Skocz do zawartości

Mały zestaw stereo.


Grubeusz

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję małego zestawu stereo (pokój ok. 15m2). Muzyka z CD i ze Spotify. W domu dziecko, niecałe 2 lata ;) Moją uwagę zwrócił zintegrowany wzmacniacz Marantz MCR 612. Wydaje się być dla mnie chyba jednym z lepszych rozwiązań. Myślałem też o Pianocraft MCR N670D, ale to już bryła dwu częściowa i wyczytałem na forum, że ok, ale trzeba by w przyszłości zastanowić się nad zmianą na lepsze kolumny. Wiem, jak gra Pianocraft R-840, mam okazję z nim obcować. Brakuje trochę basu. Wracając do Marantza. Wyczytałem na forum, że dobrze by zagrał z Dali Oberon 3, Kef q350. Czy w tych kategoriach cenowych ktoś polecił by może jeszcze jakieś inne kolumny? Myślę też o subwooferze, żeby trochę wzmocnić bas w małych kolumnach i żeby było trochę ciekawiej oglądając filmy czy grając na konsoli. Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz CD?

Jeśli nie to zdecydowanie lepsza opcja będzie Onkyo 8250 lub Yamaha 602 z kolumnami.

Jeśli jednak tak to i tak w cenie 612 kupisz te amplitunery plus cd. a uwierz jest to granie dwie klasy lepsze 

15 metrów pomieszczenia to wcale nie tak mało. We wszystkich mini systemach zacznie ci przeszkadzać brak dynamiki i wątpliwa funkcjonalność 

Tutaj tego nie ma.

Do tego bez zmian oberon 3, kef q350 albo magnat 723.

Zapraszam na odsłuch po wyceny i wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co koledzy z branży mają do funkcjonalności tego małego aczkolwiek bardzo fajnego urządzenia, które jest porównywalne i dodatkowo wyposażone w CD. Co do brzmienia to jest to w swej kategorii jedno z najlepszych urządzeń, oczywiście w starciu z Yamahą RN803 będzie przegrywał ale czy z tańszymi amplitunerami to już kwestia gustu i porównania. Co do kolumn to modele wymienione przez Ciebie będą fajnie zgrywały się z tym sprzętem a stawianie na jakieś droższe rozwiązania przy takim urządzeniu nie do końca ma sens. Na koniec kwestia subwoofera to zawsze sprawa dyskusyjna ponieważ  do stereo urządzenie takie nie będzie tanie i jeśli chcesz mieć szybki bas a nie flaki z olejem to będziesz musiał wydać około 2.5 tysiąca na SVS SB1000 albo jeszcze droższego Rela T/5I. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. CD to jeden z priorytetów. Onkyo 8250 i Yamaha 602 to kuszące propozycje, ale w połączeniu z dodatkowym CD robią się z tego dużo większe gabaryty od wspomnianego Marantza. Żona nie będzie zbyt zadowolona, szczególnie, że w drugim pokoju jest dosyć spory gabarytowo Denon 1500ae z dużymi kolumnami, cd i gramofon ;) Chyba pozostanę przy tym mcr612, choć na pewno przemyśle inne rozwiązania. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego subwoofera. Wiem, że to sprawa dyskusyjna w stereo, ale bardziej myślałem aby było to wzmocnienie basu przy oglądaniu filmów czy graniu na konsoli. Takie 2.1, że tak powiem. Czy przy tym zakładanym przeze mnie rozwiązaniu faktycznie powinien być to aktywny sub, żeby ten bas dobrze brzmiał? Tańsze rozwiązania nie mają sensu? Naprawdę będą brzmiały jak flaki z olejem? Chętnie podjechałbym do was na odsłuchy, ale Pabianice i Oświęcim nie są mi po drodze obecnie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania muzyki sub musi być szybki i dobry-stąd sugestia Q21 by na nim nie oszczędzać.

Zaś do filmów czy gier wymagania są mniejsze: ma mieć dobre zejście i mocno "przywalić" kiedy trzeba.

Poza tym sub możesz dokupić w każdym momencie (jak już pograsz trochę na nowym zestawie) i nie musi to być zbyt drogi model (jeśli będzie grał głównie przy filmach i w grach).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jak i bliźniaczy ceol lubi się zawiesić. Jak długo go koledzy używaliście?

Weźcie do domu użytkujcie jak klient. No szału z płynnością to nie robi. 

Patrząc na cenę nienawidzę po prostu sensu wybierać go przez amplitunerem + osobnym cd. a taki system z dobrymi monitorami spowoduje uniknięcie podłączania suba.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić jak to faktycznie jest z tą płynnością. Gabaryt tego urządzenia przemawia bardzo na plus. Niestety rynek audio nie oferuje jak narazie zbyt wielu urządzeń tej klasy, o takich wymiarach, a do tego jeszcze cd i wzmacniacz w jednej obudowie. Nie wspomnę już o designie, który zdecydowanie wygrywa z resztą, ale to już kwestia gustu. Łatwiej schować subwoofer, niż dwa wielkie kloce ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj Marantza. Najpierw z kolumnami pod, które był podpięty Wilson Exclusive Line EL-4, a potem z Dali Oberon 3. Z Oberonem Marantz grał bardzo dobrze. O tych Wilsonach nawet nie będę pisał, bo to lipa totalna. Mcr 612 działa płynnie, nie zawiesza się, ale faktycznie może brakować trochę dynamiki. Szybko porównałem z moim Denonem 1500ae i stwierdzam, że to na pewno nie ta klasa, ale radzi sobie. Muszę posłuchać tego Onkyo 8250 i Yamahy 602. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś w salonie Denona chwilę. 

Weź go na dłużej do domu. Nie wiem na ile poprawiono nowy model ale starsze miały zwiechy z czasem

I odnośnie designu. To akurat ten model znacznie odstaje od prawdziwego HiFi. Teraz moda wraca na klocki dzielone. Systemy z prawdziwego zdarzenia.

Takie mini nadal pozostają w domenie mieszkań nowoczesnych i głównie wyboru kobiet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...