Skocz do zawartości

Yamaha Rn602 czy Denon 800ne


Olek1979

Recommended Posts

Witaj serdeczne,

obydwa urządzenia będą dobrze współpracowały z Twoimi kolumnami. Yamaha jest bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Denon PMA-800NE to klasyczny, dobry wzmacniacz, grający jednak lepiej niż amplituner sieciowy Yamaha. Denon przy zachowaniu szybkości i dynamiki, dołoży znacznie więcej plastyki, wypełnienia, znacznie lepszej barwy, swobody. To pod względem dźwiękowym lepszy wybór. 

A myślałeś także nad innymi wzmacniaczami? Jeśli budżet nie jest sztywny, spójrz koniecznie na NAD C356 BEE, jeszcze lepiej, ale niestety trochę drozej Cyrus One oraz Audiolab 6000A.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z tych dwóch z pylonami jednak lepiej zagra denon. Ale nie będzie miał takie funkcjonalności jak Yamaha.

Zawsze można ją rozszerzyć przez chromecast lub malinkę 

Jako alternatywę dla Denona podam jeszcze Cyrus one oraz tańszego marantza pm6006. Jakościowo to odpowiednik Denona 800. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 23.08.2019 o 11:29, Olek1979 napisał:

Dziękuję za pomoc. A jak się ma brzmienie Marantza pm6006 do Denona 800ne. W teorii to niby też Denon :)

Marantz jest jaśniejszy, swobodniejszy, bardziej przestrzenny.

Denon natomiast dociążony, nieco gęstszy, mniej transparentny.

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Kilka postów wyżej Pan z S4Home polecał Cyrusa One. To odrobinę wyższa półka ale jako jego posiadacz też gorąco go polecam. 

Powiedział bym nawet że nie odrobinę. Różnica w cenie jest adekwatna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

Marantz jest jaśniejszy, swobodniejszy, bardziej przestrzenny.

Denon natomiast dociążony, nieco gęstszy, mniej transparentny.

Powiedział bym nawet że nie odrobinę. Różnica w cenie jest adekwatna.

Ja tam może jestem nowy na formum ale za nic nie rozumiem o czym piszecie ;) :)

Denon jest droższy od Marantza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2019 o 19:56, Olek1979 napisał:

Ja tam może jestem nowy na formum ale za nic nie rozumiem o czym piszecie ;) :)

Denon jest droższy od Marantza :)

Hmmm,

To znaczy że niczego nie słuchałeś. W takim razie nie zostaje mi nic innego jak wypożyczyć Ci oba do domu abyś słuchając przeczytał jeszcze raz ten opis.

Tak z ciekawości czy opisy dźwięku z gazetki Audio coś Ci mówią? Bo na prawdę raczej prosto to wytłumaczyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Opisuje to tak, jak mu wygodniej. Pomimo, że to laik, to zawsze warto wysłać co ma do powiedzenia. Sądzisz, że ilu tu "expertów" jest na forum, który polecają, a nigdy nie widzieli lub nie słyszeli ?:)

Moim zdaniem trzeba posłuchać. Denon jest trochę kontrowersyjny. Topologią przypomina amplituner AV za 1.500 zł...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...