Skocz do zawartości

Amplituner + Wzmacniacz


Jowcio

Recommended Posts

Witam serdecznie, 
z góry przepraszam jeżeli zapytanie wyda się Państwu idiotyczne. 
Jestem laikiem i wolę udać się po pomoc do profesjonalistów. Zatem:
posiadam następujące urządzenia : 
Wzmacniacz  Denon PMA-720AE
Odtwarzacz Denon DCD-520AE
Kaseciak Technics RS-AZ6
Kolumny Tonsil Voyager 200
myślę nad zakupem
Amplitunera Denon AVR X250BT

 

i tu pojawia się moje pytanie o ile wzmacniacz i urządzenia sygnałowe są ze sobą kompatybilne 
to zastanawiam się czy jest możliwość dorzucenia do tego wszystkiego amplitunera tak aby wszystko
ładnie współgrało. 
Pytanie 1 - czy można wzmacniacz wpiąć w port media in po stronie amplitunera a następnie 
z poziomu wzmacniacza wybierać urządzenie sygnałowe np. odtwarzacz CD ? 
Pytanie 2 -  czy w wyżej wymienionej konfiguracji kolumny powinny być wpięte po stronie 
amplitunera czy wzmacniacza ? 
Pytanie 3 - czy lepiej poszukać amplitunera z wyjściem pre out i w ten sposób rozwiązać problem ? 

pozdrawiam 

Edytowano przez Jowcio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - w jakim celu chcesz kupić ten amplituner? Masz zamiar budować zestaw kina domowego? Przede wszystkim model amplitunera, który wybrałeś to najtańszy model i raczej każdy tutaj odradzi Ci kupno tego modelu. Jeśli chcesz połączyć amplituner ze wzmacniaczem, amp ten powinien posiadać wyjście pre out a tego nie ma model, który podałeś. W denonach wyjście to zaczyna się chyba od modeli  3xxx. I jeśli polaczysz taki amp ze wzmacniaczem to owszem, może ten wzmacniacz pracować jako końcówka mocy. Natomiast uważam, że lepiej jest podłączyć wszystkie źródła stereo do wzmacniacza a amplitunera używać tylko w konfiguracji wielokanalowej, ew do słuchania radia internetowego bądź też jako odtwarzacza plików - flac, mp3 itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje domowe centrum rozrywki w kolokwialnym ujęciu oczywiście będzie się składać z muzyki i obrazu. 
Jeżeli chodzi o odsłuch muzyki wszystko zamierzam mieć w konfiguracji stereo pod wzmacniaczem. 
Amplitunera potrzebuje ponieważ zamierzam wpiąć w niego: dekoder TV, konsolę, kompa i dvd. 
Amplituner ma też radio sieciowe i komunikację bezprzewodową na czym mi zależy. Można oczywiście
kupić osobny odtwarzacz sieciowy i wpiąć go pod wzmacniacz ale to droga inwestycja. 

Chodzi o to, żeby przy samym odsłuchu muzyki operować jedynie na wzmacniaczu a gdy dojdzie do tego obraz
posługiwać się amplitunerem który jednak dźwięk puści mi na kolumny ( na stałe wpięte pod wzmacniacz ) 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obrana przeze mnie droga jest właściwa ? Wzmacniacz jako końcówka mocy w przypadku źródeł obrazu wpiętych do amplitunera oraz przy samym odsłuchu muzyki z wyłączeniem amplitunera ? Alternatywą dla mnie jest osobny odtwarzacz sieciowy oraz wpięcie konsoli i innych elementów pod telewizor i wpięcie telewizora pod wzmacniacz. Pytanie czy to ma sens pod względem jakości dźwięku ?

Ewentualnie jeżeli nie Denon co innego z wyjściem pre out mógłby mi Pan polecić ? 
System audio, który zbudowałem oparty jest o gigantyczne okazje. Outlety/ licytacje/ wyprzedaże i tego typu sprawy. 
W moim przypadku 2300 na amplituner to spory wydatek, który musiałbym poważnie przemyśleć. 

Dziękuję bardzo za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie. Mają wyjscie pre out na subwoofer a do tego nie podłączysz zewnętrznej koncówki mocy. Jeśli kupisz taki amp jedynym rozwiązaniem, które pozwoli to jakos połączyc ze wzmacniaczem to odpowiedni przełącznik lub przełączanie kolumn na banaach. Innej możliwości nie ma. Nie pakuj się w sprzęt bez wyjscia pre out bo niczego na tym nie zyskasz. Lepiej dozbieraj troche kasy i dokup używany amp z wyjsciem pre out albo pozostań przy obecnej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jowcio napisał:

Wyjście pre out mają denony juz od x1300. Można dorwac w okolicach tysiąca. 

Jeżeli wzmacniacz zamierzasz wykorzystać w strefie drugiej i chcesz podłączyć do tego osobne kolumny to te wyjście możesz wykorzystać w przypadku połączenia amplituner+wzmacniacz+kolumny, jeżeli to ma grać jednocześnie to amplituner musi mieć wyjście pre-out na fronty, na zdjęciu zaznaczyłem strzałką. 

IMG_20190704_130742.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...