Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy lub hybryda do Onkyo rz830+Polk audio s55


maverick2005

Recommended Posts

Wrażenia opiszę,na obecną chwilę będę testować w stereo cxa60 vs Onkyo rz830 oraz później połączenie tych sprzętów przez pre-out.Szkoda tylko że w bezpośredniej konfrontacji nie mogę odrazu porównać Magnata mr780,ale w sklepie z którego korzystam nie ma go na stanie obecnie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W poniedziałek odsyłam cxa60,ale biorę drugi na testy, ponieważ bardzo mi się spodobało połączenie z Polkami s55 i chcę się upewnić jak to będzie wyglądało przy dłuższym słuchaniu,a ten egzemplarz jest wadliwy i mi to uniemożliwił.

Moje pytanie do Was,czy nowy cxa60 potrzebuje czasu na tzw.wygrzanie?

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie okazało się że podchodzi,tylko ten co mam,jak włączę,pogra trochę max-1h,robi się bardzo gorący z lewej strony i się wyłącza.

O te wygrzewanie sprzętu pytam z ciekawości tylko, ponieważ w niektórych tematach często się czyta że dany wzmacniacz musi pograć ileś tam godzin by w pełni mógł pokazać swoje walory, dlatego mnie to zaciekawiło czy w przypadku cxa60 też tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.01.2020 o 14:21, seba3002 napisał:

Koniecznie opisz czy odczules duża poprawę przy odsłuchu stereo.

Od piątku testuję drugi egzemplarz cxa60.Choć ekspertem w opisach audio nie jestem,ale postaram się opisać moje odczucia w stereo tego wzmacniacza z Polk audio s55 i na wstępie muszę przyznać że bardzo mi się spodobało te połączenie. Muzyki słuchałem przez Chromecast audio po optyku+Tidal HiFi. Jeżeli chodzi o poprawę przy odsłuchu stereo w stosunku do Onkyo rz830, odczułem na duży plus dla cxa60. Podoba mi się przestrzeń, lekkość grania w końcu dźwięk odrywa się od kolumn, bardzo fajnie słychać brzmienie instrumentów na czym bardzo mi zależy,bas jest lekko zmiękczony i zaokrąglony,przez co przyjemniej się słucha,tu też moje kryteria spełnia. Góra moim zdaniem jest "specyficzna" lekko rozjaśniona,pokazuje dużo informacji z nagrania, ale podszyta łagodnością, przez co nie kłuje w uszy. Kolejną rzeczą na plus w stosunku do Onkyo rz830 jest moc przy dwóch kanałach,niewiele trzeba kręcić gałka głośności,by ruszyć membrany kolumn, przez co jest więcej szczegółów przy cichszym słuchaniu oraz duży plus dla tego wzmacniacza że bardzo fajnie się sprawdza w wielu gatunkach muzycznych.

Podsumowując, jestem zadowolony z tego połączenia w stereo,teraz muszę sprawdzić cxa60 przez pre-out front w kinie z Onkyo,jak to wypada w filmach, ale jeszcze planuje posłuchać w stereo Magnata mr780 jak tylko będzie dostępny na miejscu.

 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 17:41, maverick2005 napisał:

mam tu na miejscu swój ulubiony sklep audio, cenię go za obsługę itd. i w miarę możliwości staram się moje pieniądze tam wydawać, zarazem wspieram lokalny interes.

Brawo dla Ciebie, ponieważ coraz mniej jest takich osób. Wracając do sprzętu CXA60 vs Magna mr780 to ciekawe porównanie, które mieliśmy okazję u siebie gościć. Klient po 2h wybrał ostatecznie Magnata ze względu na łagodniejszy charakter brzmienia i wygląd, który od początku przypadł do gustu. Nie pozostaje nic innego jak tylko porównać oba wzmacniacze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ten "szok" iż wzmacniacz stereo gra lepiej niż amplituner kd , skąd to zaskoczenie ? :D 

PS: nawet najdroższe amplitunery kd nie mają podejścia , zazwyczaj mają dodatkowe końcówki i gadżety strikte pod KD - dlatego powtarzam nie ma co brać mega wysokich modeli ampli KD bo to strata kasy. A jakby jeszcze dodać iż wyjście pod wzmak stereo degraduje lekko dźwięk to w ogóle :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 21.01.2020 o 13:15, Kubakk napisał:

A jakby jeszcze dodać iż wyjście pod wzmak stereo degraduje lekko dźwięk to w ogóle

