Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy i jeśli chodzi o bycie audiofilem to długa droga przede mną. Krótko totalny laik że mnie.

Jednak nie o mojej wiedzę temat ma być.

 

    Mam w planach zakup kontrolera Native Instruments Traktor Kontrol S4 MK3 i do tego laptop - i to mam sprecyzowane.

Pozostaje jednak kwestia nagłośnienia na warunki domowe przy raczej dość skromnym budżecie.

 

     Pan w sklepie muzycznym zaproponował monitory odsłuchowe studyjne Yamaha HS 5. I o ile ma to sens jako odsłuch , który i tak będę miał korzystając ze słuchawek - to zastanawiam się jak się ów kolumny sprawdzą jako tzw. Master Out przy miksowaniu oraz przy normalnym słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów z TV.

 

Czy może wystarczą monitory Pioneer DJ DM-40 - tak promowane przez firmę macierzystą i dostępne w sieciowkach?(gdzie jakość zapewne będzie gorsza).

A może pokusić się o jakieś tzw. Power Audio -jako pewien kompromis dj-sko -telewizorowy ( wiem słabo to brzmi, ale chodzi o pewne zobrazowanie).

Czy może jest jakas inna alternatywa?

Obecnie posiadam w domu taki zestaw , wiem że tragedia ale to mam w spadku a na nadmiar kasy nie narzekam:

Fonica PW 9014 oraz

Sony SEQ-411

i do tego jakis głośnik samochodowy niestety nie mam napisane co to za "cudo".

Niestety coś trzeszczy więc dam to naprawić o ile będzie opłacalne i może to mi jednak wystarczy ? A wymienić głośnik na jakieś 2 bardziej sensowne.

Jeśli to istotne to pomieszczenie ma ok.20m2. a kolumny ustawie tam gdzie bd miał miejsce - brak możliwości aranżacji wnętrza na nowo.

 

    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

ps. Jeśli wątek jest wrzucony nie w tym miejscu to proszę o odpowiednie skategoryzowanie.

 

Pozdrawiam



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...