Skocz do zawartości

Subwoofer


Krutki

Recommended Posts

Witaj,

Jeśli pomieszczenie jest otwarte na kuchnie o sporych rozmiarach, zwłaszcza przy niskich częstotliwościach musimy liczyć całe pomieszczenie. Łączny metraż wcale nie jest mały i lepiej jest wybrać subwoofer, który będzie miał pewien zapas aby membrana nie musiała cały czas bardzo mocno pracować. To powoduje zniekształcenia i spowolnienie basu a więc brak zszycia z kolumnami przednimi. R 120SW będzie się mniej męczył a na pewno nie będzie przerostem formy w takim pomieszczeniu. Nie będę się wdawał w dyskusję na temat materiałów membrany głośnika - zostawmy to producentowi który najlepiej wie co zrobić aby sprzęt grał dobrze i lepiej niż poprzednia seria, poza tym nie mamy w Pabianicach odpowiedniego laboratorium aby to zbadać :)

Jeśli budżet pozwoli, można pomyśleć o modelu wyższym czyli serii SPL ale tu z kolei jest już cenowo blisko lidera w swojej klasie czyli firmy SVS SB1000 lub PB1000.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

120sw jest większy ale zbudowany na zdecydowanie gorszej membranie.

20 metrowy pokój to wystarczy dla 110 które ma membranę cerametaliczna. Lżejszą i wydajniejsza.

Zdecydowanie ten. 

No chyba że wogole inna firma

A inna firma to np. Jestem otwarty na propozycje może Yamaha 300 ns-sw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmiana planu, myślałem że polecę do Polski na wakacje i se kupie Tannoy ts2 12 ale nic z tego. Znalazłem w Irlandii takie modele klipsch inne co byście doradzili 35m2 salon pierwszy Klipsch r-120sw 450 euro.      1800zl          Klipsch r10sw 230 euro            920zl        Klipsch r12sw 300euro.           1200zl         Klipsch 112sw 430 euro.        1720zl         Klipsch k100sw 180euro.      720zl          Klipsch  R8 sw 230  euro.           920zl 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krutki napisał:

Jednak zmiana planu, myślałem że polecę do Polski na wakacje i se kupie Tannoy ts2 12 ale nic z tego. Znalazłem w Irlandii takie modele klipsch inne co byście doradzili 35m2 salon pierwszy Klipsch r-120sw       1800zl          Klipsch r10sw           920zl        Klipsch r12sw           1200zl         Klipsch 112sw         1720zl         Klipsch k100sw     720zl                         Klipsch  R8 sw         920zl 

 

8 godzin temu, Stolarz napisał:

Na początku pytasz o pokój 20m2.

Teraz salon 35m2.

Gdzie takie cuda? :D

Co chwilę się przeprowadzam

9 godzin temu, Krutki napisał:

Jednak zmiana planu, myślałem że polecę do Polski na wakacje i se kupie Tannoy ts2 12 ale nic z tego. Znalazłem w Irlandii takie modele klipsch inne co byście doradzili 35m2 salon pierwszy.                Klipsch r-120sw-  1800zl                        Klipsch r10sw     920zl                Klipsch r12sw     1200zl             Klipsch 112sw   1720zl             Klipsch k100sw     720zl          Klipsch  R8 sw         920zl. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...