Skocz do zawartości

Wybór monitorów.


lukas188

Recommended Posts

Cześć jestem nowym użytkownikiem forum. Stoję przed dylematem kupna monitorów lub małych kolumn. Pomieszczenie to 16,5m2 w kwadracie. Monitory będą stały na standach , po między nimi będzie stolik rtv 1,5m. Po między stolikiem a szafkami bocznymi jest z obu stron ok 38cm wolnej przestrzeni gdzie  monitory stoją. Monitory mogą być odsunięte od ściany 30cm. Monitory lub kolumny mają być połączone kablem Oehlbach twin mix do amplitunera Yamaha 803d. Słucham różnej muzyki od heavy, thrash metalu , rock, pop,  zdarzy się że i jazz  hip hop i muzyka klasyczna.Zależy mi żeby były ładne wokale jak i czysty wydzwięk instrumentów synfonicznych , bas energiczny nie zamulony. Obecnie amplituner podłączony jest chwilowo do monitorów yamaha z pianocrafta 840 które mi pozostały po spalonym sprzęcie po przepięciu (walną piorun). Amplituner słuchałem już u kolegi z audio monitor silver rx2 niby lepsze do rocka a zagrały gorzej jak z castlami knight 5. Może to było spowodowane zbyt małym pomieszczeniem ok 12m i włożonymi gąbkami w dziurę bas reflexu. Castle grały w drugim pomieszczeniu ok 18-20m2. Odsłuchiwaliśmy wszystkie wymienione przeze mnie wcześniej gatunki muzyki i Castle wypadły znaczniej lepiej. Budżet max 4000zł. Mają być jeszcze dość łatwe w ustawieniu.Oto moje typy monitorów proszę o przesegregowanie ich i wybór 4 max 5  które by było warto przesłuchać i zakupić lub podać propozycje małych podłogówek z dziurą z przodu lub od spodu. Kef r300 nie wiem czy nie za dobre do tego amplitunera i czy z nich wszystko wyciągnie, Dynaudio emit m20, Klipsch r600, Focal horus 706, Polk audio RtiA3,Indiana diva 262, Jbl studio 230, Elac uni- fibs u5 , Elac debut 2.0 b6.2, Taga Harmony platinium b40v3, Acustic Energy AE 300. Nie chce przesłuchiwać wszystkich by nie nieć mętliku w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

Kolumny, które proponujesz to zupełnie różne od siebie i (chyba) przypadkowe typy. Większość z nich nie będzie się nadawała. Pamiętajmy, że Yamaha ma swoje charakterystyczne brzmienie i nie powinno się go potęgować brzmieniem kolumn. Dlatego też Monitor Audio wypadły słabiej, podobnie będzie z Klipschem, Tagą. Focalem czy JBL. Kef R300, pomijając fakt, że nie są już dostępne, to zbyt potężna konstrukcja do tego pomieszczenia. Dynaudio Emit 20 mogą zagrać bardzo fajnie, na pewno też Buchardt Audio S300, Jean Marie Lucia czy Pylon Audio Diamond Monitor. Oczywiście odsłuch to zweryfikuje - trzeba testować.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Rzeczywiście są  to przypadkowe typy i jestem laikiem w tych sprawach. Z twoich propozycji mogę na pewno  u mnie w mieście odsłuchać pylonów. Akurat Kefy mogę nabyć w jednym z trzech u mnie  salonów audio bo jeszcze mają dwie ostatnie  pary za ok 3600zł.  A te Jean Marie Lucia nie mają  za małych przetworników niskotonowych zaledwie 13cm w porównaniu do Pylon Audio Monitor i Buchardt Audio S300 po 18cm wydają się takie pierdzidełka 😉 choć mogę się mylić. Szczerze to myślę aby niskotonowiec miał min. 16cm.

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

Kolumny, które proponujesz to zupełnie różne od siebie i (chyba) przypadkowe typy. Większość z nich nie będzie się nadawała. Pamiętajmy, że Yamaha ma swoje charakterystyczne brzmienie i nie powinno się go potęgować brzmieniem kolumn. Dlatego też Monitor Audio wypadły słabiej, podobnie będzie z Klipschem, Tagą. Focalem czy JBL. Kef R300, pomijając fakt, że nie są już dostępne, to zbyt potężna konstrukcja do tego pomieszczenia. Dynaudio Emit 20 mogą zagrać bardzo fajnie, na pewno też Buchardt Audio S300, Jean Marie Lucia czy Pylon Audio Diamond Monitor. Oczywiście odsłuch to zweryfikuje - trzeba testować.

