Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy lub hybryda do Onkyo rz830+Polk audio s55


maverick2005

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za pomoc i informacje, ogólnie to wstępnie najbardziej byłem nastawiony na lampę yaqin mc-13s, ale poczytałem trochę na zagranicznych stronach i sporo osób narzeka na awaryjność tego wzmacniacza po paru miesiącach użytkowania, także mam mieszane uczucia co do tego sprzętu,muszę jeszcze to sobie wszystko na spokojnie przemyśleć,jak się uda posłuchać parę wzmacniaczy, wtedy  zobaczę , zakup jeżeli ostatecznie się zdecyduję jak mi coś podpasuje, to i tak planuje nie wcześniej niż sierpień, wrzesień. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@maverick2005 ogólnie tanie lampy są średnim pomysłem , tutaj pewnie za ~2500zł ten yaqin - jeśli planowałbyś przyszłościowo tuning sprzętu (wiem ,że sinusaudio robi , pewnie audioautonomy także) wtedy to ma sens taki zakup , w przeciwnym razie nie bardzo.

Koszt produkcji tego wzmacniacza to ~1000zł , sprawdź ile kosztuje 4szt el34 i 4szt 12at7 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning nie wchodzi w grę, to wolę się wstrzymać, dozbierać i wtedy poszukać coś lepszego co będzie odpowiadało mi dźwiękiem. Druga sprawa, zastanowiło mnie to np. taki Yaqin MS-30l, często widzę ogłoszenia sprzedaży tego wzmacniacza zaraz po zakupie, albo ktoś przeprowadzi tuning za kupę kasy i po chwili go sprzedaje za 50% wartości, zachwalając jaki to super dźwięk, po przeróbce, jak bije na głowę wzmacniacze dużo droższe na rynku, to dlaczego go tak szybko sprzedaje🤔

Podsumowując temat,po przemyśleniu za i przeciw, to tanią chińską lampę sobie odpuszczam, ponieważ nie mam zamiaru jej tuningować, wzmacniacz używany również jeżeli ma grać po pre-out z Onkyo ze względu na tv który min. gra 10-12 godzin dziennie, także wolę jednak postawić na sprzęt nowy z gwarancją,tu bardzo mnie ciekawi Magnat Mr780 tylko jak będzie z tą trwałością lamp przy tylu godzinach grania dziennie, a jaki wybiorę to zobaczymy napewno dam znać. 

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lampę patrz na fezz , haiku , sinusaudio , wba , feniks , tylko też trzeba by mieć przynajmniej 5-6tysi ;)

Sprawdź jakie ma lampy sterujące i ile wytrzymują , 100-160zł raz na 2-3 lata to chyba nie jest spory wydatek , przy NOSach zakup pary może być droższy ale mogą wytrzymać 2-3x tyle co nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Witam po dłuższym czasie, jak to w życiu bywa plany zakupu wzmacniacza trochę się przesunęły,ale w końcu finanse pozwalają wrócić do tematu. Podjąłem decyzję że jednak idę w nowy sprzęt i wstępnie wytypowałem do odsłuchu Magnata mr780 oraz wspomnianego przez Piotra z S4Home, Cambridge audio cxa 60, który powinien być jutro lub po weekendzie u mnie na testach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod którokolwiek wejście oznaczone literka A. Z tego co się kiedyś pytałem w lokalnym salonie audio to wzmacniacze Cambridge nie dysponują dedykowanym wejście Main in/bypass. Będziesz miał odrobinę więcej zabawy z regulacją głośności. Zresztą w magnacie też nie widzę tego wejścia. Opisz proszę jak Ci to wszystko gra i czy łączenie urządzeń bez dedykowanego wejścia nie jest dla Ciebie uciążliwe. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,cxa60 i Magnat mr780 nie posiadają wejścia main in itp.,ale mój wybór jest świadomy, chcę posłuchać i sprawdzić jak to gra/działa z amplitunerem kina,bo opinie są różne na ten temat, ewentualnie stworzę drugi system grający w innym pomieszczeniu, jeżeli nie będę odczuwał dużej poprawy w połączeniu z Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maverick2005 napisał:

A czy do muzyki używasz jako źródło amplituner kina,czy pod wzmacniacz stereo masz podłączone osobne źródło.

Przez długi czas jako streamer używałem swojego marantza 1509 i odtwarzacza CD też tej firmy. Jakiś czas temu kupiłem bluesound node 2i i sprzedałem cdka i to właśnie to małe pudełeczko jest teraz jedynym źródłem. Nie powiem, że jest to jakiś milowy przeskok gdyż nie mam zewnętrznego daca a i mój system to nie jest hiend ale marzył mi się ten node i w końcu go kupiłem. Ale z czystym sumieniem mogę ten streamerek polecić. 

6 minut temu, maverick2005 napisał:

A czy do muzyki używasz jako źródło amplituner kina,czy pod wzmacniacz stereo masz podłączone osobne źródło.

Przez długi czas jako streamer używałem swojego marantza 1509 i odtwarzacza CD też tej firmy. Jakiś czas temu kupiłem bluesound node 2i i sprzedałem cdka i to właśnie to małe pudełeczko jest teraz jedynym źródłem. Nie powiem, że jest to jakiś milowy przeskok gdyż nie mam zewnętrznego daca a i mój system to nie jest hiend ale marzył mi się ten node i w końcu go kupiłem. Ale z czystym sumieniem mogę ten streamerek polecić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,a co do moich testów to na pewno opiszę wrażenia,itp., dzisiaj dostałem informację że cxa60 będę miał we wtorek, także myślę że bliżej końca następnego tygodnia,powinienem dać znać.

6 godzin temu, Mar Ka napisał:

Mam cxa60

A z jakimi kolumnami u Ciebie to gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emit m30, wcześniej zensor 7. Dwa różne style grania. Zensor 7 raczej otwarty, wysunięta średnica,przestrzenna otaczająca góra, trochę kluchowaty dół pasma.

W emitach dobrze podkreślony dół, wyraźnie lepszy niż Z7,lekko cofnięta średnica,wysokie przestrzenne,jednak bardziej jedwabiste jak u poprzednika.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu udało mi się odebrać cxa60, podłączyłem na szybko w samym stereo, włączyłem i po pierwszych dźwiękach,powiem tak:kopara mi opadła, dosłownie. Różnica, przynajmniej ja ją słyszę,między amplitunerem kina,a wzmacniaczem stereo na korzyść wzmacniacza jest niesamowita,wokale, każdy dźwięk no i ta przestrzeń,powietrze,no bajka😁.Obecnie,odłączyłem Onkyo rz830 od tv i podłączyłem optykiem cxa60, ponieważ tv chodzi kilka godzin dziennie to wzmacniacz trochę się rozrusza, zanim przejdę do dalszych testów,cdn.😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...