Skocz do zawartości

Sprzęt do muzyki i filmów - dobra jakość, niska cena


alfiq

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem świeżakiem, więc za ewentualne gafy forumowe z góry przepraszam icon_smile.gif

Przeczytałem wątki, w których forumowicze proszą o pomoc w wyborze sprzętu ale żaden z nich nie "podszedł" pod moje wymagania, wiec niniejszym zakładam własny. Otóż rozglądam się za... no w zasadzie tytuł tematu mówi wszystko icon_smile.gif Wiem, że należy podać jeszcze inne informacje, abyście mogli pomóc wiec jedziemy:

- pokój 24 m2, prostokątny przy czym część, że tak powiem "mulimedialna", to ok. 12 m2,
- sprzętu chcę używać do oglądania filmów oraz słuchania płyt i muzyki w formatach skompresowanych (mp3 i in.)
- na całość chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 4000-5000 zł, przy czym górną granicę biorę pod rozwagę tylko, jeśli będzie to wyjątkowy sprzęt icon_smile.gif a BARDZO mile widziane byłyby propozycje sprzętów tańszych icon_smile.gif
- jeszcze nie rozstrzygnąłem, czy chcę dobre stereo, czy zestaw z większą ilością głośników - zastanawiam się bowiem, czy takie kino domowe może być na tyle uniwesalne aby muzykę fajnie odtwarzać i jestem gotów poświęcić dźwięk przestrzenny w filmach dla należytego oddania muzyki - a słucham w zasadzie wszystkiego z wyjątkiem techno, dance, disco i temu podobnych.

Posiadam telewizorek Samsung LE40a656 oraz odtwarzacz DVD Pioneer DV 410 (ten ostatni ma wyjście współosiowe ale nie ma optycznego, więc nie wiem, czy da się jakoś sprokurować, żeby odtwarzać dźwięk ze ścieżek z DTS, a kilka takich filmów mam). Tego sprzętu raczej nie zmienię w najbliższym czasie, więc chciałbym aby urządzonka audio były jak najbardziej kompatybilne - tj. wykorzystywały jego możliwości. Ponadto proszę o uwzględnienie, w miarę możliwości, żeby możliwe było odtwarzanie dźwięku bezpośrednio z pamięci przenośnych (czyli wejście USB v2.0).

Ucho mam w miarę wyczulone, choć do audiofili się nie zaliczę, bo przecież uznaję mp3 icon_smile.gif icon_smile.gif

Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS. Aha, proszę też wziąć pod uwagę jakieś sprzęty popularne, tj. dostępne w marketach typu Saturn, MM, Euro, które można kupić na raty. Jak można się nie pozbywać na raz dużej gotówki, to zawsze jest plus icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo DVD co ty i ono normalnie odtwarza mp3 przez wejście USB 2.0 . Ponadto to DVD posiada tylko wyjście coaxialne, ale właśnie to wyjście podobno charakteryzuje się wyższą jakością niż optyczne.

Co do sprzętu to odpowiedz sobie czy to ma być zestaw 5.1 czy 7.1 i czy może być coś w nim używane i lepsze (np. amplituner).

PZDR!

5000zł to już jest dobra kwota do skomponowania zestawu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam świadomość co do odtwarzania mp3 przez pioneera, chodziło mi raczej o to, żeby można było go podłączyć do dobrego zestawu muzycznego aby to wykorzystać. Jednocześnie chciałbym mieć dobry odtwarzacz CD do słuchania muzyki nieskompresowanej, bo to jednak jest istotne, a jesli wtedy nie będzie się dało podłączyć DVD, to ampli albo CD chętnie widziałbym z wejściem USB.
Co do zestawu 5.1 czy 7.1 to jak napisałem, zależy mi trochę bardziej na muzyce niż filmach i wolę mniejszy zestaw dobrej jakości (ewentualnie ampli wyposażony w zestaw wyść dla przyszłej rozbudowy) niż sto pięćdziesiąt głośników charczących i bzyczących icon_smile.gif icon_smile.gif
Sprzęt widziałbym raczej nowy, bo jak pisałem, rozważam zakup na raty, choć jak jeden komponent będzie dobry używany i niedrogi, to mogę się skusić a resztę dokupić w sprzedaży ratalnej.
A kwotę 5000 zł uważam za absolutnie ostateczną, i jeśli da się z niej jak najwięcej urwać, to będę szczęśliwy icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...