Skocz do zawartości

cambridge czy audiolab


a-thomek

Recommended Posts

Dzień dobry

Zanim umówię się na odsłuchy porównawcze chciałem spytać forumowiczów, co myślą o wzmacniaczu Cambridge CXA60. Druga opcja, którą biorę pod uwagę po przeczytaniu paru tekstów jest Audiolab 6000a. Mam kolumny Elac Debiut 2.0 B6.2, z których jestem zadowolony, ale do których nie jestem przykuty - mogę je wymienić. Do tej pory były podpięte do starego niedrogiego Denona.

Słucham głównie płyt (klasyka, jazz) i radia.

A drugie moje pytanie jest takie: czy do tego typu wzmacniacza można podpiąć np. Marantza Melody X, ten minisystem, który ma CD, radio FM i internetowe, żeby mieć z głowy dokupywanie tych elementów osobno?

Dziękuję z góry za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

To dwa podobnej klasy wzmacniacze. CA jest trochę jaśniejszy, wyraźniej eksponuje szczególnie wyższe rejestry. Audiolab jest równiejszy, bardziej plastyczny. Obydwa są urządzeniami, które będą bardzo dobrze współpracowały z kolumnami Elac. Najlepiej po prostu porównać obydwa, zapraszam serdecznie do naszego salonu. Jeśli jesteś z daleka i nie masz jak do nas podjechać, możemy obydwa urządzenia wysłać do Ciebie na testy. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalny, będzie wybór Audiolaba. Sądzę, że z tym CA to możesz się męczyć. Choć tanie ELAC-i też nie należą do ciemnych moim zdaniem.

Co do Melody X to daj sobie spokój :) to małe pitu pitu, które ma wszystko i przyzwoicie gra, ale za tą cenę...trochę za drogo. No i na koniec, to inna para kaloszy.

Ja, jeszcze sprawdziłbym, Yamaha AS801 lub Atolla 100

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miras23 napisał:
19 godzin temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

To dwa podobnej klasy wzmacniacze. CA jest trochę jaśniejszy, wyraźniej eksponuje szczególnie wyższe rejestry. Audiolab jest równiejszy, bardziej plastyczny. Obydwa są urządzeniami, które będą bardzo dobrze współpracowały z kolumnami Elac. Najlepiej po prostu porównać obydwa, zapraszam serdecznie do naszego salonu. Jeśli jesteś z daleka i nie masz jak do nas podjechać, możemy obydwa urządzenia wysłać do Ciebie na testy. Zapraszam serdecznie.

Dziękuję, umówię się po urlopie.

 

12 minut temu, Miras23 napisał:

Bardziej uniwersalny, będzie wybór Audiolaba. Sądzę, że z tym CA to możesz się męczyć. Choć tanie ELAC-i też nie należą do ciemnych moim zdaniem.

Co do Melody X to daj sobie spokój :) to małe pitu pitu, które ma wszystko i przyzwoicie gra, ale za tą cenę...trochę za drogo. No i na koniec, to inna para kaloszy.

Ja, jeszcze sprawdziłbym, Yamaha AS801 lub Atolla 100

Dziękuję za wskazówki. 

Edytowano przez a-thomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2019 o 08:05, S4Home napisał:

Podobnej klasy wzmacniacze.

Z czego co ciemniejszych elaców bardziej pasuje jaśniejszy bardziej analityczny Cambridge.

Jak masz zmieniać kolumny to wybór wzmacniaczy nie ograniczają do tych dwóch.

Pozdrawiam

Dziękuję. Póki co zastanawiam się, czy zmieniać kolumny. Może sprawdzę jak brzmią jakieś w cenie około 1500 za sztukę (KEF czy inne) i wtedy zadecyduję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...