Skocz do zawartości

Yamaha a-s1100 vs angielska konkurencja


Magicsound

Recommended Posts

UWAGA !!!!! FILM DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH !!

@rms.pl Prawdopodobnie chodzi o treść recenzji gdzie gość porównuje wyżej wymienioną Yamahę do Roksana K3.

Ja na razie obejrzałem jedną minutę i słysząc więcej ,,yyyyyyyyyy" "mmmmmmmm" szlag mnie trafia - chyba nie dam rady wytrzymać 33min i to tylko pierwsza częśc ! 

Gdyby odjąć chwile zastanawiania się co powiedzieć i wszelkiego rodzaju "przecinki" typu "Yyyyyyyyyyy" to podejrzewam że ta recenzja trwałaby maksymalnie 8 minut.

..... Roksana robili niedożywieni Chińczycy którym pożałowanio ryżu i yyyyyyyyy jak mam kupić yyyyyyyyyyy za tyle $ yyyyyyyyy 😂😂😂😂😂😂

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tylko co jest napisane w tytule filmu.....

,, Yamaha AS 1100 RECENZJA"

Kurczę......doczepiłem się, ale naprawdę trudno się tego słucha (przynajmniej mnie).

Nie mam pretensji do kolegi, dlatego że każdy nie jest urodzonym mówcą ( ja też nie jestem), ale gdybym się zdecydował na wrzucenie do YouTube filmiku opisanego RECENZJA to troszeczkę bym się do tego przygotował.

Jednak obejrzałem......udało mi się 😊

Czemu? Tylko dlatego że od dawien dawna dokładnie ta Yamaha chodziła mi po głowie lub........Roksan K3.

Z opisu kolegi wynika że Roksan to granie w stylu ,,gluty" , ,,kluchy" i "za dużo basu", dlatego oczywiście muszę odsłuchać, ale tą Yamahę wybijam sobie z głowy na rzecz Roksana 😊

Wszystkie minusy ( jeśli chodzi o dźwięk) dla recenzenta, które zostały przypisane Roksanowi dla mnie są plusami (taki mam gust)

 

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Beznadziejny film. Opowiadający głupoty. Taka to recenzja.

 

Co nie zmienia faktu, że np. wzmacniacze z kraju kwitnącej wiśni są z reguły świetnie wykonane i nie wyglądają jak niestety często produkcja wzmacniaczy z królestwa na wyspie, czyli jak by je wykonano używając stare pudełka po butach 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adams_19 napisał:

Co nie zmienia faktu, że np. wzmacniacze z kraju kwitnącej wiśni są z reguły świetnie wykonane i nie wyglądają jak niestety często produkcja wzmacniaczy z królestwa na wyspie, czyli jak by je wykonano używając stare pudełka po butach 😜

Dokladnie. W sieci jest duzo wiecej filmikow pokazujacych niezadowolenie z angielskiej produkcji. To nie sa zarty. Poprostu taki Roksan liczy na frajerstwo swoich klientow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 08:15, S4Home napisał:

Ale co jest nie tak w budowie Roksana? A tym bardziej jego dźwięku który jednak stoi deczko wyżej niż Yamahy.

 

Skopana regulacja głośności. Przy cichym słuchaniu ustawienie żądanej głośności za pomocą pilota może doprowadzić do szału,
W tej recencji https://www.hfc.com.pl/test/1970,roksan-k3.html też o tym pisali. 
"Minusy: Mało precyzyjna regulacja głośności, zarówno ręczna, jak i pilotem"

To samo miałem z Musical Fidelity A3. Naciskasz krótko przycisk na pilocie, a głośność skacze raz o 1 dB, raz o 3 dB.
Przyczyną oczywiście jest zastosowanie potencjometru z silniczkiem oraz niedopracowanie sterowania z pilota.
Jakoś inni sobie z tym radzą pomimo stosowania potencjometrów z silnikiem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kukocz napisał:

NAD C356 ma podobny problem. Przy dość sprawnych kolumnach słuchanie muzyki wieczorem to masakra. Dlatego teraz robi za końcówkę mocy a za preamp robi DAC. Przy okazji pozbyłem się dudniącego, wyższego basu.

Szkoda bo brałem Roksana pod uwagę przy upgradzie w przyszłości...

C352, C326, C320 i inne tez. CD playery padaja jak muchy. O CD Roksan tez jest filmik na YT. Masakra.

Za.iast sie czlowiek cieszyc muzyka  to po serwisach lata albo po salonach audio w kwestii reklamacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kukocz napisał:

NAD C356 ma podobny problem. Przy dość sprawnych kolumnach słuchanie muzyki wieczorem to masakra. Dlatego teraz robi za końcówkę mocy a za preamp robi DAC. Przy okazji pozbyłem się dudniącego, wyższego basu.

Szkoda bo brałem Roksana pod uwagę przy upgradzie w przyszłości...

Może Roksan w przyszłości to poprawi. :D
Najnowsze Audiolaby, Arcamy i Creeki mają już regulacje na drabinkach rezystancyjnych i wyświetlacze...

Edytowano przez pawel_luk1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Roksana Caspian Mk1 i jakoś nie narzekałem na regulację głośności. 

Działało to super, płynnie bez żadnych przeskoków, że za głośno, albo za cicho. 

