Skocz do zawartości

Problem z Harman Kardon AVR 70 - brak dźwięku gdy najpierw się włączy telewizor a potem amplituner., nagły wzrost dźwięku.


Delta_Machine

Recommended Posts

Posiadam amplituner Harman Kardon AVR 70 i głośniki Quadral 5000. Ampli podłączone hdmi ARC do TV 4K panasonic 700xe (wcześniej do Philipsa). Problem jest następujący:
1. Czasem jak włącze amplituner w innej kolejności (np. telewizor a potem amplituner) to nie ma dźwięku. Muszę wtedy zmienić źródło na telewizorze to coś się odtyka w ampli i jest dźwięk. Jak włączam przeważnie amplituner najpierw a potem telewizor to jest ok. Jeśli nie ma dźwięku to muszę kombinować ze źródłem w telewizorze lub przełączać tryby surround na pilocie (było tak na obydwu telewizorach), po prostu muszę coś zrobić, żeby amplituner zareagował dźwiękiem - wtedy nagle wyświetla PCM czy Dolby Digital i dopiero gra.
2. Zdarzyło się kilka razy, że po włączenia amplitunera i telewizora głośniki szumiały jakby były ustawione na maxa, pomimo, że jest ustawione na całkiem cichym poziomie. Na szczęście nie leciały żadne treści w tle bo bym chyba zawału dostał ;) Aczkolwiek raz nie było dźwięku na netflixie i przełączałem tryby surround w oczekiwaniu aż się pojawi i nagle był baaaardzo głośny sprzężony dźwięk (chyba maxymalnie możliwy) pomimo, że ampli był ustawiony dosyć cicho.

3. Ostatnio miałem taką sytuację, że na standby amplituner się sam włączał i wyłączał, na szczęście tylko raz.

Strasznie to jest irytujące. Czego to może być przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...