Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Monitor Audio Monitor 100?


arturstereo

Recommended Posts

Witam!

Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego wzmacniacza stereo. Najlepiej w granicach 2000 zł. No max, 2500.

Posiadam: głośniki Monitor Audio Monitor 100, odtwarzacz Yamaha CD-N301.

Muzyka, której słucham to przeważnie rock klasyczny, blues i klimaty w stylu Archive, Radiohead, Pink Floyd. Pokój o wym 3 x 5 m. 

Obecnie słucham muzyki z kompa, poprzez chyba dość rzadki wzmacniacz Manta V5 (na marginesie świetny wieczorem od strony wizualnej) i ze Spotify poprzez CD. Przyznam, że nieraz brakuje mi wyraźnego grzmocenia perkusisty w talerze, a czasem znów basu.

Nie mam porównania z innym sprzętem więc też mam pytanie czy zmiana wzmacniacza w ogóle wniesie znaczącą zmianę w odbiorze muzyki przy tych głośnikach? Czy warto?

W odleglejszych planach mam zakup kolumn podłogowych np. INDIANA LINE NOTA 550 lub Melodika BL40 MKII (połączonego z migracją sprzętu do większego pokoju) i może warto przymierzyć się do zakupu pod tym kątem?

Miałem już zamówiony i opłacony wzm. Yamahy A-S501, ale ze względu na strasznie ciągnąca się realizację zamówienia (50 dni) zrezygnowałem z zakupu. Pojawiły się wątpliwości co do trafności wyboru i tak wylądowałem na tym forum. 

Reasumując: jaki wzmacniacz? Czy warto? Bardzo proszę o poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to dobrze, że nie doszedł do skutku zakup wzmacniacza Yamaha, to nie byłby najlepszy wybór.

Jeśli wchodzi w rachubę klasyczny wzmacniacz bez wbudowanego przetwornika, spójrz na dwa modele NAD. Spokojnie wystarczy model C326 BEE, natomiast jeśli w przyszłości chcesz zmienić kolumny na większy model podłogowy, spójrz także na NAD C356 BEE. W podobnych budżetach jest jeszcze świetna francuska integra Advance Acoustics X-i50BT. To na pewno trochę spokojniejsze granie z lepszym wypełnieniem, plastyka, ale nadal świetnym basem, dynamiką i szybkością. W przypadku trochę wyższego budżetu namawiałbym na brytyjski wzmacniacz Cyrus One oraz koniecznie Audiolab 6000A.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zakup wzmacniacza za 2500 przewyższa możliwości tych kolumn. 

Nie są one złe ale jednak to one wówczas będą ograniczeniem. 

Moim zdaniem nad 356 będzie tu złotym wyborem jako że zostawi potencjał dla innych kolumn. Ciekawy będzie także xindak 06. 

Zapraszam na odsłuch 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 21:34, arturstereo napisał:

 

Miałem już zamówiony i opłacony wzm. Yamahy A-S501, ale ze względu na strasznie ciągnąca się realizację zamówienia (50 dni) zrezygnowałem z zakupu. Pojawiły się wątpliwości co do trafności wyboru i tak wylądowałem na tym forum. 

 A gdzie to takie cuda? :o 

Monitor 100 to kolumny grające raczej jasno, więc szukałbym po ciepłej stronie mocy

Tutaj masz Bluetooth jakbyś chciał ze smartfona

https://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i50bt-xi50-bt-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-50w

Tutaj komplet wejść cyfrowych, od razu podepniesz kompa i telewizor. A brzmienie ciepłe łagodne. 

https://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i75-xi75-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-75w

Zawsze możesz się rozejrzeć po naszej ofercie

https://sklep.rms.pl/wzmacniacze-zintegrowane-stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rms.pl napisał:

 A gdzie to takie cuda? :o 

Dzięki za rady i sugestie. Chętnie bym Was odwiedził, ale niestety odległość :/

@rms.pl A ten sklep to RTV Euro AGD! Miałem o nich dobre zdanie, dużo tam zamawiałem, a tu takie rozczarowanie. W ogóle zero informacji mailowych, dopiero po upomnieniu się. Fakt, że kasa po rezygnacji z zakupu wróciła bez problemu. Ale jak napisał Q21, może to i dobrze :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2019 o 08:18, S4Home napisał:

No bo nie mieli na stanie. A z dostępnością Yamahy u dystrybutora bywa ciężko. 

Z tym że też uważam że dobrze.

Sprzętu audio nie kupuje się w takich sklepach. 

Byłem w Warszawie w salonie, w takim co się kupuje sprzęt audio. Szczyci się bodajże dwiema najlepszymi salami odsłuchowymi w Polsce! Na marginesie, nie mieli nic rozstawionego. Trzeba się umawiać. "Mój" NAD droższy o kilkaset złotych niż w sklepach co się nie kupuje sprzętu. Dowiedziałem się, że NAD-a 326 nikt nie kupuje, że jak już to 356. Generalnie, trzeba jednak zainwestować, żeby czuć/przeżywać.  I z tym się zgadzam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arturstereo napisał:

Byłem w Warszawie w salonie, w takim co się kupuje sprzęt audio. Szczyci się bodajże dwiema najlepszymi salami odsłuchowymi w Polsce! Na marginesie, nie mieli nic rozstawionego. Trzeba się umawiać. "Mój" NAD droższy o kilkaset złotych niż w sklepach co się nie kupuje sprzętu. Dowiedziałem się, że NAD-a 326 nikt nie kupuje, że jak już to 356. Generalnie, trzeba jednak zainwestować, żeby czuć/przeżywać.  I z tym się zgadzam. 

Akurat z tym się nie zgodzę, że trzeba kupić C356 BEE żeby „czuć/przezywać”. Oczywiście C356 BEE jest mocniejszy i wyraźnie wydajniejszy, ale to akurat w Twoim przypadku zupełnie nie jest ważne. Pod względem barwy natomiast 326 nie jest gorszy, jest trochę łagodniejszy, spokojniejszy, bardziej plastyczny. To kwestia gustu. Oczywiście większą sprzedaż generuje już najnowsza seria, czyli np. C338 lub C368, ale nadal starsze, według wielu lepsze dźwiękowo konstrukcje sprzedają się bardzo dobrze, przynajmniej u nas, gdzie zawsze namawiamy na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arturstereo napisał:

Byłem w Warszawie w salonie, w takim co się kupuje sprzęt audio. Szczyci się bodajże dwiema najlepszymi salami odsłuchowymi w Polsce! Na marginesie, nie mieli nic rozstawionego. Trzeba się umawiać. "Mój" NAD droższy o kilkaset złotych niż w sklepach co się nie kupuje sprzętu. Dowiedziałem się, że NAD-a 326 nikt nie kupuje, że jak już to 356. Generalnie, trzeba jednak zainwestować, żeby czuć/przeżywać.  I z tym się zgadzam. 

Nic dodać nic ująć.

Profesjonalny salon ze znakomitym podejściem do klienta.

Radzę odwiedź inny :) zobaczysz co to obsługa i przede wszystkim posłuchasz sprzętu.

Paradoks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...