Odkopie trochę mój temat, zaciekawiło mnie to zdanie,przy połączeniu amplituner kina z wzmacniaczem stereo po preout,masz na myśli degradację dźwięku w kinie czy kiedy słuchamy muzyki w stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge cxa60 został i jest obecnie, wiem że miał iść na testy jeszcze Magnat Mr780,ale po drodze troszkę wypadło innych inwestycji itp.jak to w życiu bywa,ale nic straconego,ponieważ ciekaw jestem nadal różnic między tymi sprzętami, więc postanowiłem że czego nie uczyniłem wtedy to zrobię teraz i na dniach sprawdzę Magnata.

Te parę miesięcy dało mi czas dobrze poznać się z Cambridge w różnych gatunkach muzycznych i myślę że ten test z Magnatem obecnie może być jeszcze bardziej ciekawy po takim czasie.

Jeżeli chodzi o cały system audio postawiłem na 5.2.2,wstawiam fotkę jak to wygląda,obecnie jeszcze doszła wykładzina przed kolumny.

IMG20200905232305.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maverick2005 napisał:

Odkopie trochę mój temat, zaciekawiło mnie to zdanie,przy połączeniu amplituner kina z wzmacniaczem stereo po preout,masz na myśli degradację dźwięku w kinie czy kiedy słuchamy muzyki w stereo?

Chodzi o Pre OUT z z amplitunera zapewne. Ale moim zdaniem to nie jest aż tak źle. PRE OUT w amplitunerach to nie PRE OUT w procesorach. Ale poprawić dźwięk można znacząco.

Dobrze wytłumione pomieszczenie.

Dwa suby :)

Dla mnie jest bomba. A jak z tym wzmakiem?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

A jak z tym wzmakiem?

Zacznę w pierwszej kolejności od  połączenia,tak jak pisałeś,brak wejścia main in,itp. nie dyskwalifikuje takiego wzmacniacza do połączenia z amplitunerem kina i trzeba przyznać że dobrze to działa, jedynie co w cxa60 musiałem zrobić to zaznaczyłem sobie cienkopisem na gałce volume kreskę,by łatwiej było wrócić do ustawień głośności z kalibracji w kinie,bo oryginalnie zaznaczenie jest słabo widoczne. Jeżeli chodzi o plusy połączenia w kinie amplituner kina+wzmacniacz stereo, na pewno zyskałem trochę na dynamice,ale nie jest to jakaś tam ogromna różnica w stosunku do samego połączenia Onkyo, które przy systemie 5.2.2 spokojnie daje radę,jak gra samo,można posłuchać,wrzucam link do tematu w dziale kino

Najbardziej na czym mi zależało to poprawa w stereo na tych samych kolumnach i tu mogę powiedzieć że to uzyskałem.Cxa60 mam spiętego po optyku z Chromecast audio,muzyki słucham na Tidal hi-fi, ewentualnie czasem w tle radio internetowe. Po paru miesiącach słuchania na tym wzmaku,co mogę powiedzieć w stosunku do ampli kina Onkyo(oczywiście są to moje odczucia), wzmacniacz grający po jasnej stronie mocy, dużo większa swoboda napędzenia kolumn,przez co lepiej się słucha wieczorem przy niższej głośności,energiczny, szczegółowy, żywy dźwięk,lubi dobre nagrania.

Jestem zadowolony z tego zestawu,ale nie byłbym sobą i ciekawi mnie ten Magnat mr780,który jak to kiedyś napisałeś Piotr,że jest to granie po drugiej stronie księżyca, więc postanowiłem sobie go sprawić na dniach i przetestować.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No,dobra, troszkę testów za mną, myślę że w końcu mogę coś napisać w tym temacie.Bohaterami mojego wywodu są:

Cambridge audio cxa60 vs Magnat MR780+kolumny Polk Audio Signature s55, źródło Chromecast audio-Deezer HiFi.

Oczywiście informuję że są to wyłącznie moje indywidualne odczucia.

Od strony technicznej,tutaj krótko:

Magnat-mały minus za pilota i brak dedykowanych przycisków wyboru źródeł oraz opóźnienia w zmianie źródeł.

Cambridge-tu nie mam większych zastrzeżeń, wszystko działa szybko,pilot czytelny z możliwością szybkiego wyboru źródła,także z mojej strony plusik za ogólną obsługę dla Cambridge.

