Skocz do zawartości

Stereo do 4 tyś.


Vert85

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,

.... no i po odsłuchu. Na świecznik dziś wziąłem Q Acustics 3050i, Kef Q750, Dali oberon 7 i  Focal chorus 726. Każdy komplet w połączeniu z Onkyo TX-8270 oraz kablem Tellurium Q Blue.

Na moje nieaudiofilskie ucho, Q Acustics znacznie odstawały od pozostałych, brzmienie jakby puste, trochę denerwujące, wokal trochę w tle, "komputerowe" - odrzucam.

Dali Oberon 7 - bez fajerwerków ale poprawne brzmienie, w mojej ocenie wszystko się zgadza. Precyzyjny, wyraźny wokal, kolumny raczej zbalansowane, przyjemne.

Kef Q750 - zdecydowanie dźwięk jakby "najszerszy" ze wszystkich zestawów, o ile można tak to ująć, bardzo precyzyjny wręcz chirurgiczny, bardziej dynamiczne, przyjemne.

Focal - najlepsza góra, dynamiczne, czysty wokal, zdecydowanie najlepsze - trochę duże gabaryty, trochę drogie... :/

Swoją uwagę póki co kieruję w kierunku Q750.

Tak obstawialiście ? ;)

btw. podczas odsłuchu Onkyo tracilo polączenie z tabletem - muza szła z tidal'a + chromecast... te onkyo tak ma? :/ 

 

Edytowano przez Vert85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Vert85 napisał:

btw. podczas odsłuchu Onkyo tracilo polączenie z tabletem - muza szła z tidal'a + chromecast... te onkyo tak ma?

Był ostatnio poruszany na forum ten problem i powiem Ci z własnego doświadczenia że w Onkyo 8250,którego miałem występował podobny problem,Tidal najlepiej działał po wklepaniu kodu bezpośrednio w amplitunerze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że próbowałem i z ustawieniem sieci, reset amplitunera, itp, a problem nie ustępował i Tidal  działał sobie jak chciał, fakt że to wszystko zaczęło mi się dziać później po którejś aktualizacji Onkyo i aplikacji Tidala na początku po zakupie było okej, dlatego przyjąłem inną metodę, przez aplikację wyszukuję albumy, utwory dodaje do mojej muzyki i później odpalam bezpośrednio z amplitunera, obecnie rz830,choć muszę sprawdzić czy tu też ten problem występuje przez chromecasta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zarówno Kef jak i dali to pozycje naprawdę pasujące pod moje ucho ale dzięki za kolejne wskazania, bardziej teraz męczy mnie sprawa tego amp. Jaka jest alternatywa dla onkyo TX-8270 jeżeli chodzi mi o amp stereo z opcjami sieciowymi plus hdmi? Może jakaś Yamaha? Denon? O ile jest bo słyszałem że z hmdi to ten onkyo póki co jest jedyny, i że niby wchodzi jakąś nowość z denina w tym roku ale cena pewnie będzie zacna... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie alternatywy dla Onkyo 8270 nie ma.

Jest Yamaha rn803 gra lepiej ale nie ma HDMI.

Jest denon dra 800. Ale nic o nim nie wiemy. Może to amplituner AV w wyższej cenie a może świetne urządzenie kombo. E ciemno nie bierze. więc na razie alternatywy brak. Jak poczekasz tydzień, dwa to powiem ci czy warto Denona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2019 o 21:08, Vert85 napisał:

Cześć,

Odwiedliście mnie od zakupu grajbelki w moim innym wątku tu na forum, także mam teraz nadzieje że pomożecie mi także coś fajnego wybrać :)

Byłem dziś w SONY słuchałem bara ZF9 i ST5000 (za 5 tyś) i poprosiłem także o podłączenie zestawu amp SONY STR-DH790 oraz klipsch R-24F bo poprostu chciałem na świeżo mieć porównanie z tymi barami. Szczerze to ten zestaw wg. mnie grał po prostu dużo lepiej nie ma co się oszukiwać, chyba sztucznie napędzałem się do zakupu grajbelki, a w sumie dźwięk z nich był taki jakiś nie pełny taki jakby z lepszych głośników komputerowych... może to nie do końca trafne porównanie ale miałem takie odczucie. Dźwięk z tych klipsch o wiele głębszy, mocniejszy. Przyznam także że spodobały mi się bardzo wizualnie i wymiarowo  - tylko 16,5 cm szerokości i właśnie w takie mniej więcej wymiary chciałbym pójść. Co myślicie o takim zestawie sony _ klipsch? Dodam także że sprzęt będzie współpracował z TV SONY ZF9 i będzie stał w salonie 33 m2 w kwadracie. Kanapa na wprost przed TV w odległości 3 m. Może polecicie mi inny jakiś zestaw -  z wymagań to:

