Skocz do zawartości

Salon 16m2 jakie kolumny


Bautek

Recommended Posts

Witam,

Z powodu śmierci mojego wysłużonego 15 letniego Thomsona CS550, byłem zmuszony przenieść z sypialni Denona RCD-M39 + SC-M39, w sypialni głośniki wystarczały w sam raz. W salonie brakuje mi mocy i wypełnienia czy jak to tam inaczej nazwać. Na chwilę obecną podpiąłem pod amplituner głośniki thomsona 2x200W ( 3-drożne 6 ohm ) grają lepiej niż załączone z zestawu, ale szczególnie zadowolony z dźwięku nie jestem. Jakie kolumny byście polecili ? I ewentualnie jakie kable ?

Indiana Line Nota 260x
QA3010 - można teraz kupić za 598 zł komplet z outletu ?tylko czy nie będą za słabe
Magnat Quantum 723
Magnat Shadow 203
JBL Arena 130

 

Słucham dużo muzyki z CD ( Metallica, Slayer, System Of A Down, Korn, Motorhead, Pink Floyd, Kult, Hey, Cypress Hill, Prodigy itp itd... mógłbym tak do wieczora wymieniać ;) ) + muzyka z USB którą ciężko u nas dostać na CD

Głośniki planuję położyć na ziemi lub na szafce rtv ( długość 120 cm ) - na razie nie mogę postawić żadnych stojaków.

W przyszłości planuję kupić coś nowego, tylko im więcej czytam tu postów to coraz mniej wiem.

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że stawianie monitorow na ziemi nie wchodzi w grę. Albo muszą stać na komodzie, tak aby wysokotonowce były na wysokości Twoich uszu albo daj spokój z robieniem czegokolwiek. 

Jeśli masz dość miejsca na podłogówki to polecam takie

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/kolumny-podlogowe-frontowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, rms.pl napisał:

Zacznijmy od tego, że stawianie monitorow na ziemi nie wchodzi w grę. Albo muszą stać na komodzie, tak aby wysokotonowce były na wysokości Twoich uszu albo daj spokój z robieniem czegokolwiek. 

Jeśli masz dość miejsca na podłogówki to polecam takie

https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/kolumny-podlogowe-frontowe

Między szafką rtv a regałami jest przerwa 25 cm z każdej strony, więc spokojnie się zmieszczą. Ze stojaków muszę zrezygnować przynajmniej na 1-1.5 roku, mam małe półroczne dziecko, które zaczyna już pomału raczkować i jak zacznie wstawać i wszystkiego się łapać to wolałbym uniknąć katastrofy.

 

DiBaonio, tak do 16m2, salon 4.1 x 4,05( no 16,5 m2 ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rms.pl napisał:

To taniej i lepiej nie będzie jak Cie przyciska budżet a chcesz sprzęt, który zagra dynamicznie i z głębią. Monitorki Ci tego nie dadzą. Szczególnie przy, za przeproszeniem, tak  cherlawym wzmacniaczyku z miniwieży. 

Wiem że to cherlawy sprzęt jest, ale teraz muszę przeczekać i jak dziecko podrośnie to już zmienię na coś dużo lepszego :)

Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych kolumn postawiłbym na Indiana Line Nota 260 to udane monitory o przyzwoitym brzmieniu i do takiego Denona wystarczy jeśli jednak oczekujesz trzęsienia ziemi przy takiej konfiguracji to niema szans. Kolumny Indiany są często polecane do małych zestawów stereo i na takiej powierzchni poradzą sobie znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Q21 nie oczekuję po tym sprzęcie trzęsienia ziemi, oczekuję dźwięku, który wypełni salon, potrzebuję coś na teraz, żeby dobrze wszystko współgrało.  

Polk T 50 czy Indiana Line Nota 260 będą lepszym wyjściem na późniejszą zmianę Denona na: 

all in one np: Pioneer XC-HM86D lub coś podobnego.

ewentualnie na coś większego Onkyo TX-8250 + C7030 / Pioneer SX-N30AE  + PD-30AE ,

lub wzmacniacz + cd 

Oczywiście głośniki później też można odsprzedać i zmienić na lepsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 723. Bierz zdecydowanie pokój jeszcze są. Magnat kończy z tą linią. A będzie zapotrzebowanie jak na poprzednie 673.

To kolumny o mocnym dźwięku które spokojnie podejdą do Denona. Wyciągnął z niego barwę ale i dynamikę której brakuje mu na standardowych głośnikach 

Zdecydowany typ. 

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...