Skocz do zawartości

Douszne słuchawki do ~600 zł


Recommended Posts

Cześć,

szukam słuchawek dousznych bluetooth, True Wireless lub nie. Zakupiłem Jabra Elite Active 65t, jednak pojawiły się dwa problemy:

- podczas rozmów druga strona bardzo narzeka na dzwięki, których nie można wtrzymać, mikrofon zbiera wszystkie dzwięki do tego stopnia, że dostaję komentarze "nie mogę wytrzymać, musze się rozłączyć bo zaczyna mnie boleć głowa"

- poczucie dyskomfortu po dłuższym czasie używania słuchawel

 

Nie zależy mi niesamowicie na wspaniałym audio, zwykle używałem OnePlus Bullets, które zakupiłem z telefonem i z pewnością wystarczają.\

 

Pytania z gwiazkdą:

Czy fakt, że jest przewód między sluchawkami ma duże znaczenie? (Latency, jakość rozmowy, bo pilot?)

Telefon ma Bluetooth 5.0 warto szukać słuchawek, które też pracują już na wersji 5.0?

Czy można liczyć na dobrą jakość rozmów (brak dźwięków z tła, z kostrukcją podobną do Jabra, które mam - brak długiego pałąka)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem aby jakiekolwiek słuchawki w których mikrofon nie znajduje się obok ust nie miały takiego problemu. To dotyczy również słuchawek z pałąkiem nausznych i wokłusznych w których mikrofon jest w jednej ze słuchawek. Jeśli nie potrzebujesz dobrej jakości dźwięku, to możesz kupić znacznie tańsze słuchawki. Wyższe specyfikacje po obu stronach bt pozwalają zwykle na dłuższy czas pracy słuchawek. Tak to wygląda teoretycznie. Zwykle wydaje się ze jest to praktycznie bez większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki za odpowiedź @MobyDick nadasz szukam słuchawek, zastnawiam się teraz nad Jabra 65e lub Evolve 75e. Szukam dobrej jakości rozmów.

 

Miałem przez chwilę Jabra 45e i było nieźle, aczkolwiek miały kiepski zasięg bluetooth.

Czy ktoś ma może Jabre 65e lub Evolve 75e i podzieli się opinię na temat jakości rozmów w szczególności chodząc po mieście, czyli z dużym szumem/hałasem.

 

Może wiecie jaka jest jest inna opcja poza tymi dwoma, aby mieć dobrą redukcję szymów (czyt. słuchawki nie zbierające dzwięku z tła). Mój budżet to ok. 1000 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dobrą jakość rozmów te słuchawki Jabra powinny być dobrym wyborem. Wielu producentów słuchawek skupia się na dobrej jakości dźwięku ich przetworników. Transmisja dźwięku w trakcie rozmów ma znacznie gorsza jakość i nie przywiązuje się dużej wagi do działania mikrofonów. Podejrzewam że znacznie tańsze słuchawki Samsunga lub Xiaomi sprawdza się podobnie w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...