, stąd moje pytanie o wykorzystanie go w tzw. strefie drugiej tylko na początek ze względu na koszty zbudowania odrazu takiego audio, pomyślałem o przepinaniu kolumn na czas mojego słuchania do wzmacniacza lampowego,a z czasem sprzęt przeniósł bym do innego pomieszczenia i wtedy dokupić drugie kolumny. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zadzwoniłem sobie do firmy fezz audio i dowiedziałem się jak to jest z tym wejściem na końcówkę mocy we wzmacniaczach przez nich oferowanych. Okazuje się, że do każdego wzmacniacza można za 300 ileś zł dokupić odpowiedni moduł. Także bez problemu może służyć taki wzmacniacz jako końcówka mocy do ampli. Jeśli jesteś tym zainteresowany zadzwoń do fezz audio a tam przemiły Pan udzieli Ci wszelkich informacji. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu podłączać jest pod zone 2 gdyż tam nie ma żadnej konfiguracji dźwięku. Nic. To już lepiej zrobić to całkiem osobno.

Nie jeden system już zbudowaliśmy na amplitunerze i podłączonym wzmacniaczu zintegrowanym

Ma to swoje zalety:

- odciążenie frontów z amplitunera przez co centralny i tyły grają znacznie bardziej dynamicznie

 

- oczywiście moc na frontach wzrasta

- ale także. Możliwość podłączenia pod wzmacniacz innego typowo stereofonicznego źródła. Nic nie przepinamy a już jest osobny system

Wystarczy że podczas kalibracji ustalamy położenie gałki na wzmacniaczu na łatwą do zapamiętania godzinę np 9 lub 12. (9 bezpieczniej). I wówczas każdorazowo po przełączaniu na kino wracamy do tej pozycji. Uwierzcie mikro różnice nie są do wychwycenia. 

A działa to na prawdę dobrze.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze mam do Was prośbę o pomoc w odpowiedzi na trzy pytania:

1. Yaqin MS-30l-zakładając że z niego stworzę osobny system stereo, narazie będę przepinał kable od Polk audio s55, to co polecacie jako źródło, głównie słucham muzyki z Tidala HiFi i trochę radio internetowe. Płyt CD i winyli nie mam, także na obecną chwilę odtwarzacz CD i gramofon nie potrzebny. 

2. Połączenie przez pre-out, Amplituner kina+wzmacniacz stereo, ale nie lampa, ani hybryda,jakie nowe wzmacniacze można jeszcze wziąć pod uwagę np. do 3-3.5tyś zł.,dźwięk mniej analityczny, łagodna górą, średnica troszkę wysunięta, bas miękki. 

3.Opcja podobnie jak w 2, tylko załóżmy wzmacniacz używany do 2 tys.zł, czy możecie podać jakieś ze 2 , 3 propozycje, by zawęzić trochę szukanie. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2. O tych wiem że maja możliwość podłączenia z aplitunerem AV

Arcam: SA10 (£699) and SA20 (£999)

Audiolab: 6000A (£599) and 8300A (£799)

Cyrus: All current pre-amps and integrated amps (most affordable integrated is Cyrus One, £699)

Denon: PMA-2500NE (£1899)

Marantz: PM8006 (£1099), PM-KI Ruby (£3500), PM-10 (£6999)

Moon: Entire current range of amps, which starts with the Moon 240i (£1990)

Naim: All current (and many recent) pre-amps and integrated amps (eg. Nait 5SI, £899)

Onkyo: A-9130 (£329), A-9150 (£379), A-9000R (£1199)

Pioneer: A-30 (£249), A-40AE (£399), A-50DA (£599), A-70DA (£999)

Rega: Elicit-R (£1679)

Roksan: K3 (£1299)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...