Skocz do zawartości

Jak podłączyć telewizor do stereo lub kina domowego


JARECZKO

Recommended Posts

Witam 

Mam telewizor Samsung Qled Q6F  2018

Chcę podłączyć telewizor do zestawu stereo ( wzmacniacza ) jednak telewizor nie ma wyjść chinch. Jest tylko wyjście digital audio out Optical.

Jak podłączyć telewizor do wzmacniacza stereo lub kina domowego  ? Oczywiście chciałbym aby dźwięk był jak najlepszej jakości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JARECZKO napisał:

Witam 

Mam telewizor Samsung Qled Q6F  2018

Chcę podłączyć telewizor do zestawu stereo ( wzmacniacza ) jednak telewizor nie ma wyjść chinch. Jest tylko wyjście digital audio out Optical.

Jak podłączyć telewizor do wzmacniacza stereo lub kina domowego  ? Oczywiście chciałbym aby dźwięk był jak najlepszej jakości. 

Np. za pomocą takiego czegoś: https://tiny.pl/tdpr8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JARECZKO napisał:

A czy sygnał wychodzący z telewizora przez to urządzenie będzie w jakiś sposób stratny ? 

Na allegro dużo osób taki model wybrało 

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-2x-cinch-rca-66-7173397607

Który lepszy ?

Zaskoczę Cię. Lepszy jest zapewne ten droższy ;) Sygnał nie będzie "stratny". Obydwa te urządzenia konwertują sygnał cyfrowy na analogowy. Być może ten tańszy Ci wystarczy, ale Fiio jest znany i przewidywalny. Co siedzi w DAC-u za dwie dychy to wielka niewiadoma. Chcesz oszczędzać to ryzykuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JARECZKO napisał:

Wielkie dzięki Panowie za pomoc :)

 

A jeszcze takie pytanie czy podłaczony telewizor przez takiego DACA nie do stereo lecz do kina domowego czyli zestawu 5.1  dzwięk bedzie prawidłowy, tzn. przestrzenny ze wszystkimi dodatkami itd ?? 

Dźwięk będzie dwukanałowy. Twoje kino nie ma wejścia optycznego? Bardzo dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie będzie przestrzenny w analogowym Dolby Surround. Ale o pełnej separacji 5.1 nie ma mowy. Jeśli da się podłączyć przez optyk to będzie optymalne połączenie. Wtedy dźwięk 5.1 uzyskasz pod warunkiem oczywiście, iż materiał źródłowy będzie miał ścieżkę dźwiękową w takiej konfiguracji. Niektóre stacje TV nadają taki sygnał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem 

Chcę to podłączyć obecnie do zestawu stereo ( wzmacnicz NAD C375BEE ).

A co do kina domowego to pytam tak na przyszłość, ale już wszystko rozumiem ;)

Chcę zamówić tego DACA którego mi poleciliście czyli FIIO  D3 ,  ale znalazłem coś takiego jeszcze

https://allegro.pl/oferta/przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac-usb-topping-d10-8082424147?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=MzEyOGRlODgtMmY1ZS00MTRmLWI2OTMtZGM3OGM2OGNhMDlhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4feb45d1-be2b-4e13-a3cc-bc00c870833e

 

Warto dopłacić do niego czy brać tego FIIO  ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JacSantana napisał:

A widzisz tam gdzieś wejście optyczne? :)

Faktycznie :D :D   oki nie było tego pytania 

 

Ostatecznie wybieram tego co polecacie FIIO D03

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, kolejny już raz na tym forum :) 

A kabel optyczny ( dobry, porządny ) jakiej firmy wybrać ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...