Skocz do zawartości

Audyssey - co to w ogóle robi?


Stolarz

Recommended Posts

10 godzin temu, Stolarz napisał:

Ogarnąłem dlaczego. Ma problem z przecinkami. Trzeba zmienić ustawienia symboli dziesiętnych na kropkę w: Regiony i język - Format - Ustawienia dodatkowe.
Wtedy ładuje pliki .ady. Ale jest kolejny problem na jaki natrafiłem. Nie zapisuje zmian. Nie widać też plików zapisanych z inną nazwą. Co dziwne widać je z poziomu aplikacji.
I da się te nowe załadować. Rebus goni rebus :D

Niezle! :D

3 godziny temu, S4Home napisał:

Szczerze. Wydaje mi się że jest po prostu ograniczona wydajność zasilacza. I poszczególne kanały z niego ciągnął w zależności od chwilowej potrzeby. Abstrakcyjnie myśląc  nic :)

Stąd informację że na niektórych amplitunerach spada dynamika kina 5.1 po podłączeniu atmosa albo dodatkowych do 7

Slędzę dalej wątek.

Stolarz trzymam kciuki!

Kto pierwszy ten lepszy, moze tak byc.

45 minut temu, Stolarz napisał:

To jest jakiś dziwny problem z uprawnieniami ale nie wiem jakimi bo są takie same dla widocznych i niewidocznych plików.
Udało mi się ten problem obejść w bardzo abstrakcyjny sposób.
W tym programie dałem: Open file...
W okienku wyboru gdzie widzi wszystkie pliki kliknąłem prawym na tym którego system nie widzi.
Dałem na wyślij przez Skajp. Wysłałem do znajomego. Pobrałem do siebie ze Skajpa.
I teraz system widzi :D Rebus nad rebusy.

Jak przesylasz plik to faktycznie uprawnienia "znikaja". Probowales uruchomic jako administrator? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, yahoo111 napisał:

Nie rebus, tylko oprogramowanie zapisuje pliki z uprawnieniami innego użytkownika niż działa sam edytor. Wysyłając i otwierając wysłany plik jest on nowym bytem, który nie ma swoich uprawnień, dlatego dostaje domyślne. 

Plik który jest niewidoczny ma takie same uprawnienia jak ten co jest widoczny.
Próbowałem zmieniać uprawnienia na jakieś inne ale to nic nie daje. Plik jest niewidoczny dla systemu.

41 minut temu, Tenfilip napisał:

Niezle! :D

Kto pierwszy ten lepszy, moze tak byc.

Jak przesylasz plik to faktycznie uprawnienia "znikaja". Probowales uruchomic jako administrator? 

Uruchamiałem jako administrator. Jako zwykły user. Nie ma to znaczenia.

Łatwiej by mi było to zdebuggować pod linuxem.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie widzi go explorer. Nie widzi go np. Total Commander. Filezilla itp. Obrazek pierwszy. Cztery pliki .ady. To jest widoczne w folderze przez explorera.
A to co widzi Ratbuddyssey po wjeściu w: File - Open Audyessey file... na obrazku na dole. Sześć plików .ady.
 

rebus1.png

rebus2.png

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tenfilip napisał:

Tak na szybko, odpal tam (przez cmd) dir /Q /A:H (pokaze Ci ukryte pliki) i dir /Q /r (pokaze Ci tagi ADSowe, moze tam cos ciekawego bedzie), plus w obu przypadkach kto jest wlascicielem. Moze to jakis punkt startu.

Nie pokazuje w cmd w ten sposób tych ukrytych plików.

I tu jest jeszcze dodatkowo tak, że nawet jak otworzę plik który system widzi i potem zapiszę zmiany bez zmiany nazwy to tak naprawdę są dwa pliki z taką samą nazwą.
Jeden który widzi system i tam zmian nie ma. I drugi którego widzi tylko Ratbuddyssey i tam już są zmiany zapisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stolarz napisał:

Przeczytalem to wczoraj i super ze cos takiego jest - tylko wymaga dosc doglebnego zrozumienia i przeczytania. Ja mam jeszcze problem ze zrozumieniem co ta sie dzieje na przecieciu odciecia suba i frontow. 