Pozdrawiam,

Michał.

JBL Studio 230 to nie jest takie ostre granie jak większość Klipsch, Focal czy monitor Audio. Wydaje mi się ,że są tak odbierane przez pryzmat marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie moim tematem. Do odsłuchania idą: 1. Pylon audio diament monitor,  2. Dali Oberon .Jbl niestety miejscowych salonów audio (Nautilus2, Linia dzięku i Magellan),nie posiadaja choć jeszcze to zweryfikujea  bo są bardzo przystępne cenowo.Pozostały jeszcze 3 pozycje do dodania. Czekam na dalsze propozycje.

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej wypowiedzi i muzyce oznacza jasno że szukasz kolumn ciepłych. Nie agresywnych. I bardzo dobrze. Bo zarówno takie nie pasują do Yamahy jak i do twojej muzyki.

Moje typy to dynaudio emit 20, ker r300, studio 16 Hz canto one, elac uni fi oraz ekspozycyjne pmc gold. Te będą zdecydowanie najlepsze.

Zapraszam po wyceny i odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lukas188 napisał:

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie moim tematem. Do odsłuchania idą: 1. Pylon audio diament monitor,  2. Dali Oberon .Jbl niestety miejscowych salonów audio (Nautilus2, Linia dzięku i Magellan),nie posiadaja choć jeszcze to zweryfikujea  bo są bardzo przystępne cenowo.Pozostały jeszcze 3 pozycje do dodania. Czekam na dalsze propozycje.

W sklepie Nautilus 2 masz jeszcze w dobrej cenie poprzednika Dali Oberon 3, a mianowicie  Dali Zensor 3 w cenie 745zl sztuka w kolorze Light Walnut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukas188 napisał:

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie moim tematem. Do odsłuchania idą: 1. Pylon audio diament monitor,  2. Dali Oberon .Jbl niestety miejscowych salonów audio (Nautilus2, Linia dzięku i Magellan),nie posiadaja choć jeszcze to zweryfikujea  bo są bardzo przystępne cenowo.Pozostały jeszcze 3 pozycje do dodania. Czekam na dalsze propozycje.

Nie poleciłbym monitorów Dali bo raczej zamulają. Nie patrz też na rozmiar niskotonowca - to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Istotniejsze jest właściwe połączenie litrażu obudowy z głośnikiem. Jeśli właduje się duży głośnik w małą obudowę to bas będzie mniejszy niż z małego głośnika w odpowiednio dużej. Takie prawa budowania kolumn. W okolicach Rzeszowa masz bardzo dobrych dilerów Triangle. A Comete Esprit EZ to sądzę bardzo fajne kolumny warte przesłuchania. W chwili obecnej jest na nie promocja i ceny zaczynają się od 3300zł

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-comete-ez-kolumny-podstawkowe-2szt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchania idą: Pylon Audio Monitor, Dali Oberon 3, Kef R 300 akurat są wkolorach takich których bi mi pasowały do mebli czarny hg i biały hg zreszta to kawał monitora, Triangle, Dynaudio emit 20. Może jeszcze jakieś małe podłogówki z jedne przesłucham chociaż standy z kolcami w miare pożądne posiadam z możliwością dociażenia ich piachem. Zobaczymy może po weekendzie uda mi się udać na odsłuchy. Poinformuje które mnie ujeły swoim przekazem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 14:23, rms.pl napisał:

Nie poleciłbym monitorów Dali bo raczej zamulają. Nie patrz też na rozmiar niskotonowca - to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Istotniejsze jest właściwe połączenie litrażu obudowy z głośnikiem. Jeśli właduje się duży głośnik w małą obudowę to bas będzie mniejszy niż z małego głośnika w odpowiednio dużej. Takie prawa budowania kolumn. W okolicach Rzeszowa masz bardzo dobrych dilerów Triangle. A Comete Esprit EZ to sądzę bardzo fajne kolumny warte przesłuchania. W chwili obecnej jest na nie promocja i ceny zaczynają się od 3300zł

 

To sa propozycje o ktore prosi autor watku, a czy bass z  Dali bedzie mu sie podobal to juz sam powie po odsluchu. Co do wielkosci obudowy glosnika spotkalem sie kolumnami, ktore mialy obudowy odpowiednio dostowane do glosnika, a i tak graly bardzo przecietnie. W zwiazku z tym prawa budowania kolumn swoja droga, a ucho sluchacza to calkiem inna sprawa. Czasami cos konstruktorom nie wyjdzie. Z kolumnami Triangle nie mialem do czynienia wiec sie nie wypowiem. Maja one dobre opinie i duzo zwolennikow szczegolnie te wyzsze serie.

