Skocz do zawartości

Kino domowe do 4000 (Jeszcze dzisiaj)


Mateusz Jena

Recommended Posts

Witam przymierzam się do zakupu kina domowego które zagra w pomieszczeniu o powierzchni 20m2.

Zestawu będę używał głównie do kina 85% kino 15% muzyka.

Aktualnie myślę o "Yamaha MusicCast RX-V485" i do tego kolumny  "Indiana Line Nota 550 X/240 X/740 X" co o tym myślicie?

Jak ten zestaw będzie się sprawował w kinie?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź do chciałbym jak najszybciej jakiś zestawik zakupić. 

 

Edit: A po za budżetem myślałem o subie tak do 1500zl, moją uwagę przykół Klipsch R-120SW ale nie wiem jak to będzie wszystko że sobą współgrać, co myślicie? 

Edytowano przez Mateusz Jena
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To dobry set kina absolutnie nie ma sie do czego przyczepić.

W 20 metrach i użytkowaniu kina nie potrzebujesz też większych kolumn.

Ale co do suba to proponuje dwa suby magnat sub 302a które zagrają i klasę lepiej od jednego klipscha. Ewentualnie heco aurora sub które zestawił bym obok suba klipsch ma jednak miekszy i głębszy bas.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o magnat sub 302a x2 ale nie mam tyle miejsca by ustawić 2 subwoofer,dlatego decyzja padła na 1 ale lepszy do mojego max budżetu 1500zł.

 

Ale temat już do zamknięcia już zakupiłem

Yamaha MusicCast RX-V485"+"Indiana Line Nota 550 X/240 X/740 X  + Klipsch R-120SW 

Dzięki za wszelką pomoc i wielki + dla Szymon z sklepu Q21 za pomoc w zakupie i dobry rabat . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przetestowaniu mojego zestawu w filmach jestem bardzo zadowolony,wręcz rewelacja :

W muzyce też jest ok słucham w trybie STRAIGHT,teraz bardzo korci mnie ulepszenie sprzętu by poprawić znacznie jakość muzyki.

Tylko nie mam pojęcia w co celować w końcówkę mocy czy wzmacniacz stereo który by  robił jako końcówka?Co z tego będzie lepsze i dlaczego?I jaki sprzęt polecacie żeby pasował do mojego zestawu  do wydania mam max 1,5 tysiąca 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje 1 kino,więc nie wiedziałem na co zwrócić uwagę :(

Trudno zostanę przy tym co mam i tak jest spoko,a jak dozbieram więcej $ to sprzedam aktualny apli i dołożę do modelu 685 tam te wejście jest i wtedy pomyślę o wzmacniaczu,tylko teraz chciałbym wiedzieć  w jaką końcówkę mocy celować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Po co się zatem spieszyłes?

Albo zastosuj dzielnik napięcia.

Przy tej klasie sprzętu zdecydowanie można. 

Przed zakupem wiedziałem,że chcę zestaw praktycznie tylko do kina a podłączeniu i odsłuchaniu kilku utworów  (ROCK) szczęka mi opadła i wtedy % co był 85 kino a 15 muzyki zmienił się  kolosalnie do 50% muzyki i 50% filmy. Nie powiem bardzo mi się dźwięk w muzyce podoba ale również nadeszła chęć na uzyskanie jeszcze lepszej jakości,wtedy wyczytałem własnie o końcówce mocy,wzmacniaczu itd. Tak to zawsze jest, gdy człowiek dostanie to o czym marzył ,zaczyna pragnąć czegoś nowego jeszcze lepszego.

A co do "dzielnik napięcia"  na czym to polega?

Edytowano przez Mateusz Jena
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i nie będę się bawił w "dzielnik napięcia" czy wymianę amplitunera,bo jak powiedziałem w kinie rewelacja ,a muzyka jet ok,więc nie będę kombinował teraz jeszcze z takim budżetem poczekam rok i zmienię ampli na Marantz SR6013  Denon AVR-X4500H albo Onkyo TX-RZ840 tylko wtedy wypożyczę te ampli do odsłuchów i wybiorę najbardziej mi odpowiadający.

Natomiast mam pewien problem mianowicie z ułożeniem suba aktualnie mam go ułożonego w następujący sposób :

IMG_20190725_005854.thumb.jpg.9a3d7f3111084cbdfbbd24b37cd0de28.jpg

Ale chciałbym go umieścić tutaj gdzie zaznaczyłem krzyżykiem wystarczy zdemontować szufladę i ściągnąć półkę i tutaj zaczyna się problem czy jak go tam umieszczę,w tak zwanej zabudowie,czy to wpłynie negatywnie na bas czy odwrotnie?

 IMG_20190725_010518.thumb.jpg.85415d4b3e7fba0fa838802d9ed07292.jpg

Edytowano przez Mateusz Jena
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wymiana na taki wyższy model amplitunera nadal nie spowoduje stereo jak że wzmacniacza. Wiesz o tym?

No dobrze by było jakby ta twoja szafka była jednak mniejsza. Wówczas położenie i kolumn i suba można by poprawić.

Moim zdaniem masz już to w domu więc zmieniasz ustawienia testujesz i tyle. Nie pytasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 1h testuję dane ustawienie  które wygląda tak:

 IMG_20190725_132745.thumb.jpg.387a60b0c6bd001840f9e4f799733a80.jpg

Co do basu to na szczęście nie ma dudnienia a nawet można powiedzieć ,że minimalnie lepsza głębia,więc jestem bardzo zadowolony.Za tydzień przerobie komodę i skrócę  ją o 1 cześć tak żeby ustawienie pozostało,a sub leżałby bezpośrednio na podłodze w samym koncie.

Za 2 tygodnie i tak będę miał remont tv pójdzie na ścianę tak samo jak tyle głośniki,wtedy będę mógł przestawić głośnik centralny na komodę pod tv a nie jak jest teraz bo przez te ułożenie często w filmach denerwuje mnie wydobywający się głos z dołu.

 

S4Home a co do ampli to jak będę kupował to na pewno się odezwę by odpowiednio dobrać sprzęt zarówno do muzyki jak i filmów. 

Edytowano przez Mateusz Jena
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...