- wymiary głośników kompaktowe - szerokość w zakresie 16,5 cm mega mi odpowiada (kolor czarny - to jedyne wymaganie Żony także muszę je spełnić;)

- możliwość w przyszłości poszerzenia zestawu o głośniki bezprzewodowe czy sub ale połączone bezprzewodowo - jedyne jakie wchodzą w grę (nie ma opcji ciągnięcia kabli)

- możliwość puszczania muzyki poprzez połączenie z tabletem czy telefonem,

- budżet 4 tyś

- obsługa 4K

z góry dziękuję,

z ich podstawą na szerokość zmieścisz, ale kolumny dobrze się zgrywają z tą Yamahą,polecam posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się trochę wstrzymać. 

A powiedzcie jak z łacznoscia tej Yamahy? Ma podobne problemy? Zrywa połączenia? Bo podczas odsłuchu godzinnego to onkyo gubilo kontakt z 4 razy. 

BTW. Jak ewentunie zalatac lukę braku hmdi w Yamaha? Jak to wtedy połączyć z tv? Optycznym kablem i to wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 07:12, S4Home napisał:

Pójście w stereo to dobry pomysł.

Ale te kolumny już nie.

To typowy model do kina Onlinesbi TutuApp aadhar card domowego. Muszą mieć większe.membrsny abyś poczuł co to prawdziwa głębia 

Chcesz wąskie to elac f5. Też mają mniejsze membrany ale przy najmniej 3 na kolumnę.

Uważam że też heco aleva GT 602 może ci się spodobać.

Co do amplitunera to raczej model stereo i tutaj opcja Onkyo 8250 lub Yamaha 602

 

Zapraszam

do salonów denon. Pewnie masz też w stolicy inne salony, do których warto się udać. I koniecznie napisz o swoich wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam. Mocno naciskają na swoje sprzęty. To mocno stronniczy salon.

Dnia 19.07.2019 o 14:02, Vert85 napisał:

Mogę się trochę wstrzymać. 

A powiedzcie jak z łacznoscia tej Yamahy? Ma podobne problemy? Zrywa połączenia? Bo podczas odsłuchu godzinnego to onkyo gubilo kontakt z 4 razy. 

BTW. Jak ewentunie zalatac lukę braku hmdi w Yamaha? Jak to wtedy połączyć z tv? Optycznym kablem i to wystarczy? 

Wiele razy spotkałem się z takimi opiniami. Od czego to zależy już teraz nie wiem.

Od modelu, sztuki, rutera? 

Kumpel na Onkyo 8250 od włączenia rok temu nie robił z siecią nic. 

Podobnie jego brat na yamaszce 602. Ale wiem że takie rzeczy się zdarzają.

Moim zdaniem to nie możesz brać takich opinii z sieci.

Po to się wypożycza sprzęt żeby to sprawdzać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Ja odradzam. Mocno naciskają na swoje sprzęty. To mocno stronniczy salon.

Wiele razy spotkałem się z takimi opiniami. Od czego to zależy już teraz nie wiem.

Od modelu, sztuki, rutera? 

Kumpel na Onkyo 8250 od włączenia rok temu nie robił z siecią nic. 

Podobnie jego brat na yamaszce 602. Ale wiem że takie rzeczy się zdarzają.

Moim zdaniem to nie możesz brać takich opinii z sieci.

Po to się wypożycza sprzęt żeby to sprawdzać.

Pozdrawiam

Nie wszyscy pracujący w salonach specjalistycznych, to geniusze:) -może kolega źle trafił akurat...

Z amplitunerów sieciowych najbezpieczniejszym wyborem zdaje się Yamaha. RN 602 to już chyba klasyk na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę się umówić na odsłuch tej 602 z kef'ami, ciekawe jak to połączenie wypadnie. 

