Skocz do zawartości

Stereo do 4 tyś.


Vert85

Recommended Posts

Cześć,

Odwiedliście mnie od zakupu grajbelki w moim innym wątku tu na forum, także mam teraz nadzieje że pomożecie mi także coś fajnego wybrać :)

Byłem dziś w SONY słuchałem bara ZF9 i ST5000 (za 5 tyś) i poprosiłem także o podłączenie zestawu amp SONY STR-DH790 oraz klipsch R-24F bo poprostu chciałem na świeżo mieć porównanie z tymi barami. Szczerze to ten zestaw wg. mnie grał po prostu dużo lepiej nie ma co się oszukiwać, chyba sztucznie napędzałem się do zakupu grajbelki, a w sumie dźwięk z nich był taki jakiś nie pełny taki jakby z lepszych głośników komputerowych... może to nie do końca trafne porównanie ale miałem takie odczucie. Dźwięk z tych klipsch o wiele głębszy, mocniejszy. Przyznam także że spodobały mi się bardzo wizualnie i wymiarowo  - tylko 16,5 cm szerokości i właśnie w takie mniej więcej wymiary chciałbym pójść. Co myślicie o takim zestawie sony _ klipsch? Dodam także że sprzęt będzie współpracował z TV SONY ZF9 i będzie stał w salonie 33 m2 w kwadracie. Kanapa na wprost przed TV w odległości 3 m. Może polecicie mi inny jakiś zestaw -  z wymagań to:

- wymiary głośników kompaktowe - szerokość w zakresie 16,5 cm mega mi odpowiada (kolor czarny - to jedyne wymaganie Żony także muszę je spełnić;)

- możliwość w przyszłości poszerzenia zestawu o głośniki bezprzewodowe czy sub ale połączone bezprzewodowo - jedyne jakie wchodzą w grę (nie ma opcji ciągnięcia kabli)

- możliwość puszczania muzyki poprzez połączenie z tabletem czy telefonem,

- budżet 4 tyś

- obsługa 4K

z góry dziękuję,

Edytowano przez Vert85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pójście w stereo to dobry pomysł.

Ale te kolumny już nie.

To typowy model do kina domowego. Muszą mieć większe.membrsny abyś poczuł co to prawdziwa głębia 

Chcesz wąskie to elac f5. Też mają mniejsze membrany ale przy najmniej 3 na kolumnę.

Uważam że też heco aleva GT 602 może ci się spodobać.

Co do amplitunera to raczej model stereo i tutaj opcja Onkyo 8250 lub Yamaha 602

 

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony to firma, która obecnie robi świetne TV, ale w amplitunerach najlepsze czasy ma już za sobą. Myślę jednak że i tak sam amplituner nie spełniłby choćby możliwości bezprzewodowej komunikacji z tylnymi kolumnami i w takim wypadku powinieneś postawić na amplitunery Yamahy RX-V485 czy RX-V685, które posiadają taką funkcjonalność. Model Klipscha, który słuchałeś jest już nieprodukowany więc nie będę go proponować  z niewielkich gabarytowo a zarazem dobrze brzmiących kolumn postawiłbym na Indiana Line Nota 550, ewentualnie Tesi 561 - polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi to cenne wskazówki dla mnie - zaraz sobie posprawdzam te sprzęty i zobaczę gdzie w Wawie można tego posłuchać.

Widziałem że sporo osób na forum poleca także Radius 270 oraz klipsch F2- które także są dość wąskie także wpisywały by się w wytyczne Żony ;)

Tak na chwilę obecną szukam właśnie amp + dwie kolumny podłogowe (oczywiście będą połączone na kablu). Na pewno chciałbym mieć możliwość późniejszej rozbudowy zestawu o kolumnę centralną (także po kablu) i z czasem także o suba (ten chyba musiałby być bezprzewodowo). Także istotnym tematem jest dla mnie taka właśnie możliwość dokładanie elementów bezprzewodowo (pewnie po Bluetooth)?