 

20 godzin temu, lukas188 napisał:

Do odsłuchania idą: Pylon Audio Monitor, Dali Oberon 3, Kef R 300 akurat są wkolorach takich których bi mi pasowały do mebli czarny hg i biały hg zreszta to kawał monitora, Triangle, Dynaudio emit 20. Może jeszcze jakieś małe podłogówki z jedne przesłucham chociaż standy z kolcami w miare pożądne posiadam z możliwością dociażenia ich piachem. Zobaczymy może po weekendzie uda mi się udać na odsłuchy. Poinformuje które mnie ujeły swoim przekazem. 

Jezeli chodzi podlogowki w tej cenie to w porownaniu do monitorow w tej samej cenie dostaniesz o wiele gorsza jakosc dzwieku i wykonania. Monitory sa tez bardziej melodyjne. 

Daj znac co wybrales do tej Yamahy R-N803D i jak to gra, bo tez sie do niej przymierzalem ale zdecydowalem sie jednak wzmacniacz. Spojrz jeszcze w Nautilusie na te kolumny:

https://nautilus2.pl/kolumny/podstawkowe/definitive-technology-sm-55?limit=100

A tu masz te kolumny jeszcze taniej:

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-55-sm55-kolumny-stereo-surround-2-szt

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jeśli uda mi się zorganizować dzień na odsłuchy kolumny to jaki odtważacz cd warto by odrazu  posłuchać. Bo nastepnym elemenyem po zakupie kolumny bedzie kupno odtważacza cd, ale dopiero za jakiś czas. A przy okazji bym upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu.  Potem znowu nie musiałbym się bujać do  salonów audio. Yamaha cds 700, Denon Dcd 800, Rotel 06, Audiolab 6000, może Marantza 6006  tutaj plusem dziura na słuchawki a czytałem że własnie Marantze mają przyzwoite wejscie słuchawkowe mojego słuchawki to Sennheiser Hd 380pro. Budżet jai bedzie do przeznaczenia to ok 2000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona odrzucam. To ta sama konstrukcja praktycznie ci tańszy dcd720. A ten był ok. Dźwiękowo nawet bardzo. Lubił zacięć płytę przy wysuwaniu. :)

yanaha700 to udany model zarówno dźwiękowo jak i pod kątem trwałości.

Marantz ma faktycznie dobre złącze słuchawkowe. Mechanizm nie jest może idealny , ma naleciałości Denona i też lubi być czasem głośniejszy. Dźwięk dobry. Złącze USB raczej słabsze.

audiolab jest trwały. Dobry mechanizm. Ale nie pasuje do każdego systemu. Dźwięk jest stosunkowo detaliczny i rozjaśniony. Do tego dość okrojony na dole. Do ciepłego masywnego systemu się nada.

moim zdaniem dobrym uniwersalnym modelem jest wycofany Pioneer pd 50. Dobra konstrukcja z super dźwiękiem. 

zdarzały się modele z zacięciami ale to raczej po wyjęciu z pudełka. Jak działał to będzie działał długo. 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za opowiedź. Yamaha na pewno idzie do odsłuchania. Szkoda ale umnie Rotela chyba nie mają w salony a chciałeś odsłuchać i że już Pioneer niedostepny jako nowy. A nie chciał  się pchać w używane cd. Onkyo C  7070 też już nie jest oferowane? To nowe  Onkyo C755 coś warte?

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na jutro na odsłuchy do Nautilusa 2. Pytanie do branży czy wy pobieracie też odpłatę za odsłuch. Bo w Nautilusie poinformowali mnie że odsłuch bedzie trwał ok godziny i muszę wpłacić kałcje 50zł do dodania jeśli zakupię u nich któreś z odsłuchanych kolumny. Dla mnie to dziwne bo jak jezdziłem na jazdy testowe aut w kilka salonach samochodowych tam mi nikt nie kazał wracać za paliwo i możliwość przejechania się. Tak samo jak kupuje ciuchy nikt nie każe mi płacić za możliwość przymieżenia.

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Absolutnie nie!

U nas odsłuch jest całkowicie za darmo. Tak samo jak wypożyczenie kolumn.

Szczerze daj spokój. Wypożycz do domu i już. Lepiej przeznaczyć 50 zł na kuriera i lepiej sprawdzić kolumny. 

Dokładnie tak.

Przynajmniej masz możliwość testowania sprzętu w faktycznych domowych warunkach😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...