Czy biorąc yamaha (nie onkyo tx8270) tracę jakąkolwiek funkcjonalność / podłączenie - za wyjątkiem braku hdmi? a moża yamaha daje coś czego nie daje onkyo?

w ogóle jak się zgrywają te KEF'y z Yamaha?

Edytowano przez Vert85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po adsluchu. Potwierdzam Yamaha 602 plus Kef q750 dla mnie lepiej od onkyo. I to jest mój zestaw:)

Panowie jak dla Was takie połączenie czy Yamaha Kef uzupełnia sie? Jakieś wady? Pytam audiofilsko stricte bo moje ucho zapewne nie wyłapalo niuansow... Ja bardziej ocenialem całkowite brzmienie. 

Panowie z branży jakieś oferty może na priv :)? 

Edytowano przez Vert85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego zestawu?

Ten zestaw do siebie pasuje. Kefy są łagodne na górze. Z bardzo dobrą średnica.

Yamaha z kolei odwrotnie. Zestaw się uzupełnia. Nie pytaj o niuanse. Bo to nie ten poziom. Podoba ci się o to chodzi. Chcesz być pewien jak poprzednik weź sprzęt na testy do domu na 3 dni i zobaczysz.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Ale tego zestawu?

Ten zestaw do siebie pasuje. Kefy są łagodne na górze. Z bardzo dobrą średnica.

Yamaha z kolei odwrotnie. Zestaw się uzupełnia. Nie pytaj o niuanse. Bo to nie ten poziom. Podoba ci się o to chodzi. Chcesz być pewien jak poprzednik weź sprzęt na testy do domu na 3 dni i zobaczysz.

Zapraszam

Chodziło mi konkretnie o czas odsłuchu, nie o ten zestaw. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2019 o 09:41, Vert85 napisał:

Jaka jest alternatywa dla onkyo TX-8270 jeżeli chodzi mi o amp stereo z opcjami sieciowymi plus hdmi?

Alternatywy "cena - jakość" raczej nie ma, ale podrzucę Ci kilka modeli z wymienionymi właściwościami:

Pioneer SX-S30DAB, Pioneer FS-W50 (bezprzewodowy), Denon DRA-800H, Marantz NR1200, Onkyo TX-L20D.

Osobiście czekam na Onkyo TX-8390 - jeśli będzie lepszy muzycznie od TX-8270, to chętnie dołożę tysiaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć,

Już byłem zdecydowany w sumie ciągle jestem ale jeszcze mam jedną rozterkę... w sensie zacząłem się trochę wahać co by nie pójść jednak w amp wielokanałowy (yamaha RX-V685) plus te KEF750... i tak sobie myślę jak bardzo gorzej będzie to się sprawdzało do słuchania muzyki? Dzięki temu rozwiązaniu zyskałbym możliwość rozbudowy o co najmniej głośnik centralny, którego nie podłącze do amp stereo - podbijający dialogi podczas ewentualnego oglądania filmów, bo tak na steroo to dialogi tak średnio powiedziałbym, brakuje ich trochę.

Co myślicie o połączeniu tych Kef750 z yamaha RX-V685? Wiem nie słuchałem tego, ale jak mocno gorzej to zagra niż z Yamaha 602?

pozdrawiam,

Dnia 17.07.2019 o 08:35, S4Home napisał:

Jest denon dra 800.

S4Home wiadomo już cos?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vert85 napisał:
Dnia 17.07.2019 o 08:35, S4Home napisał:

Jest denon dra 800.

S4Home wiadomo już cos?:)

Wiadomo na razie tyle, że kosztuje 2 x tyle co amplituner do kina Denona, na które bazie został zrobiony. Więc przy takiej polityce cen, to chyba ten brend daleko nie zajedzie. Ale sam wybieram się na odsłuch, więc zobaczymy jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vert85 napisał:

S4Home wiadomo już cos?:)

Tak mamy go.

Słuchaliśmy jeden dzień i już poszedł na testy do dwóch osób. Jest na niego kolejka. Wyciągniemy chyba drugi. :)

Wstępne, bardzo wstępne odsłuchy pokazują że jest to konkurent dla Onkyo 8270. Yamah RN602. Nie jest to RN803!

Z tym że ten Denon pokazuje swój dźwięk. Charakterystyczny dla firmy. Więc rozumiem że przez niektórych może być wybierany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...