Skocz do zawartości

Magnat Shadow 209 czy Heco Aurora 700


wrednizna

Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie co będzie lepsze do salonu 25m2+7m2 otwarta kuchnia? Później jest jeszcze klatka schodowa więc teoretycznie grać będą na jakiś 35m2.

Odsłuch muzyki czy oglądanie filmów z dużo bliższej odległości :)

Jeden minus kolumny będą stały blisko ściany :/ Nie mam możliwości odsunięcia.

Obecnie mam podstawki Indiana Line 261. Brakuje mi basu przy cichym słuchaniu muzyki. tak aby bass "mruczał", a dźwięk był "mięsisty" :P Czasem żeby dały czadu.

Muzyka głownie Rock i stare hity lat 80-90.

Amplituner to Yamaha RX-V675

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wrednizna napisał:

Witam,

 

jak w temacie co będzie lepsze do salonu 25m2+7m2 otwarta kuchnia? Później jest jeszcze klatka schodowa więc teoretycznie grać będą na jakiś 35m2.

Odsłuch muzyki czy oglądanie filmów z dużo bliższej odległości :)

Jeden minus kolumny będą stały blisko ściany :/ Nie mam możliwości odsunięcia.

Obecnie mam podstawki Indiana Line 261. Brakuje mi basu przy cichym słuchaniu muzyki. tak aby bass "mruczał", a dźwięk był "mięsisty" :P Czasem żeby dały czadu.

Muzyka głownie Rock i stare hity lat 80-90.

Amplituner to Yamaha RX-V675

 

Hej

Nie wiem jak grają te magnaty bo ich nie słuchałem ale mam aurory 700 w salonie 30m otwartym na jadalnie/kuchnie 20m i holl ze schodami i mogę powiedzieć że bas jest potęgą w tych kolumnach ale mialem problem z dobraniem wzmaka, na co niektórych bas potrafił zadudnić(nie wiem dlaczego) ostatecznie graja z magnatem mr780 i basik jest super, brakuje mi troszkę wysokich tonów ale mam w planach inne kable ew.dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie lepszą opcją w Twoim systemie będzie Heco Aurora 700. To przynajmniej klasa wyżej od serii Shadow, dodatkowo sam charakter brzmienia kolumn bardziej odpowiada Twojemu amplitunerów. Heco grają dynamicznie z dobrą podstawą basową, świetną plastyką, wypełnieniem.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Przede wszystkim założyciel tematu ma amp AV i to jest podstawowy problem.

dlaczego problem? Myślałem że to może nie najnowszy ale w miarę dobry amplituner. Sam wzmacniacz niestety nie wchodził w grę bo nie mam pokoju tylko do muzyki więc musiałem iść na kompromis aby w jednym urządzeniu było więcej niż jedno. I nie ukrywam że kwestia finansowa też przyczyniła się do tego - wyrwałem go 1,5 roku temu za 500zł + wysyłka :)

 

2 godziny temu, Marioxxl74 napisał:

Wybierz Heco,to kolumny klasę wyższe,poza tym amplituner miałby duży problem z napędzeniem tych Magnatów (one potrzebują mocniejszego wzmaka).

A to dobrze wiedzieć :) dzięki :) A w takim razie do tych Heco też nie będzie za słaby? 

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

34 minuty temu, S4Home napisał:

Zapraszam po wypożyczenie i wyceny.

dzięki spróbuję poszukać ich w okolicach Poznania żeby odsłuchać i wtedy się odezwę jak mi przypasują :)

Edytowano przez wrednizna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marioxxl74 napisał:

Aurora 700 to jednak po jednym głośniku mniej na kolumnę do napędzenia, nie powinno być problem.Duża różnica byłaby szczególnie przy cichym słuchaniu.

To jeden głośnik mniej mają Magnat Shadow 207. Zaoszczędzone pieniążki mógłbym odłożyć na lepszy amplituner np.

 

Kolega jeszcze podpowiedział mi Klipsch RP-260F, tu jest jeszcze mniej głośników czyli lepiej dla amplitunera, ale co z basem? Kurna muszę odwiedzić sklep muzyczny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marioxxl74 napisał:

 budżet robi selekcję naturalną 😁

niestety... ale tak czytam o tych Klipsch'ach i używki idzie dorwać za 2k więc w cenie nowych Magnatów by były :)

Piszą że nie potrzebują mocnego wzmacniacza żeby głośno zagrać, bass podobno schodzi nisko, no chyba coś dla mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrednizna napisał:

niestety... ale tak czytam o tych Klipsch'ach i używki idzie dorwać za 2k więc w cenie nowych Magnatów by były :)

Piszą że nie potrzebują mocnego wzmacniacza żeby głośno zagrać, bass podobno schodzi nisko, no chyba coś dla mnie :D

Za nieco poniżej 3tys.dostaniesz nowe aurory700 nie namawiam ale doradzam żebyś sobie wypożyczył kilka modeli po kolei, to naprawdę najlepsza opcja i nic nie kosztuje oprócz czasu na pakowanie sprzętu. Ja mam to za sobą i mogę z czystym sumieniem polecić a też nie mogłem się przełamać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma służyć w większości do muzyki to ja nie bardzo w ogóle rozumiem budowanie zestawu na amplitunerze AV. A wracając do mojego poprzedniego wpisu - w ostatnim zdaniu chodziło mi oczywiście o sub a nie o wzmacniacz 🙂

13 godzin temu, seba3002 napisał:

 Jeśli dalej będzie Ci brakować basu wtedy jedyna droga to dobry wzmak, który zagra przyzwoicie w stereo. 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marioxxl74 napisał:

Jeśli to ma służyć w większości do słuchania muzyki to odradzam Klipscha,on gra super w kinie ale przy dłuższym słuchaniu muzyki może męczyć.To kolumny jasne w których bardzo mocne są górne rejestry.

Plusy: Znakomita stereofonia i wysoka efektywność. Energiczne, żywiołowe i nienaganne dynamicznie. Nisko schodzący bas, konturowy, rytmiczny i szybki. Wysoka efektywność

Minusy: Koneserom spokojnie sączących się dźwięków z głośnikowych membran mogą wydać się nazbyt krzykliwe

Ogółem: RP-260F wyprowadzają tę serię kolumn na zupełnie nowy poziom, przede wszystkim pod względem jakości dźwięku

czyli to ten minus o którym pisali w teście? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeśli to ma służyć w większości do muzyki to ja nie bardzo w ogóle rozumiem budowanie zestawu na amplitunerze AV.  🙂.

mówili ożeń się... mówili fajnie będzie... ;) a tak na poważnie to żona by mnie zabiła jakby jeszcze coś stało pod telewizorem ( czytaj kolejny klocek czyli radio ) :P

Wchodzimy do domu i od razu jest włączone radio :)

20 godzin temu, seba3002 napisał:

 A wracając do mojego poprzedniego wpisu - w ostatnim zdaniu chodziło mi oczywiście o sub a nie o wzmacniacz 🙂.

A do tych klipsch dokupując sub? Czy to nadal będzie razić?

Przepraszam ale nie wiem jak ja patrzyłem na cenę HECO bo widziałem nowe (albo tak mi się zdawało :P ) za 2400zł, a teraz takich nie mogę znaleźć :P

Więc chyba używane klipsch albo Magnat 207, skoro 209 może nie uciągnąć wzmacniacz, no chyba że coś innego do 2400 max... Sorki za zamieszanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...