Chciałbym także aby router można było połączyć z routerem kablem Ethernet (tak chyba będzie lepiej niż po wifi) aby puszczać sobie muzykę z tel czy tableta.

Jeżeli chodzi o moje użytkowanie bo o tym jeszcze nie wspominałem to będzie to : muzyka / film w proporcjach 65 / 35 % coś takiego. Fajnie jakby amp współdziałał z 4K i atmos.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim daj sobie spokój z tym amplitunerem sony :) . Masz telewizor sony i pewnie chciałbyś, żeby amp tez był tej marki. Jeśli chodzi o warszawę to masz tam salony top hi fi, gdzie mozesz odsłuchać zarówno amplitónerów wielokanalowych, amplitunerów stereo jak i klasycznych wzmacniaczy stereo. Umów się z nimi na odsłuch. Są też salony denon. Przypuszczam, że są też inne SALONY audio video, do których mozesz udać się na odsłuchy. Nie napalaj sie tak na te klipsche bo o ile w kinie zagra to przyzwoicie to w stereo już mniej. Ale tak jak napisze wiele osób w tym branża - zacznij od umówienia się na odsłuchy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Uważam że też heco aleva GT 602 może ci się spodobać.

Fajne ale same dwa głośniki zamykają budżet. Chodzą po 1995 zł sztuka - to min cena, czy realnie można jeszcze coś ugrać?

Panowie a gdybym podbił stawkę do 5 tyś. tylko tak realnie aby sie zmieścić w budżecie.

Pytanie jeszcze czy do amp dwukanałowego (stereo) 2.1 będę mógł podłączyć tylko 2 kolumny + jeden sub, czy jeszcze będzie opcja dołączenia głośników bezprzewodowo?

Kolejne pytanie czy do kolumn Aleva GT 602 wskazany byłby jeszcze sub? 

Zrobiłem lekkie przemeblowanie i namówiłem Żonę na trochę szersze kolumny takie max do 20 cm - daje Nam to większy wybór kolumn?

Dzięki,

11 godzin temu, Q21 napisał:

dobrze brzmiących kolumn postawiłbym na Indiana Line Nota 550, ewentualnie Tesi 561 - polecam.

a co byś powiedział na model Indiana Line Tesi 542, czy melodika BL30 MK3?

btw. znalazłem jeszcze taki, cena wydaje sie byc okazyjna, no chyba że amp kiepski bo jak patrze to same dali oberon 7 chodzą po 2,2 k. Swoją drogą słyszałem w sony właśnie kolumny dali, nie wiem czy konkretnie te, nie pytałem - gość demonstrował atmos, ale grało to zjawiskowo:)

zestaw Dali oberon 7 z AVR-x1500h

pytań trochę jest, ale liczę że pomożecie - dziękuje z góry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety a moze i stety do amplitunera stereo nie podłączysz wiecej niż 2 frontów i ew subwoofera. Ale przy Twoim budżecie i pomyśle na kolumny bezprzewodowe i tak nie miałbyś szans na ich zakup. Jeżeli chodzi o zestaw dali oberon 7 z denonem avr x1500h to raczej każdy odradza łączenia tych dwóch marek. Jeżeli chcesz kolumny dali połącz je raczej z ampltnerem yamahy. Nie kupuj tylko niczego w ciemno. Podjedź sobie do Top Hi Fi i niech  tam Ci podłączą amplituner AV i stereo. Sam zdecydujesz, która droga bardziej Ci odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vert85 napisał:

Fajne ale same dwa głośniki zamykają budżet. Chodzą po 1995 zł sztuka - to min cena, czy realnie można jeszcze coś ugrać?

Panowie a gdybym podbił stawkę do 5 tyś. tylko tak realnie aby sie zmieścić w budżecie.

Pytanie jeszcze czy do amp dwukanałowego (stereo) 2.1 będę mógł podłączyć tylko 2 kolumny + jeden sub, czy jeszcze będzie opcja dołączenia głośników bezprzewodowo?

