Skocz do zawartości

Unitra fonica gs 464


Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników muzyki :)

Ostatnio sprzątając strych u rodziców znalazłem gramofon unitra fonica, bez głośników, z drobną kolekcją vinyli, chciałbym ożywić dany sprzęt, bo już samo włączenie spowodowało uśmiech mojego taty, jednak nie mam pojęcia zbytnio co jest konieczne dokupić, dlatego piszę do Was :). Gramofon działa, ale biorąc pod uwagę informacje z forum brakuje mu dobrych kolumn i najprawdopodobniej wzmacniacza. Z góry dziękuję za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TwoHornss napisał:

Gramofon działa

Na początek napisz w czym się objawia jego działanie? Rozumiem , że podłączyłeś do prądu , nałożyłeś płytę , opuściłeś ramię , spojrzałeś na stroboskop / takie światełko po lewej stronie przy talerzu/ i gramofon trzyma obroty. Czy podłączałeś go do jakiegoś zestawu, by sprawdzić czy wychodzi sygnał , czyli mówiąc kolokwialnie czy " gra" ?

Z tego co piszesz potrzebujesz całego zestawu stereo, a więc wzmacniacza z pre phono i kolumn , aby można było cokolwiek podpowiedzieć potrzebne będą:

- wielkość pomieszczenia 

- wielkość budżetu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką odpowiedź ☺️. Zrobiłem tak jak napisałeś podłączyłem do prądu, nałożyłem płytę, stroboskop pokazuje że obroty są utrzymywane. Podłączyłem wszystko na szybko do głośników komputerowych, bo tylko takie posiadam 😅 i zaczęła się muzyka. Budżet okreslilbym na ok 600-800 zl. Wielkość pokoju to 18m^2, prostokąt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TwoHornss napisał:

Budżet okreslilbym na ok 600-800 zl.

No to teraz podniosłeś poprzeczkę :) Ale nie jesteśmy tu od prostych spraw i lubimy wyzwania :) 

Rozumiem , że jest to kwota na kolumny + wzmacniacz , ze swojej strony to mogę Ci tylko doradzić byś przejechał się do Łodzi do komisu HI FI Market / adres w necie/ , na 100% znajdziesz ,a raczej właściciel P.Piotr coś Ci dobierze w Twoim budżecie , będziesz mógł posłuchać na miejscu i będziesz miał gwarancję. I jeszcze jedna rada , możesz ze sobą zabrać gramofon , komis prowadzi serwis gramofonów ,więc od razu będziesz miał przegląd. Bezpieczniejszej drogi zakupu w Twoim budżecie nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...