Skocz do zawartości

Kolumny do Rotel A14


Marcinzp

Recommended Posts

Cześć. Szukam kolumn podstawkowych do Rotel A14 + CD14. Oczywiście chcę, aby wszystko dobrze grało z dobrą stereofonią. Oprócz tego kolumny nie mogą zawierać w zwrotnicach kondensatorów elektrolitycznych i kopułek chłodzonych ferro fluidem. Kolumny muszą być nowe i będą grały w 16m2. Wstępnie wytypowałem Audio Physic Classic 3 i Bowers&Wilkins 705 S2 i 706 S2. W wersji droższej Amphion Argon S3 i Xavian Ambra. Które byście z nich polecili? Czy warto dopłacić do dwóch ostatnich kolumn przy Rotelu A14?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

A czemu mamy takie kryteria wyboru, jeśli można wiedzieć? 🙂 Nie zagłębiając się w aspekty technologiczne (to zostawmy producentom) polecam zwrócenie uwagi na wymienione wyżej Audio Physic Classic 3 ale również Buchardt Audio S300 lub S400, Audio Academy Dione II. Można również rozważyć coś z Dynaudio np. nowa seria Evoke. Warto pomyśleć o odsłuchu. Super opcją byłyby ATC lecz SCM7 lecz mogą być za małe natomiast z SCM11 ten wzmacniacz niestety sobie nie poradzi..

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2019 o 11:41, Marcinzp napisał:

Cześć. Szukam kolumn podstawkowych do Rotel A14 + CD14. Oczywiście chcę, aby wszystko dobrze grało z dobrą stereofonią. Oprócz tego kolumny nie mogą zawierać w zwrotnicach kondensatorów elektrolitycznych i kopułek chłodzonych ferro fluidem. Kolumny muszą być nowe i będą grały w 16m2. Wstępnie wytypowałem Audio Physic Classic 3 i Bowers&Wilkins 705 S2 i 706 S2. W wersji droższej Amphion Argon S3 i Xavian Ambra. Które byście z nich polecili? Czy warto dopłacić do dwóch ostatnich kolumn przy Rotelu A14?

Skąd pewność, że te kolumny nie mają tweetera z ferro fluidem? Na Twoim miejscu szukałbym w takim razie kolumn ze wstęgą.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...