Skocz do zawartości

Słuchawki do 1000 zł pod yamahe rn 602


Recommended Posts

Jako, że wybór amplitunera po odsłuchach w domu padł na yamahe rn 602, potrzebuje słuchawek które będą z nim grać bardzo dobrze. Posiadam sennheisery 518, jednakże grają tragicznie z tym amplitunerem - nie wiem czemu ale dużo lepiej to wygląda pod laptopem z srs audio sandbox. 

Budżet do 1000 zł, czy jest sens inwestycji w słuchawki, czy może lepiej dokupić coś pod laptopa aby wycisnąć więcej z posiadanych słuchawek?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fajnych, czy audiofilskich słuchawek zagra tragicznie z takiej dziurki.

Nie widziałem jeszcze wzmacniacza, CD playera nawet do 10 tyś i więcej, żeby jeśli ma taką dziurkę grało z niej dobrze.

Chcesz fajne granie ze słuchawek "stacjonarnych", to musisz doinwestować do wzmacniacza słuchawkowego, kwestia ceny i doboru słuchawek, ale na rynku  jest tyle konstrukcji, że naprawdę coś wybierzesz od kilkuset zlotych do kilku tysięcy złotych. 

Tutaj szkoda kasy na słuchawki za 1tys do takiego amplitunera z dziurką, 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od budowy wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu i samych słuchawek. Z niektórymi wzmacniaczami mogą zupełnie dobrze zagrać niektóre słuchawki a inne nie. Z innymi wzmacniaczami każde słuchawki zagrają niezbyt dobrze lub źle. Myślę jednak ze zawsze dobrać słuchawki z tym do czego się je podłącza. Niektóre słuchawki bywają na tyle specyficzne ze dość trudno jest dobrać do nich wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kuba8911 napisał:

@Q21 może miałbyś jakieś doświadczenie w tym temacie? ;) 

czy jest sens szukać słuchawek pod ten amplituner czy jednak wzmacniacz słuchawkowy do tego co powiadam? 

Nie nie ma sensu, po części można się zgodzić z MobyDick, można dobrać słuchawki z niską impedancją, ale z wysoką skutecznością SPL,  tylko trzeba pamiętać, że taka dziurka w sprzętach jest zazwyczaj dodatkiem i zazwyczaj nie trafiony. Nie można kawałka płytki udającej wzmacniacz słuchawkowy podłączonej do dziurki uznać za pełnowartościowy wzmacniacz słuchawkowy. 

W wielu miejscach o tym pisałem i powtórzę tutaj, miałem kiedyś DAC C.E.C. z taką właśnie dziurką, przypomnę tylko, że DAC w momencie pojawienia się na rynku kosztował ponad 12 tys,  jakie było moje zdziwienie kiedy wpiąłem się w dziurkę słuchawkami HD600 i nie dało się tego słuchać,  bułowatość basu, brak w ogóle przestrzeni, wysokie jak by przyduszone kocem, mając pod ręką pudełko zwane wzmacniaczem od Earstream Moonlight tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że dziurka jest g... warta. Wiem, że to 300 omowe słuchawki,  tylko że nawet taki mobilny Astell&Kern AK70 potrafi je w miarę napędzić i da się słuchać. Podobnie było z innymi słuchawkami, nawet bardziej przyjaznymi pod względem parametrów.

Mam Ci ja 3 wzmacniacze słuchawkowe i kilka słuchawek i z doświadczenia wiem, że dziurka do słuchawek w sprzęcie stacjonarnym to tylko dodatek, fajnie że jest, ale co z tego, podobnie jak daki we wzmacniaczach.

Obecnie mam taką dziurkę w Moon 250i i nie jest to granie jak z dedykowanego wzmacniacza, nawet z takimi Audeze LCD X o impedancji 20 om, co prawda nie grzewczą one skutecznością na papierze, ale AK70, czy taki Dragonfly daje radę z nimi.

Może to kwestia osłuchania, może ktoś kto nigdy nie miał do czynienia ze wzmacniaczem słuchawkowym, powie że taka dziurka mu wystarczy, tylko nigdy się nie dowie co traci. 

@Kuba8911 powiem tak, ten tysiąc podzielilbym na 2 za połowę kupił sluchawki, a za druga połowę wzmacniacz słuchawkowy,  może nawet z dakiem masz możliwości dzisiaj tyle, że nie wiadomo co wybrać. 

Jeśli się nie boisz rynku wtórnego, to za tego tysiąca coś fajnego trafisz na początek przygody ze słuchawkami. 

P.S.

