Skocz do zawartości

Preamp RIAA-HD


Recommended Posts

Dnia 6.11.2021 o 22:33, Chyba Miro 84 napisał:

Troche Ci @Karol64208 zazdroszczę dostępu do konstrukcji tego typu zanim "ujrzy światło dzienne" dla przecietnego odbiorcy. Pozdr.

Bardziej mnie cieszy słuchanie muzy odtwarzanej przez ten preamp :14_relaxed:. Czekam na oryginalny, jestem zapisany na liście.

Ostatnio dokonali korekty w parametrach po przetestowaniu już zmontowanych, na plus.

Pozdr.

P.S.

Mieszkasz w U.K. to może umówimy się na spotkanie i będziesz miał okazję posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 minut temu, Fafniak napisał:

Cóż ... Ileż razy to można usłyszeć, przeczytać

na pewno wiele razu czytałeś te slogany ¬¬.

Z moich doświadczeń i testów powinienem napisać że jest to najwyższa półka, ale nie piszę zostawiam to dla Tych co go będą słuchać.

Dla tego też ma wbudowany między innymi Spectrum Analyser .

@tomek4446 też Ciebie lubię i rozumiem twoją dygresję, po przejściach jakie miałeś ze swoim sprzętem,  cena też powala na kolana , ale czy jest adekwatna do sprzętu ? Na to pytanie sam odpowiesz.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol , by była jasność , nie mam nic do ceny , jest jaka jest , znam i słyszałem droższą elektronikę , i nie w tym rzecz. Takie pisanie o klasie ,półce  dwie , dziesięć wyżej tak naprawdę nikomu nic nie mówi. To taki , przepraszam , ale idiotyczny slogan. Bo o np. kilka półek od czego ? By tak pisać trzeba podać najpierw punkt odniesienia , bo inaczej to puste słowa. Bo nie wiemy czy wychodzimy z Toppinga D50 , czy z Chorda Dave.

A na koniec , pisanie o klasie brzmienia czegokolwiek w oderwaniu od reszty systemu , to delikatnie mówiąc nadużycie. Odsłuchy zlotowe to ewidentnie udowodniły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Takie pisanie o klasie ,półce  dwie , dziesięć wyżej tak naprawdę nikomu nic nie mówi

dla tego też ocenę pozostawiam innym. Piszę tylko o tym co ja o tym sądzę i jak wypadały porównania z innymi preampami. Przez  kilkanaście miesięcy miałem okazje przesłuchać / przetestować sporo różnych preampów i różniących się w cenie, nie obejmowało to tych preampów tanich dlatego są takie moje wnioski. Testy zawsze były na tych samych kolumnach i wzmacniaczach mocy tranzystor / lampa. Czasami miałem też inne kolumny , ale moja opinia dotyczy tylko tych używanych przy testach.

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Odsłuchy zlotowe to ewidentnie udowodniły.

Nie miałem okazji być na zlocie / odległość /, ale testowanie sprzętu na plikach muzycznych czy z streamingu to raczej nie jest dobra rekomendacja dla sprzętu ¬¬.

Ważne że dobrze się bawiliście i to jest najważniejsze 😀.

Tomek, pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2021 o 20:24, tomek4446 napisał:

By tak pisać trzeba podać najpierw punkt odniesienia , bo inaczej to puste słowa.

Postaram się o zobrazowanie.

Testując inne preampy phono wydobywany dźwięk i wrażenia słuchowe to  jak byś słuchał przez grubą kotarę, dźwięk jest ograniczony, mglisty w porównaniu z tym Phono HD, nie mówiąc o dynamice.

Nawet kolumny słabsze / te popularne / często tutaj opisywane  grały o wiele  lepiej z tym preampem Phono HD, niż testowane preampy Phono z lepszymi kolumnami, jak to opisałem powyżej.

Porównać to można z obrazem SD i HD, taka jest różnica.

Pozdr.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2021 o 20:56, Karol64208 napisał:

Dla tego też ma wbudowany między innymi Spectrum Analyser .

Ma też zasilacz impulsowy (smps). Może ta nowalijka robi robotę. Kolegom z forum zasilacze smps zakłócały, a tu proszę. W preampie takie cudo. Ciekawe podejście. Wiadomo, że tradycyjne trafo sieje strasznie polem EM. Tu z kolei trafo nie sieje ale tranzystory kluczują w zasilaczu. Kompromis? Oby nie zgniły ;) 

 

pre (Medium).jpg

@Karol64208 to nie Ty negowałeś stosowanie filtrów EMI na wejściu zasilaczy 

? Może listw z filtrami? Tak coś kojarz,ę, a tu w preampie to co jest? Mały Szafnerek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MariuszZ napisał:

Tu z kolei trafo nie sieje ale tranzystory kluczują w zasilaczu. Kompromis? Oby nie zgniły

żaden kompromis, zasilacze są odpowiednio filtrowane wew. i z zewnątrz.

Zlecono specjalny projekt  zasilaczy dla tego preampa. Żadnych zakłóceni, brumy, przydźwięku itd. ......cisza:D.

55 minut temu, MariuszZ napisał:

to nie Ty negowałeś stosowanie filtrów EMI na wejściu zasilaczy 

nie negowałem a wręcz mówiłem aby dobierać filtr EMI do odpowiedniego obciążenie bo w przeciwnym wypadku nie spełnia swojej funkcji.

Podobnie z listwami, bo co nam przyjdzie z filtrów na wejściu  od strony zasilania listwy jak do tej  listwy podłączymy urządzenie które powodują zakłócenia , jak już to indywidualne filtry dobrane pod dany zakres obciążenia w urządzeniach.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj dostałem do testów nowy wzmacniacz lampowy.

Ma też wejście na końcówkę mocy dla preampa o którym pisałem wcześniej.

Nie będę się skupiał na brzmieniu, musiał podołać wymaganiom preampa i to robi bez najmniejszego problemu.

Istotą tego postu jest cisza w głośnikach jaka panuje, nawet jak ucho się przytka do samego głośnika, tylko delikatny szelest na wysoko tonowym głośniku,  nie jest to szum !!!

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...