Najwazniejsze dla mnie z tego kwita to to, ze kalibracja apka to jest INNA kalibracja niz ta w AVR, tzn. efekty sa inne. U mnie obecnie wszystko tak chloszcze basem (ale moze to przez przestawienie glosnikow), ze porownam sobie z normalna kalibracja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przejrzałem to Howto i trzeba do tego przysiąść na poważnie i wgryźć się w temat - podobnie jak @Tenfilip trochę się zgubiłem w temacie crossoveru basów :)
Wiem jedno - kalibrację docelowego ustawienia kolumn będę robił właśnie apką, nie w AVR - choćby właśnie po to, by móc spokojnie potem się pobawić zmianami.

Dzięki chłopaki za podłubanie w temacie i wykopanie materiałów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dlatego tu trzeba poczytać, zrozumieć, potestować. Bo tu jest możliwość modyfikacji krzywej pod swoje potrzeby. Pod swoje pomieszczenie. Pod swoje ucho przede wszystkim.
Ten drugi link też polecam. Tam jest ściana tekstu ale jest naprawdę sporo rzeczy których pewnie większość nie bierze pod uwagę właśnie przy ustawianiu subwoofera.
Why We Add Bass After Calibrations - tą sekcję w szczególności warto przeczytać.
Jest tam też odnośnie DynamicEQ które do momentu kombinowania z Audysey MultiEQ Editor i Ratbuddyssey miałem włączone a teraz nie ma takiej opcji, żebym to z powrotem włączył.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stolarz napisał:

Tak. Dlatego tu trzeba poczytać, zrozumieć, potestować. Bo tu jest możliwość modyfikacji krzywej pod swoje potrzeby. Pod swoje pomieszczenie. Pod swoje ucho przede wszystkim.
Ten drugi link też polecam. Tam jest ściana tekstu ale jest naprawdę sporo rzeczy których pewnie większość nie bierze pod uwagę właśnie przy ustawianiu subwoofera.
Jest tam też odnośnie DynamicEQ które do momentu kombinowania z Audysey MultiEQ Editor i Ratbuddyssey miałem włączone a teraz nie ma takiej opcji, żebym to z powrotem włączył.

Moim zdaniem straszna kicha, ze nie ma porzadnych materialow edukacyjnych od Audyssey - byc moze stwierdzili,ze wola zeby instlacje byly robione przez ich fachowcow, niz ludzi edukowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Temat rzeka i raczej logiczne, że jak się już ktoś bierze za taką aplikację i ustawianie krzywych to powinien mieć wymaganą wiedzę. No ale odrobina pomocy by nie zaszkodziła :D
Ale dla mnie wystarczą te dwa linki. Trochę czytania jest ale to zaprocentuje. A potem już kwestia znalezienia metodą prób i testów odpowiednich dla siebie krzywych i odpowiednich ustawień.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Stolarz napisał:

Jest tam też odnośnie DynamicEQ które do momentu kombinowania z Audysey MultiEQ Editor i Ratbuddyssey miałem włączone a teraz nie ma takiej opcji, żebym to z powrotem włączył.

DynamicEQ ja wyłączyłem i bez kombinowania z edycją krzywych :D

Tzn w muzyce przynajmniej - w kinie aż tak mnie nie boli, jeszcze, no ale tymczasowo mam tylko 2.0 ustawione.

25 minut temu, Tenfilip napisał:

byc moze stwierdzili,ze wola zeby instlacje byly robione przez ich fachowcow, niz ludzi edukowac?

Tak się spodziewam - wiadomo, że know-how jest cenną sprawą, więc... czemu pozbawiać się chleba ;) 
Jak ktoś jest zdeterminowany, by mieć jak najlepiej - to albo włoży w to kasę (profesjonalna kalibracja) albo czas i chęci, jak my tutaj.
A zwykłemu zjadaczowi chleba wystarczy to, co ustawi mu kalibracja w AVR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jasiek88 napisał:

Te krzywe ustawiają spece od kalibracji profesionalnej robią pomiary pomieszczenia wiedza gdzie są górki / dołki itd i mają podstawy do naniesienia korekt.

Na oko to wiecie co można robić.. :)

 

A kto to niby będzie robił na oko? A jak już to nie na oko tylko na słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...