Nie oczekuj, że amplituner za 2tys zaoferuje Ci dobry poziom grania z dziurki do słuchawek. Tak to nie działa, nie nie. Twoje słuchawki nie są jakimś demonem wymagającym od wzmacniacza 50 Om i SPL 108 to Dragonfly zrobi z nimi co chce, nie wspomne o jakimś DAPie. Myślę, że jakikolwiek wzmacniacz dedykowany z tymi słuchawkami pokaże Ci to o czym pisałem wyżej. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele wzmacniaczy stereo posiada wyjścia słuchawkowe podłączone do ich końcówek mocy poprzez rezystory. Jeśli podłączy się wtedy do ich dziurki słuchawki o wysokiej impedancji i niezbyt dużej skuteczności, często efekt może być zupełnie dobry. Z drugiej strony zdarza się że na wyjściu jack jest jakiś wzmacniacz operacyjny który nie da  sobie rady z słuchawkami jw lecz po podłączeniu skutecznych słuchawek o niskiej impedancji będzie dobrze. Dlatego każda sytuacja jest inna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno, że każda jest inna. Tylko jaki sens ma pchanie się w taką dziurkę, może pchelkami żeby było dobrze? 🤣

Sennheiser mają zaledwie 50 om impedancji przy tym dość wysoki SPL, czyli nie są żadnym wyzwaniem, a jednak cienko wypadły.

Gwarantuję,  że gdyby je wpiąć choćby w takiego Moonlighta o którym wspominałem i kolega by się zdziwił. 

Nie wiem po co ta zaciekła obrona dziurek we wszelkiego rodzaju amplitunerach, CDkach j wzmacniaczach, dobre słuchawki w pełni da się wykorzystać z dedykowanego wzmacniacza i tyle w temacie.

Dorabianie teorii do jakiś dodatków w postaci dziurki w amplitunerach jest co najmniej słabe i tyle.

Kolega kuba8911 niech sobie zajrzy do Internetu poczyta co z czym się je, by jak najwięcej korzyści uzyskać ze słuchawek i pomyśli.  Dobieranie słuchawek do dziurki w tym amplitunerze może nie mieć końca o sensie nie wspomnę. 

Proponuję trochę poczytać na mp3store, jakieś artykuły na audiofanatyku i podjąć decyzję.  

Można kupić słuchawki i za 2000 do tego amplitunera i będzie to samo, czyli do doooopy.

Nikt nie każe kupować od razu Audeze, czy innych drogich konstrukcji, naprawde za te 1000zl, które Kuba chciałby wydać na słuchawki można coś fajnego złożyć słuchawki + amp/DAC słuchawkowy tylko trzeba rynek wtórny przeczekać.

 A jak może tyle wydać na sam wzmacniacz, to już można naprawdę wejść w przyzwoity poziom, zobaczy jak zagrają te HD518 z czasem dozbiera na lepsze sluchawki.

A może wystarczą mu tylko te co ma 😁

P.S.

Kuba jesli chodzi o coś do lapka przyjrzyj się produktom Aune i Fiio na Audeos.pl, masz tam od razu linki do recenzji.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obrona dziurek :) . Ja nie wiem jak sprawa wygląda w tym  rn 602. Może da się dobrać jakieś słuchawki które zagrają z nim dobrze , a może nie. Wiadomo że z 518-stkami się nie lubi. Napisałem co może z nimi zagrać dobrze i nie będzie kosztowało majątku. Można też kupić inne słuchawki które zmieszczą się w 1 tyś wraz ze sprzętem z którym będą grały. Wyjścia słuchawkowe w wielu sprzętach mogą zagrać dobrze jeśli się dobrze zgra z nimi słuchawki, a kupowanie czegoś dodatkowego zawsze pochłania dodatkowe pieniądze które można lepiej przeznaczyć na lepsze słuchawki. Kupowanie drogich słuchawek raczej niema sensu jeśli mają być podłączone do kiepskiej jakości urządzenia w kategorii audio, jakim może być laptop z kiepsko zaaplikowanym marnym układem dźwiękowym. Tu widać że problemem jest głównie zgranie z Yamahą. Jeśli słuchawki podłącza się w niej do końcówki mocy która normalnie zasila głośniki to nic dziwnego ze takie połączenie gra źle, za to z innymi słuchawkami może być dobrze. Dlatego warto próbować i dociekać czemu zawsze jest źle lub z jednymi gra dobrze, a z innymi źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kuba8911 napisał:

@Q21 może miałbyś jakieś doświadczenie w tym temacie? ;) 

czy jest sens szukać słuchawek pod ten amplituner czy jednak wzmacniacz słuchawkowy do tego co powiadam? 