Kolejne pytanie czy do kolumn Aleva GT 602 wskazany byłby jeszcze sub? 

Zrobiłem lekkie przemeblowanie i namówiłem Żonę na trochę szersze kolumny takie max do 20 cm - daje Nam to większy wybór kolumn?

Dzięki,

a co byś powiedział na model Indiana Line Tesi 542, czy melodika BL30 MK3?

btw. znalazłem jeszcze taki, cena wydaje sie byc okazyjna, no chyba że amp kiepski bo jak patrze to same dali oberon 7 chodzą po 2,2 k. Swoją drogą słyszałem w sony właśnie kolumny dali, nie wiem czy konkretnie te, nie pytałem - gość demonstrował atmos, ale grało to zjawiskowo:)

zestaw Dali oberon 7 z AVR-x1500h

pytań trochę jest, ale liczę że pomożecie - dziękuje z góry 

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Tesi 542 a Tesi 561, wybrałbym te drugie, ale są to ogólnie podobne kolumny. Melodika BL30MK3 to mocne, szybkie, dynamicznie grające kolumny. To zupełnie innych charakter brzmienia niż Indiana Line, która jest ciepła, plastyczna, miękka.

Jeśli masz 5 tys. zł. na amplituner i dwie kolumny, to zdecydowanie polecałbym Onkyo TX-NR686 lub Denon AVR-X2500H z Pylon Audio Sapphire 25 lub Q Acoustics 3050i, ewentualnie wspomniane Indiana Line Tesi 561.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dziś do hifi. Zobaczyłem naocznie te Indiana LIne Tesi 561, ale to maleństwo. Wyglądały karłowato... i chyba jednak pójdę w kolumny trochę szersze. ;) 

Niestety nie mogłem posłuchać zapisałem się w kolejkę. Pan w salonie polecił mi (w sensie wymieniłem mu co bym chciał zobczyc takze wybral pewnie co miał z tego co wymieniłem i zaproponowal) Yamaha R-N602 + Elac F5 - i taki zestaw będę testował. Nie podoba mi się tylko, że ten 602 nie ma wbudowanego tunera FM, chyba by mi się to przydało bo nie mam żadnego spotify czy tindal'a. Także chyba będę odrazu chciał odsłuchac te f5 z Yamaha RX-V685. Niestety nie mają żadnych onkyo... szkoda, ani Heco aleva 602 GT, wielka szkoda.

Chodząc po sklepie natknąłem się jeszcze na elac debut f6 - mega mi się spodobały póki co wizualnie, warto je przetestować jak one wypadają na tle polecanych przez Was f5? Widziałem także debut 2.0 F5.2 to ulepszona wersja f5?

tak ogólnie bo tego Wam nie napisałem mam teraz w salonie, Yamaha RX-V663 plus Magnat 880 jak taki zestaw wypada na tle np. Yamaha R-N602 + Elac F5 ? Co prawda nie jest to mój zestaw (jest na wypożyczeniu) ale porównując do niego miałbym jakieś już odniesienie czy spodziewać się czego lepszego po zestawach jakie tu wymieniacie czy będzie to ten sam poziom co magnat 880?

4 godziny temu, Q21 napisał:

Q Acoustics 3050i,

Ładne ale za szerokie niestety 31 cm...

 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Pylon Audio Sapphire 25 

Ta wyglądają super, tylko gdzie ich posłuchać w Wawie, wiecie moze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie można coś ugrać :)

bl30 to fajne kolumny ale 40mkIII wcale nie jest optycznie znacznie większy a gra znacznie lepiej wiec polecam tę.

Zaproponowane heco to świetny model pod kątem szerokości a głębi dźwięku. Jeśli jednak dopuszczasz nieco większe to heco 700 które są tańsze czy właśnie melodika bl40mkIII warto rozważyć.

zapraszam po wypożyczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

właśnie melodika bl40mkIII warto rozważyć.