Odsłuch:

Słuchałem różnych gatunków muzycznych i artystów: Celine Dion, Beyonce, Beth Hart,Joe Bonamassa, Johnny Hallyday,Phil Collins, AC/DC,Kiss,Judas Priest,Prince,Pink Floyd,Dire Straits,Mike Oldfield, Enigma,Schiller,ale na każdym wzmacniaczu słuchałem tych samych utworów,by wyciągnąć jak najwięcej różnic.Jednego jestem pewny testując te dwa sprzęty jednocześnie,nie ma wzmacniacza idealnego do wszystkiego.

Cambridge-granie po jasnej stronie mocy z większą dynamiką i ekspresją dźwięku,detaliczny,bas jest szybki,lekko zmiękczony,przy utworach np. Dire Straits, Johnny Hallyday bardziej podoba mi się wybrzmiewanie instrumentów, czuć te szarpnięcie struny, uderzenie w perkusję, przez co dużo lepiej mi się go słucha przy niższych poziomach głośności.

Magnat-melodyjny,granie lekko ocieplone,przez co troszkę lepiej maskuje niedoskonałości nagrań, średnica lekko wysunięta,podparta dołem, góra łagodniejsza i zaokrąglona,bas obszerny, miększy niż w Cambridge,ale pomimo tego czasem brakuje mu tego tzw.kopa. Ogólnie,wzmacniacz przyjemny przy dłuższych odsłuchach,ale dla mnie czasami za grzeczny,przy niektórych kawałkach przez ten łagodniejszy charakter grania, brakuje tego pazura. Słuchając tego Magnata,mam cały czas takie uczucie że czegoś mi w nim brakuje.

Kolejna sprawa kino domowe i wykorzystanie Magnata przez pre-out z Onkyo rz830 do zasilenia frontów:

1.Volume musiałem ustawić prawie na max(-10db),a i tak kalibracja musiała jeszcze ustawić fronty na +8,gdzie przy Cambridge połowa volume to +4

2. Najważniejsza rzecz,przez łagodniejszy charakter Magnata ,to odczucie utraty dynamiki w kinie,tak jakbym miał mix Onkyo i Marantz, gdzie przy połączeniu z Cambridge tu uzyskałem poprawę i lepszą dynamikę dźwięku w kinie.

Podsumowując na koniec tegoż długiego opisu,w mojej ocenie,stereo plus dodatkowo wykorzystanie w kinie, zwycięzcą został Cambridge audio cxa60.

 

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pozwolę sobie odkopać troszkę mój temat,po ostatnich przygodach z Cambridge cxa60 i Magnatem Mr780 postanowiłem, zostać przy tych kolumnach co mam,ale rozdzielić mój system kino+stereo,nie korzystać z pre-out w Onkyo, ponieważ przy systemie 5.2.2,sam amplituner kina spokojnie mi wystarcza.

Cambridge i Magnat trafili do nowych właścicieli,a ja ciekaw chińskich  wzmacniaczy lampowych Yaqin, postanowiłem to sprawdzić na własnych uszach.Padło na model ms-34b.

Obecnie testuję, zobaczymy jak to połączenie się sprawdzi z Polk Audio s55.

 

received_293321832271182.jpeg

IMG20210506213010.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wito76 napisał:

Pamiętasz jeszcze brzmienie Magnata? Yaqin lepiej daje radę?

Magnata brzmienie dobrze pamiętam i jego kiepską wydajność,moim zdaniem w porównaniu na przykład do Cambridge cxa60.

Tak, Yaqin lepiej daję radę,tu mogę spokojnie już to powiedzieć, szczególnie dół, jest moc , czuć ten bas od najniższego poziomu głośności,tam w Magnacie mi tego brakowało.

Wczoraj Janek grał do 3 w nocy, słuchałem przy bardzo niskim volume w trybie Triode i tu słychać o wiele więcej szczegółów.

Nawet pierwszy raz, moja żona,która w ogóle się audio nie interesuje, skomentowała ,cytat: "muszę ci przyznać że ten wzmacniacz gra bardzo ładnie"😁

No i ten nocny klimat, świecących lamp dodatkowo robi robotę.

Polki nabrały innego charakteru grania w pozytywnym sensie.

50 minut temu, Wito76 napisał:

Pytam bo też mam teraz Yaqina a długo mia Magnata

Czytałem,że zakupiłeś ms-30 i nawet już zacząłeś zabawę z wymianą lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...