Skocz do zawartości

Unison Unico 90


Linux5

Recommended Posts

Poszukuję opinii o wzmacniaczu Unison Unico 90. Czy macie doświadczenia z tym wzmacniaczem?
Obecnie u mnie grają Audiovectory QR3, a pomieszczenie jest ok 25m2.

Niestety niewiele jest informacji o nim w internecie...

Posiadam "doświadczenie" z {Primaluną Proloque Premium, która według mnie daje piękny klimat. Wokal jest pięknie wyeksponowany, czuję jakby kolumny miały spory "oddech".
Jak to z lampą, gra miło, ciepło.. kto miał okazję słyszeć wie o czym mówię. Niemniej interesuje mnie ten Unison, jest to hybryda, a co za tym idzie posiada też sporą moc.
Czy jest sens porównywać te wzmacniacze czy może jest to totalne inne brzmienie.? Czy da mi "coś więcej"?

Edytowano przez Linux5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz o nim żadnych informacji.

Bardzo mało popularny model. U nas w kraju jest raczej nacisk na hybrydy Vincenta.

Unison 90 prezentuje jak powiedział miras lekko ocieplony dźwięk. Ale nie brakuje mu detali czy szybkości.

Gdybyś nie wiedział że to hybryda możliwe że wcale byś nie poznał. Różnica w cenie nie jest miażdżąca a jednak unico 150 jest lepszy.

Chciałbyś wypożyczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie znajdziesz o nim żadnych informacji.

Bardzo mało popularny model. U nas w kraju jest raczej nacisk na hybrydy Vincenta.

Unison 90 prezentuje jak powiedział miras lekko ocieplony dźwięk. Ale nie brakuje mu detali czy szybkości.

Gdybyś nie wiedział że to hybryda możliwe że wcale byś nie poznał. Różnica w cenie nie jest miażdżąca a jednak unico 150 jest lepszy.

 Chciałbyś wypożyczyć?

Niestety Unico 150 zupełnie mnie nie interesuje, także nie biorę go pod uwagę. 

Natomiast miałem okazję potestować w tzw. między czasie.. 

Unison daje szczegółowość i jest to dynamiczny, ciekawy sprzęt.  Rożni się od lampy i to bardzo charakterem brzmienia.

Primaluna w zestawieniu z moimi głośnikami daje dużo leprzy "oddech" przez co wydaje się, że jest mocniejszym wzmacniaczem. Dźwięk jest głębszy, a wokal urzeka, czuje się wręcz emocje. 

Niestety tego brakło w Unisonie. 

Unison natomiast wydaje szybsze dźwięki i daje więcej detali, co nie oznacza że Primaluna ich nie ma. Różnica polega na tym, że są one mocniej wyeksponowane przede wszystkim w trakcie wokalu. Tak jak bym zrównać te dwa elementy do "jednej intensywności". 

Zupełnie nie można powiedzieć, że nie poznał bym różnicy vs lampa.. Jest faktycznie lekko ocieplony, ale bardziej w kierunku tranzystora dźwięk. 
Po wielogodzinnych odsłuchach, wielkiej wątpliwości co zrobić, co wybrać, zdecydowałem się na Primalune. W mojej ocenie jest to sprzęt z podobnej półki, a decyduje bliższe brzmienie mojemu oczekiwaniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Gdybyś nie wiedział to z dźwięku byś nie poznał.

 

Z tym stwierdzeniem niestety się nie zgodzę. Znajomi, którzy wpadli do mnie i przy okazji zrobili odsłuch bo ich poprosiłem, stwierdzili o Unico cytuje: "ten gra, tak bardziej cyfrowo". Oczywiście nie wiedzieli co gra :) 

Unico 90 mnie zaskoczyło bo półkowo kosztuje 15 tyś więc zakładałem że zmiażdży Primalune, a tu zaskoczenie. PL zagrała lepiej. 

Unico 150 po za budżetem, w tym momencie tylko to zdecydowało że nie odsłuchiwałem. 

 

 

Edytowano przez Linux5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...