Skocz do zawartości

Wybór monitorów.


lukas188

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wzmacniacz zabrałem swój yamaha 803d i kable głośnikowe oehlbach twin mix. W Nautilusie dali swój cd Marantza 8006. Pierwsze na odsłuch poszły Kef R 300, po nich Dynaudio emit 20,Dali Oberon 3, Definitive technology i na końcu heco clean gt302. Tylko heco nawiazało równą walkę z kefami. Heco mają ostatnie po ekspozycyjne w cenie 2600 za parę co jest okazją. Jedne co mnie powstrzymało przed zakupem to kolor okleiny choć piękny to ni cholera nie pasuje mi do mebli. Pojechałem na obiad po obiedzie postanowiłem zajrzeć do Lini dzwięku. Tam odsłuchałem najpierw klipsch rp 600, potem pylon audio diament monitor za źródło robił cd Pioneer 70. I tu wygrały pylony. Tym samym pylony okazały się bardzo muzykalne i zamąciły mi w głowie. Teraz przez weekend zastanowie się czy Kefy czy pylony. Na pylony dostałem dobrą cenę 3400zł za parę a Kefy 3600zł za parę.

Do odsłuchu posłużyły mi płyty: Metallica synfonicznie trzy pierwsze utwory, Ray Wilson 20 Years and more, Michael Brecker Tales from the Hudson, George Duke Deja Vu, Emerson String Quartet,

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie dziwi czemu Kefy wygraly, bo sa najdrozsze z tych wszystkich kolumn przed wyprzedażą kosztowaly 5600zl. Wiele osob twierdzilo, ze do tych kolumn jest potrzebny dobry wzmak, a z tego co mowisz ten amplituner sobie z nimi poradzil. Ja mialem okazje posluchac ich na wzmacniaczu Musical Fidelity i bylo dobrze, ale jednak nie to czego szukalem. Pozniej podlaczylismy inne kolumny na tym samym wzmaku m. in. MA Silver 2 i to byl strzal w dziesiatke w cenie 2250zl za nowe nie ex demo . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że R300 to troszkę inna półka cenowa i to jest powód dla którego wypada lepiej. Gdybym osobiście wybierał to dylematem byłby wybór Heco i Kef. 

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

MA Silver 2

Też fajne monitory ale o dość specyficznym graniu. Jeżeli chodzi o Kef serię R to z doświadczenia powiem że wygrzane grają a jak są nowe to trzeba chwilkę pograć i być cierpliwym - wtedy wynagrodzą 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Kef to musisz brać pod uwagę wygrzewanie, wyżej napisałem to specjalnie. One po miesiącu grania brzmią zupełnie inaczej, lepsza kontrola i głębszy bas a przy tym równe spójne granie. Brałem je pod uwagę do sypialni ale wtedy nie bardzo mieściły się w założonym budżecie. Teraz mają super cenę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napiszę parę słów  o wrażeniach z pobytu w obu salonach audio. Do Nautilusa 2 umówiłem się dzień wcześniej na godz 10:30. Zabrałem więc swój amplituner , kable i płyty cd i w piątek pojechałem na odsłuchy. Po wejściu do salonu pan poinformował mnie że z wcześniejszymi ustaleniami  mała salka jest przygotowana na odsłuch. Były przygotowane dwie pary kolumn, nawet nie musiałem z bagażnika wyciągać amplitunera bo wystawili swój dałem tylko swoje kable. Spytałem spytałem jeszcze przed przystąpieniem do odsłuchu czy mają wszystkie wcześniej umówione monitory i tu od razu nie miła niespodzianka  Kefy r300 są ale jest ostatnia para przygotowana do sprzedaży internetowej i nie mogą ich rozpakować. Więc ja od razu mówię, że akurat je chciałem porównać z pozostałymi i że mi najbardziej zależy na odsłuchu ich i jak ich nie dadzą do odsłuchania to ja rezygnuję i jadę do lini dżwięku. Pan grzecznie mnie poinformował, że to nie od niego zależy taka polityka. W końcu udał się na górę, chyba do bossa i wrócił z pozwoleniem odpakowania kolumn. Co do pana który mnie tam obsługiwał nie mam żadnych uwag, tylko polityka właściciela nie akceptowalna. Salon nowy duży, dobry wybór na plus. Po moim ględzeniu w końcu nie pobrali tego ,,myta" 50zł za odsłuch. Linia dzwięku salon w bloku mniejszy i mniejszy wybór sprzętu. Po nie umówionym przyjezdzie zastałem pana który obsługiwał już klienta. Spytałem czy da radę dziś odsłuchać parę kolumn. Odpowiedział, że tylko dokończy transakcje i nie będzie problemu. Między czasie przyniosłem swoje graty. Pan zaprosił mnie do sali odsłuchowej ale ja powiedziałem, że wolę odsłuchać w zaadaptowanej części  sali wystawowej bo będzie pomieszczenie bardziej zbliżone  do zwykłego pokoju. Na początku amplituner był podłączony z tanim nadem, ale po informacji ode mnie ,że w Nautlilusie był odsłuchiwany z cd Marantzem 8006. Więc poszedł i przyniósł cd pioneer 70 żeby w podobnej klasie cd było tak jak tam. Różnicę było słychać między nadem a pionieerem. Usiadł obok porozmawialiśmy wypiliśmy ekspresso i inny klimat, bardziej koleżeński. Na  koniec sam bez pytania zaproponował rabat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inferno napisał:

