Skocz do zawartości

Audeze Mobius


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić słuchawki Audeze Mobius - czy ktoś je słuchał i może wyrazić opinię? Co w ogóle sądzicie o słuchawkach planarnych?

Zamierzam ich używać głównie do gier i czasami filmów (od tego mam porządne kino domowe). Niestety dziewczyna nie życzy sobie odgłosów walk jak jest w domu i jest problem, dlatego trzeba porządne słuchawki. 

Sprzęt: Amplituner RZ810 Onkyo (do niego będą połączone przez 80% czasu). Do amplitunera podpięte PS4 pro.

Problem jest taki, że zależy mi koniecznie na słuchawkach bezprzewodowych, nie chce mieć kabli od amplitunera do samej kanapy. Do ps4 to już wiem, że ich nie podepnę, chyba, że do pada kablem ale to jest lipa dla mnie.

Czy z tego amplitunera da się bezpośrednio przerzucić dźwięk na słuchawki bezprzewodowo? Czy trzeba jakieś specjalne adaptery stosować? Jeśli tak i nie ma innego wyjścia to jaki polecacie, aby słuchawki się nie marnowały (Alieexpress sobie daruję).

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten amplituner nie posiada wbudowanego nadajnika Bluetooth, więc aby dostarczyć dźwięk do słuchawek bezprzewodowych będziesz potrzebować dodatkowego transmitera. My testowaliśmy MEE Audio Connect oraz MEE Audio Connect Hub - tutaj urządzenie dwa w jednym, czyli funkcja zarówno nadajnika jak i odbiornika.

Niestety widzę, że Audeze Mobius nie obsługują w ogóle aptX - szkoda. AAC (czyli jeden z kodeków, które obsługują zamiast aptX) generuje dużo większe opóźnienia niż aptX, a co dopiero aptX Low Latency. Właśnie z uwagi na opóźnienia najczęściej do gier poleca się jednak modele przewodowe (my polecamy głównie Sennheiser z serii GSP), ale może akurat w tych Mobiusach coś jest pomyślane lepiej i dadzą radę, ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, nie rozumiem jak mogą nie dawać transmitera do Amplitunera który kosztował niedawno 4k. Jedyna opcja to jakiś dobry transmiter i łączenie poprzez RCA? Jest w ogóle sens kupować jakiś droższy model czy za 100zł będzie ta sama jakość co za 400? Ponoć LDAC, który mają jest dużo lepszy niż atpX. Nie znalazłem nigdzie w sieci testów latency, ale nikt też nie narzekał w recenzjach. Dziś je słuchałem i naprawde dobrze grają, głębia świetna. Słuchałem przez spotify bezprzewodowo, ciekawe jak na przewodzie zagrają :) Zastanawiam się, ale chyba je wezmę. Porównałem do audio technica za 1300zł (jakieś otwarte z mikrofonem) to mobiusy 2x lepsze, szkoda ze nie wziąłem moich HyperX cloud 2, bym miał dobre porównanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, remiol napisał:

Dramat, nie rozumiem jak mogą nie dawać transmitera do Amplitunera który kosztował niedawno 4k. Jedyna opcja to jakiś dobry transmiter i łączenie poprzez RCA? Jest w ogóle sens kupować jakiś droższy model czy za 100zł będzie ta sama jakość co za 400? Ponoć LDAC, który mają jest dużo lepszy niż atpX. Nie znalazłem nigdzie w sieci testów latency, ale nikt też nie narzekał w recenzjach. Dziś je słuchałem i naprawde dobrze grają, głębia świetna. Słuchałem przez spotify bezprzewodowo, ciekawe jak na przewodzie zagrają :) Zastanawiam się, ale chyba je wezmę. Porównałem do audio technica za 1300zł (jakieś otwarte z mikrofonem) to mobiusy 2x lepsze, szkoda ze nie wziąłem moich HyperX cloud 2, bym miał dobre porównanie. 

 

Niekoniecznie RCA, transmiter który podlinkowałam ma również złącza cyfrowe i okablowanie w zestawie. Jeśli słuchawki posiadają LDAC, to szukaj też nadajnika z LDAC - inaczej ten kodek nie będzie miał zastosowania, szkoda potencjału. Napisaliśmy ostatnio cały artykuł o kodekach Bluetooth, jeśli Cię to interesuje to łap: https://rms.pl/baza-wiedzy/3116-kodeki-bluetooth-co-to-jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś tak bardzo zdecydowany na te słuchawki, spróbuje tego zestawienia z MEE Audio Connect. Skoro to model dedykowany do gier, być może producent zapakował tam własną technologię, która wpływa na zmniejszenie latencji i nie ma sensu panikować :) Nasi Klienci chwalą sobie ten nadajnik, może warto jednak dać temu zestawieniu szansę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba go zamówię, słuchawki już mam i są obłędne :) muzyka w porównaniu do HyperX cloud 2 to coś niesamowitego. Do PC super, ale PS4 słabo, bo jakoś cicho grają z tego jacka. Lepiej na pewno przez transmitter będzie. Jakieś specjalny ceny dla forumowicza macie na ten tranismitter?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Generalnie dla technologii bluetooth opóźnienia są nieodłączne. Pozostaje tylko kwestia jak są duże. Niektóre kodeki w połączeniu z odpowiednim sprzętem mogą je minimalizować , jednak zawsze pozostaną . Dlatego z zasady do grania używa się słuchawek przewodowych lub przynajmniej specjalnych słuchawek bezprzewodowych dla graczy, które nie bazują na bluetooth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli produkt Ci nie odpowiada, to pamiętaj, że zawsze masz 14 dni na zwrot. Tak jak pisałam wcześniej, Audeze Mobius nie posiadają najpopularniejszych kodeków Bluetooth, dzięki którym można działać nad zmniejszeniem latencji. Ciężko będzie o dobry nadajnik do nich, skoro obsługują tylko LDAC. W dalszym ciągu najlepszym wyborem do gier jest jednak transmisja po kablu, a jeśli upieramy się na Bluetooth, to przynajmniej z wykorzystaniem kodeków aptX, na przykład Low Latency.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.
Mam pytanie odnośnie MEE Audio Connect Hub. Udostępniając muzykę z laptopa na amplituner sieciowy Pioneer XC-HM86D-B także są opóźnienia. Wbudowany w amlitunerze Bluetooth to: ver. 4.1, profile: A2DP/AVRCP. Jeśli zakupię MEE Audio Connect Hub i podłączę do Pioneera to pomoże to coś?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...