Skocz do zawartości

Amplituner do KEF C5


1l5x

Recommended Posts

Witam. Krótko i zwięźle - poszukuję rekomendacji w temacie amplitunerów. Im więcej czytam artykułów i wątków tym większy bałagan mam w głowie, więc pokrótce opiszę swoje możliwości i preferencje.

Sprzęt obecnie będzie znajdował się w pokoju na poddaszu o powierzchni ok. 20m, jednak w niedalekiej przyszłości zostanie przeniesiony do ok. 30m salonu w 60m mieszkaniu. Kolumny w obu tych miejscach z pewnością staną przy ścianie.

Przede wszystkim słuchamy muzyki - najróżniejszej, od metalu, przez indie po klasykę i muzykę filmową (żadnego techno ani muzyki elektrycznej) - ale Netflix i Youtube również są stałą częścią naszej codzienności. Określiłabym proporcję na 60% muzyki, 40% filmów. W muzyce istotny jest na pewno dobry bas, naturalne brzmienie o dobrej jakości przy niskiej głośności (mieszkanie w bloku nie pozwoli na hulanie na pełnej mocy).

Główne źródła muzyki to Spotify i CD. Zależy mi więc na łączności bezprzewodowej w amplitunerze (wifi, bluetooth, airplay).

Planujemy zaopatrzyć się w zestaw amplituner + odtwarzacz CD + dwie kolumny podłogowe z możliwością rozszerzenia tego zestawu do 5.1 w przyszłości. W kwestii kolumn mam możliwość odziedziczenia po członku rodziny sprawnej pary KEF'ów C5 i prawdopodobnie z tej opcji skorzystam. Schody zaczynają się przy wyborze amplitunera. Początkowo myśleliśmy o stereo, jednak zdecydowaliśmy poszukać czegoś do 2000-2500, używane w pełni wchodzą w grę. Wolałabym skupić się na amplitunerach Denona, Onkyo i Yamahy, oczywiście chętnie zaopatrzylibyśmy się np. w NADa, ale w tym przedziale cenowym i z wymaganiem łączności bezprzewodowej chyba nie mamy na co liczyć.

Z góry dzięki za wszelkie porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

spójrz na Yamaha RX-V685. To w pełni wyposażony amplituner, bardzo nowoczesny a dźwiękowo charakteryzujący się mocnym, szybkim, bardzo energetycznym i dynamicznym dźwiękiem. To urządzenie, które powinno Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Yamahę 685 i jestem mega zadowolony z dźwięku. Ale skoro może być jeszcze lepiej to zamówiłem wzmacniacz Pioneer A-40. Ciekawe czy różnica będzie odczuwalna (słyszalna).

Wzmacniacz otrzymam jutro. Podpowiedzcie jak skalibrować amplituner z podpiętym wzmacniaczem. Czy subwoofer podłączyć do wzmacniacza? Chyba tak bo jak będę słuchał muzyki z odtwarzacza CD to amplituner nie musi być włączony i wtedy sub by nie działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem modele C5 nie nadają się do stereo. I tak na prawde to paradoksalnie ale top one nawet przy amplitunerze kina będą ograniczeniem

Też wybrał bym Yamahę 685. Głównie dlatego że.ma dostępny pełny eqalizer i będziecie mogli w większym zakresie wpłynąć na barwę dźwięku.

Zapraszam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że coraz więcej posiadaczy amplitunerow rozbudowuje swoje zestawy o zewnętrzny wzmacniacz stereo bądź też końcówkę mocy. Sam byłem sceptycznie nastawiony do kupna wzmacniacza, ale po wypożyczeniu i podłączeniu go do swojego zestawu od razu zmieniłem zdanie🙂. Odnośnie kalibracji. Nie przepinaj subwoofera do wzmacniacza. Same kolumny podłączone do wzmacniacza powinny dać Ci wystarczającą ilość basu. A sam subwoofer niech sobie gra w kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...