Wydaje mi się że R300 to troszkę inna półka cenowa i to jest powód dla którego wypada lepiej. Gdybym osobiście wybierał to dylematem byłby wybór Heco i Kef. 

Też fajne monitory ale o dość specyficznym graniu. Jeżeli chodzi o Kef serię R to z doświadczenia powiem że wygrzane grają a jak są nowe to trzeba chwilkę pograć i być cierpliwym - wtedy wynagrodzą 🙂

Przez to MA Silver 2 nikt mu tu nie proponowal, a ja napisalem co mi najbardziej przypadlo do gustu z odsluchiwanych przeze mnie kolumn. Specyficzne granie dokladnie TAK!

17 godzin temu, lukas188 napisał:

W sklepie wyraźnie mi powiedziano, że yamaha nie jest wstanie  z nich wszystkiego wyciągnąć, ale pomimo to zagrały najlepiej.

Ta Yamaha dobrze ciagnie na 4Ω i moze nie wyciaga wszystkiego, ale dosc duzo. KEF R300 maja podane minimum 3,2Ω i to polaczenie z Yamaha widac daje rade. 

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny grają zupełnie inaczej. Dlatego nie powinieneś słuchać opinii forumowych.

Kef gra ciepłej, basowo, delikatniej .

Natomiast heco celan gt302 gra jaśniej bardziej rozdzielczo ale nie tak melodyjnie.

Powiedział bym tak. Na krótkim dystansie heco da ci więcej frajdy. Przy dłuższym. Powyżej 2 godzin dziennie kefy.

Z tym że do jednych i drugich pasują inne wzmaki. 

Jeśli wybierasz tylko między tymi to moim zdaniem teraz powinieneś posłuchać w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pylony zagrały lepiej tego nie mogę jednoznacznie stwierdzić gdyż odsłuchiwałem je w innym salonie w innych warunkach i 3 godziny później. Musiałbym je porównać bezpośrednio jedne po drugich. Pylony zagrały bardzo dobrze. Ja nie jestm odsłuchany innym zestawami. Wiem natomiast że jak słucham to coś gra dobrze, źle lub przeciętnie.Jestem zupełnym laikiem w sprawie stereofoni, barwy itp.Kefy już grają w domu.Wieczorem podłanczam do zestawu cd, które pożyczyłem od kolegi stary cd Rotel rcd 975.

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z akustyką jest w miarę w pożądku choć do ideau dużo brakuje.Jeszcze muszę przeforsować u żony dywan lub chodniczek i będzie git. Wystapiła natomiast inna przykra niespodzianka. Był u mnie kolega na weekendzie chciał obejżeć i posłuchać głośniki. Po zdjęciu maskownic na jednej membranie niskotonowej zauważył drobne wgniotki,  które ja  jak stswiałem monitorki wieczorem ok godziny 8 nie zauważyłem gdyż nie widać je w słabszym świetle. Dopiero zostały zauważone w dzień przy dobrych świetnych warunkach jak słońce wpadało do pokoju. Zostały odesłane wczoraj do serwisu polpak. Teraz jadę na urlop. Po moim  urlopie mają wrócić z reklamacji. Zobaczę jak się zachowa serwis kefa i sklep. Jeżeli chodzi o dzwięk to byłem bardzo zadowolony i miały zostać już u mnie. Nawet nie musiałem wkładać zatyczek do dziur bas reflexu . Szkoda  tylko że spotkała mnie tak przykra niespodzianka po słuchaniu ich zaledwie ok 5h. Cieszę się tylko że kolega przyszedł i zdjął maskownice i zauważył, bo ja bym pewno długo ich nie zdejmował. 

 

na parkiet 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...