Cześć,
Miałem bardzo dużo odsłuchów na tym amplitunerze i wiele zależy od Twoich oczekiwań. Niestety ale tak jak koledzy wyżej opisywali, wzmacniacz słuchawkowy jaki został zastosowany w RN602 jest słabej jakości i jest traktowany jako dodatek. Decydując się na lepsze słuchawki należy zadbać także o odpowiednie wzmocnienie.  Przykładowo Sennheiser HD600 są to bardzo udane słuchawki o cieplejszej prezentacji dźwięku ale zagrają dobrze w momencie gdy zostaną odpowiednio napędzone. Yamaha niestety będzie za słaba i zagrają na 20% swoich możliwości. Dlatego też może warto wstrzymać się z zakupem słuchawek, odłożyć trochę pieniędzy i zakupić zestaw ( wzmacniacz + słuchawki). Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.  
Jeszcze na dzień dzisiejszy są dostępne u dystrybutora ostatnie sztuki słuchawek planarnych Hifiman HE400i w cenie 1299zł detal. Jeżeli szukasz brzmienia nasyconego, relaksującego to może to być strzał w 10 i warto od nich zacząć poszukiwania. W przyszłości warto rozważyć zakup wzmacniacza. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba8911

Q21 tylko potwierdziło, to co już wcześniej napisałem, więc może teraz zrozumiesz o co w tym chodzi.

Mam też  Hifimany HE400i ,to fajne słuchafony,  chyba najtańsze planary dostępne na rynku, brzmieniowo raczej inne niż HD600 tym bardziej HD518, śmiało można je napędzić DAPem, AK70 sobie z nimi radzi. 

Warto im zmienić kabelek, ale to inny temat. 😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny tego DAPa są śmieszne, troszkę mnie szlak trafia, jak pomyślę ile ja musiałem dać za niego 😁 mowa o AK 70, bo jest jeszcze AK70 mk II.

AK 70 zresztą DAPy  iBasso chyba też mogą pracować jako zewnetrzny DAC w połączeniu z lapkiem, ja w nim magazynuje pliki 24/96 i wolę tak słuchać,  czasem wepnę się do lapka, ale Dragonfly wtedy jest w użyciu.  

Poza tym AK70 ma świetną funkcje AK conect, można z niego streamingować muzykę do urządzenia w sieci domowej np. streamera do tego bezstratnie, więc jak podasz album hires 24/96 to taki plik będzie odtworzony w streamerze z tą samą jakością. 

Jak masz możliwość, to podjedź gdzieś, gdzie maja tego DAPa i weź ze sobą słuchawki.

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle jeszcze nad dragonfly red oraz black, spora rozbieżność cenowa między jednym a drugim. Jak to się ma co do jakości? 

 

Obydwa są w moim zasięgu cenowym i chyba nie chciałbym inwestować więcej w sprzęt pod te słuchawki, czy te urządzenia pociągną jakieś droższe słuchawki w przyszłości?

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinny pociągnąć słuchawki o niezbyt dużej impedancji i w miarę dobrej skuteczności. Red może nie współgrać z 518-stkami bo gra dość jasno i one również mają do tego skłonności. Lepiej sprawdzi się z ciemniej grającymi słuchawkami. Black powinien dobrze się zgrać z Twoimi Senkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MobyDick napisał:

Bez problemu powinny pociągnąć słuchawki o niezbyt dużej impedancji i w miarę dobrej skuteczności. Red może nie współgrać z 518-stkami bo gra dość jasno i one również mają do tego skłonności. Lepiej sprawdzi się z ciemniej grającymi słuchawkami. Black powinien dobrze się zgrać z Twoimi Senkami.

Usiadłem dziś na spokojnie w poszukiwaniu gratów do moich hd 518 (troche zmęczone wiekiem gąbki, itd) i wychodzi zawrotna suma 200 zł za doprowadzenie je do porządku ... dlatego zainwestuje chyba w coś nowego ... 

 

czy w budżecie do 1000 zł mógłbyś jeszcze coś polecić jeśli chodzi o daca i ładnie współpracujące z nim słuchawki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak się złożyło, że w prezencie urodzinowym otrzymałem od małżonki dragonflya red, zwiększył się więc budżet na same słuchawki do 1000 zł. 

Zastanawiam się nad akg 712 pro, czy byłoby to dobre połaczenie tych słuchawek z redem? A może coś co lepiej by się z nim zgrało do 1000 zł? 

Sennheisery 518 rzeczywiście graja z nim trochę zbyt jasno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również nie będzie dobre połączenie. Przy wyższym budżecie dobrym połączeniem był by Audioquest NightOwl. Tyle że to słuchawki za 2,5 tys i nawet przy obecnej promocji kosztują 1400 zł. Warto przeczytać ten artykuł : https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nightowl-dragonfly-red-perch/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marek Mondalski napisał:

Z pierwszego postu rozumiem, że źródłem ma być 602, a nie notebook czy smartfon.

Jak zatem DF Red miałby być podłączony do 602'ki ?

Dragonfly podpięty pod komputer, Panowie odwiedli mnie od kombinowania z 602 w jakikolwiek sposób jeśli chodzi o poprawe jakości dźwięku na słuchawkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...