Skocz do zawartości

Czy brnąć w Soundbar Zf9


Vert85

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu po tv Sony Zf9. Sprzęt będzie znajdował się w salonie 33 m, kanapa stoi centralnie na środku przed tv który wisi na scianie. Swoje przed wyborem soundbara HT Zf9 z dwoma głośnikami dodatkowymi. Komplet mogę mieć w dobrej cenie za ok. 2500 zł. Słuchajcie czy w tej cenie coś lepszego polecicie? Dodam że głównie chodzi o dobry efekt przy oglądaniu filmów, muzyka słuchana sporadycznie. Poledzcie proszę a może lepiej pójść w ampli plus kolumny? Jak uważacie? Dzieki

Edytowano przez Vert85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że wydawanie 2500 PLN na coś co ma tylko poprawić dźwięk z TV mija się z celem, ale patrząc na to ile osób kupuje soundbary to nie wiem co o tym myśleć. Za 2500 nie ma mowy o zbudowaniu kina domowego. Chyba, że będziesz robił to stopniowo. Proponuję wybrać się do jakiegoś dobrego salonu AV i "nausznie" sprawdzić jaka jest różnica między soundbarem a przyzwoitym zestawem kina domowego. Ew możesz pójść w AMP stereo, który zapewni Ci podobną wygodę do amplitunera wielokanalowego ale konfigurację dwukanalowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie bar poprawia jakość dźwięku  tv i to znacznie, mówię tu o zestawie tej listwy z sub i 2 satelitami. 

A poleciłbys jakies stereo ampli plus 2 kolumny w cenie do max 3000. Fajnie jakby ampli miał WiFi czy bluetooth ( ile jest coś takiego) :). Może dałoby się coś zbudować z kolumnami klipscha? 

Dzieki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że poprawia - ale czy jest to warte 2500 PLN? - śmiem wątpić. Jeśli chodzi o amp stereo to może być np Yamaha R N602 plus np Indiana Line tessi 561 - trochę przekroczy budżet, ale może branża zaproponuje rabat, bądź coś w podanym przez Ciebie budżecie. Niestety nie słuchałem kolumn klipsh i na ich temat się nie wypowiem. Jeszcze raz proponuję udać się na odsłuch, żeby wiedzieć co Ci odpowiada 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vert85 napisał:

Wg. mnie bar poprawia jakość dźwięku  tv i to znacznie

I taki właśnie był zamysł producentów przy tej "manipulacji". To nie bar gra tak dobrze, tylko głośniki w TV są tak gówniane, że byle grajbelka przy nich brzmi jak złoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziś byłem w SONY Centre słuchałem: HT-ZF9 z dwoma SA-Z9R, słuchałem także HT-ST5000 (brajbelka za bagatela 4999 zł) i słuchałem także zestawu ciekawego zestawu stero amplituner SONY STR-DH790 z kolumnami klipsch R-24F (linki poniżej):

ampli SONY DH790

Klipsch R-24F

Pisząc ciekawego stero chodzi mi o to, że na moje ucho to grało lepiej niż bar ZF9 jak i flagowej grajbelki sony na 5 tysi.

Panowie, postanowiłem zrezygnować z soundbara, i jednak pójść w stero. Przynam się że te kolumny klipsch bardzo mi się spodobay wizualnie bo mają takie kompaktowe rozmiary w sensie szerokości 16,5 cm. Co uważacie o takim zestawieniu? Mam jednak kilka pytań czy taki zestaw można rozbudować w przyszłości o jakiś sub lub jakies głośniki ale bezprzewodowo? Czy można będzie np. puszczać muzyke z tel łącząc się z tym amplitunerem - jest wyposażony w wifi i bluetooth'a.

Ciekawi mnie Wasza opinia o tym zestawie, ale także czy w tej cenie takie 4 tyś. da się złożyć coś lepszego? Zależy mi na pewno na tej kompaktowości kolumn no i muszą być czarne. Ampli natomiast aby można było w przyszłości rozbudować w sensie dokupić właśnie jakieś głośniki dodatkowe czy suba ale koniecznie bezprzewodowo?

Grajbelke mi wybiliście z głowy, mam nadzieje, że teraz pomożecie coś dograć fajnego :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz kompaktowych, to lepiej niż te Klipsche grają np. Monitor Audio Radius 270, szczególnie starsza wersja HD.

Dobrze, że zrezygnowałeś z soundbara. Ja wziąłem jako sprzęt przejściowy, bo trafiła się okazja na JBL Bar 5.1, ale on nadaje się tylko do pokoju o max. 2-2,5 m odległości od telewizora. Przy 3,5 m u mnie efekt stereo jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Jak się trafi mało używany JBL Bar 5.1 w cenie poniżej 2200, to jest perspektywa odsprzedaży z zyskiem, a można się przekonać, ile to warte i na spokojnie zorientować się, gdzie najlepiej w pokoju będą brzmieć głośniki satelitarne.

Podobnie rzecz się ma z wynalazkami Philipsa B5 i E6, ale one lepiej trzymają ceny (przez co wypadają dużo drożej). 

Edytowano przez yahoo111
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...