Przy słuchaniu cicho muzyki też nie było problemu. 

Inna sprawa że moje kolumny są 4 omowe i mają 89 dB efektywności. Może to miało wpływ. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Yamahę AS 701, która po naciśnięciu przycisku głośności przez ułamek sekundy z poziomu ,,mute" rozkręcała się na 40%.......fajna sprawa tak o 01:00 w nocy nawet przy oglądaniu TV 😂

To samo miałem w ampli Harman Kardon HK 9700.

I co ? Tylko Roksan i inne ,,angliki" tak mają?

P.S Trzeba sobie kupić tak jak ja Haiku bez pilota i takie problemy odchodzą w dal 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pawel_luk1 napisał:

Skopana regulacja głośności. Przy cichym słuchaniu ustawienie żądanej głośności za pomocą pilota może doprowadzić do szału,
W tej recencji https://www.hfc.com.pl/test/1970,roksan-k3.html też o tym pisali. 
"Minusy: Mało precyzyjna regulacja głośności, zarówno ręczna, jak i pilotem"

To samo miałem z Musical Fidelity A3. Naciskasz krótko przycisk na pilocie, a głośność skacze raz o 1 dB, raz o 3 dB.
Przyczyną oczywiście jest zastosowanie potencjometru z silniczkiem oraz niedopracowanie sterowania z pilota.
Jakoś inni sobie z tym radzą pomimo stosowania potencjometrów z silnikiem....

Nad ma to samo. W caspianie M2 jest to całkowicie naprawione.

O ile z pilotem mogę się zgodzić o tyle w regulacji reczniej nie miałem żadnych problemów z dokładnym dopasowaniem.

To wszystko? Po tym twierdzisz że wzmaki są do bani?????

Mi to wygląda na to że magicsound to albo ukryta branża konkurencji dla audiocenter albo jakiś hejter. 

Przepraszam cię kolego. Ale nie takie uszczerbki mają sprzętu z tego poziomu cenowego. A co jak co roksan nadal broni się dźwiękiem. Masakra co?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

Nad ma to samo. W caspianie M2 jest to całkowicie naprawione.

O ile z pilotem mogę się zgodzić o tyle w regulacji reczniej nie miałem żadnych problemów z dokładnym dopasowaniem.

To wszystko? Po tym twierdzisz że wzmaki są do bani?????

Mi to wygląda na to że magicsound to albo ukryta branża konkurencji dla audiocenter albo jakiś hejter. 

Przepraszam cię kolego. Ale nie takie uszczerbki mają sprzętu z tego poziomu cenowego. A co jak co roksan nadal broni się dźwiękiem. Masakra co?:)

Przepraszam cie kolego, ale nie wszystkie.

Regulacja glosnosci to nie jedyny problem.

Mozliwosc przelaczania zrodla pilotem podczas trybu standby, luzne wejscie na kabel zasilajacy, luzne pokretlo glosnosci jakby mialo zaraz odpasc, slabe phono, brak wejsc cyfrowych i wiele innych. Mozna lepiej w tej cenie. I nie jestem z zadnej branzy, tylko niezadowolonym konsumentem ktory wydawal na tedo typu kwiatki przez jakis czas pieniadze tylko nie wiem w imie czego. Dzwieku?

Zapiaszczona gora, misiowaty i zbyt duzy bas ktory przykrywa reszte pasma i speawia ze dzwiek nie jest klarowny tylko metny a przez to malo szczegolowy. Niektore wokalistki brzmia jak faceci ale... co ja tam wiem.

Wiadomo ze ty tego nie napiszesz bo musisz cos sprzedac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Magicsound napisał:

Przepraszam cie kolego, ale nie wszystkie.

Regulacja glosnosci to nie jedyny problem.

Mozliwosc przelaczania zrodla pilotem podczas trybu standby, luzne wejscie na kabel zasilajacy, luzne pokretlo glosnosci jakby mialo zaraz odpasc, slabe phono, brak wejsc cyfrowych i wiele innych. Mozna lepiej w tej cenie. I nie jestem z zadnej branzy, tylko niezadowolonym konsumentem ktory wydawal na tedo typu kwiatki przez jakis czas pieniadze tylko nie wiem w imie czego. Dzwieku?

Zapiaszczona gora, misiowaty i zbyt duzy bas ktory przykrywa reszte pasma i speawia ze dzwiek nie jest klarowny tylko metny a przez to malo szczegolowy. Niektore wokalistki brzmia jak faceci ale... co ja tam wiem.

Wiadomo ze ty tego nie napiszesz bo musisz cos sprzedac.

Wygląda na to, że kupileś zużyty sprzęt i źle dobrałeś go do kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zuzyty jak kupilem nowy. Dwa razy byl wymieniany na nowy i w dwoch nastepnych to samo. Zreszta pisalem juz ze nie tylko ja takie problemy mialem.

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Wygląda na to, że kupileś zużyty sprzęt i źle dobrałeś go do kolumn. 

Jaki zuzyty jak kupilem nowy. Dwa razy byl wymieniany na nowy i w dwoch nastepnych to samo. Zreszta pisalem juz ze nie tylko ja takie problemy mialem.

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Napisz konkretnie. Jakie modele. 

Nie wiem o co chodzi. Jakie modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...