Skocz do zawartości

Preamp RIAA-HD


Recommended Posts

dla zainteresowanych !!!

nowe określenie co do jakości dźwięku HDS jest w pełni uzasadnione, super rozdzielczość i dynamika w w całym paśmie . 

Obecnie testuję preamp PRC-X z wkładką MC, dżwięk jest dynamiczny, choć muszą poprawić wzmocnienie sygnału do pozostałych wejść/ urządzeń/. Jest ok 10% słabsze wzmocnienie w porównaniu do wkładki MM,  ale dynamika dźwięku jest taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

dzisiaj rano dostałem do preampa PRC-X  nowy projekt testowy wzmacniacza mocy PA 2x36W lampowy, na  strumieniowych.

Te dwa komponenty mają stanowić całość układu odtwarzania, ale w oddzielnych obudowach.

Wyjaśniono na czym polegają nowe opracowania między innymi, to brak kondensatorów na katodach lamp i ograniczenie ich do minimum w torze audio. Przez takie odejście od typowych schematów i układów polepsza jakość dźwięku /czystość i rozdzielczość/, to nie jest jakieś nowe odkrycie, ale wymaga obliczeń parametrów elementów w układzie, a zarazem ograniczenie zużycia lamp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Powracam do tego tematu, dzisiaj otrzymałem wersję przed premierową PRM-B.

Jeżeli chodzi o dźwięk to pozostaje taki jak był wcześniej, zmienili niektóre funkcje obsługi, lub dodali nowe.

Są bardzo opóźnieni przez COVID i BREXIT.

Włączyli zegar odliczający czas do premiery.

Więcej szczegółów podam jak otrzymam zgodę.

Fotka co tez tam ma być, za zgodą kolegów.

1912859101_VU-AL-bamhdssh.jpg.0d975c66833079fb2897676872b9f956.jpg

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni przesłuchiwałem vinyle z lat 60/70 i  te które są nagrane z mniejszą dynamiką.

Ustawienia; -35dB do -25dB głośność, PRM-B przełącznik HD / HDS, włączone  HDS.

HDS ma za zadanie podnieść dynamikę dźwięku na płytach o mniejszej  dynamice / płasko nagranych/.

Miała być opcja HI-FI  jak pisałem wcześniejszych postach, ale zrezygnowano dla większych korzyści z H.D.S.

Nagrania zyskały dynamikę przy tak cichym słuchaniu i nie tylko:D , powstałą większa głębia dźwięków i przestrzeń dla instrumentów.

Dodam że pomaga to niektórym kolumnom z wspiąć się na wyżyny swoich możliwości¬¬.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Wracam do tematu.

Jak się dowiedziałem prace są już na finiszu, planują premierę na październik. Ilości dostępne będą ograniczone przez braki komponentów których mogą się spodziewać na przełomie listopada i grudnia, ale zawsze to już coś.

Zaprezentowali kilka fotek roboczych z  wyposażenia preampa;

1. Zespół zasilaczy dla preampa, specjalnie zaprojektowane.

IMG_20210906_074922_000.thumb.jpg.95410400e1da9ba5d67f2a2479b1ebf0.jpg793633737_Pakiet.jpg.36c1c34de72a14ced3e44a09b3a0d008.jpg

też układ kontroli i sterowania preampa z LCD

LCD.thumb.gif.ad41dbba1dfa9eae28f5338ea6dc741f.gif

Mają udostępnić następne ze względu na ciekawość użytkowników co jest w środku ponieważ  preampa jest w obudowie zamkniętej.

Pozdr.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Troche Ci @Karol64208 zazdroszczę dostępu do konstrukcji tego typu zanim "ujrzy światło dzienne" dla przecietnego odbiorcy. Pozdr.

Dnia 27.04.2021 o 17:56, Karol64208 napisał:

HDS ma za zadanie podnieść dynamikę dźwięku na płytach o mniejszej  dynamice / płasko nagranych/.

Miała być opcja HI-FI  jak pisałem wcześniejszych postach, ale zrezygnowano dla większych korzyści z H.D.S.

Nagrania zyskały dynamikę przy tak cichym słuchaniu i nie tylko:D , powstałą większa głębia dźwięków i przestrzeń dla instrumentów.

Dodam że pomaga to niektórym kolumnom z wspiąć się na wyżyny swoich możliwości¬¬.

Nie ukrywam że tekst "rozbudza" wyobraźnię. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...