Melodika nie podchodzą mi jakoś wizualnie, wiem że to drugorzędna sprawa ale jednak...

Założenia lekko zostały zmodyfikowane.

Nie będę „szedł” w amp wielokanałowy – wydaje mi się, że suma summarum i tak pewnie nie zdecydowałbym się na zakup dodatkowych głośników, a chyba nie watro w to brnąc tylko dlatego że „może kiedyś coś się dokupi”.

W sumie po głębszym namyśle stosunek użytkowania muzyka/radio do filmów to coś w granicach 75 / 25%, dlatego zasadniejsze wydaje się mieć kompletne stereo tu i teraz, niż kompletne kino domowe może kiedyś. Wydaje mi się, że prędzej dokupię sub (o ile kolumny kt wybiorę będą wymagały wsparcia w tej materii) niż dodatkowe monitory. Podsumowując chyba jednak bardziej skupię się na amp stero z właściwościami komunikacji bezprzewodowej (wifi dwuzakresowe i bluetooth).

Obecnie już po Waszych rekomendacjach wygląda na to że wybór pada na ONKYO 8270, z racji tego że ma wbudowany tuner i DAB+, spełnia wymagania komunikacji bezprzewodowej, ma wyjścia HDMI co jest mega wygodne i wydaje mi się że to sprzęt z potencjałem mocy. Rozważam jeszcze Yamaha R-N 602, chociaż nie ma ona zdaje się opcji DAB+.

Jeżeli chodzi o kolumny to póki co celuje w Q Acustics 3050i (wie ktoś jaka jest rzeczywista szerokość tych kolumn bez podstawki, bo w necie raz widzę że 20 a raz ze 31 cm), Heco 700, Dali Oberon 7, KEF Q750, Elac debut F6.

Namierzyłem owe kolumny w pewnym sklepie w Wawie i dziś podjadę może uda się z marszu posłuchać. Jeżeli nie to się umówię.

Tak na Wasze ucho które z powyższych kolumn najlepiej zgrywają się z tym onkyo?

Btw. jeszcze jedno jak korzystać z radia internetowgo w przypadku takiego oknyo czy yamaha – podłączam kablem lub wifi amp z routerem i co dalej? Jak wybieram stacje radiową? Bo trochę tego nie kumam… sorry jeżeli to głupie pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z w/w kef q750 powinien się spodobać , co do amplitunera , jeśli myślisz o KD to onkyo seria 6xx spokojnie daje radę a ubiegłoroczny model można pewnie za ~2tyś wyjąć - gra tak samo jak 8270 (testowałem i w ślepym nikt nie usłyszy różnicy).

Sapphire25 wymaga dużego pomieszczenia ,albo lepszego zasilania , inaczej będzie mocno dudnić

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vert85 napisał:

Hey,

Umówiłem się na odsłuch, onkyo 8270 + :

1. KEF Q750

2. Dali Oberon 7

3. Q Acustics 3050i

4. Polk Audio Signature S55E

Kolejność przypadkowa. Na Wasze ucho który zestaw z powyższych cyka najlepiej ;)?

Dzięki,

 

Nie powiemy ci! Poczekamy na twoje ucho! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 12:44, seba3002 napisał:

Przede wszystkim daj sobie spokój z tym amplitunerem sony :) . 

A to niby dlaczego? 

Dnia 8.07.2019 o 21:17, Vert85 napisał:

Hey,

Umówiłem się na odsłuch, onkyo 8270 + :

1. KEF Q750

2. Dali Oberon 7

3. Q Acustics 3050i

4. Polk Audio Signature S55E

Kolejność przypadkowa. Na Wasze ucho który zestaw z powyższych cyka najlepiej ;)?

Dzięki,

 

Bierz 8250 - 500zł taniej i możesz modzić lepsze kolumny lub dostaniesz okablowanie w cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...