Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza


ws70

Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie - proszę o pomoc w doborze wzmacniacza.

Kolumny to Monitor Audio GS20. W tej chwili grają ze starym wzmacniaczem Technics SU-A700 MK3. Źródło to Chromecast Audio. Budżet do 4000 zł - choć wolałbym mniej :)

Chciałbym, żeby było szczegółowo z dobrym (nie dudniącym i nie przesadnym) basem.

Na razie rozważam hybrydę Magnat mr780. Ale zastanawiam się jak by zagrało z Audiolabem 6000 (głównie ze względu na cenę i dobre opinie).

Sprzęt będę chciał najpierw wypożyczyć do odsłuchu w domu więc potrzebuję jakieś sensowne propozycje, żeby nie robić tego całkiem w ciemno.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast to spore ograniczenie dla tak dobrych kolumn i wzmaka. Miej to na uwadze.  Myślę, że moglibyśmy zbliżyć się z ceną do 4000zł a Ty byłbyś bardzo zadowolony z tego wzmacniacza. MOżemy też Ci go wypożyczyć do domu, żebyś przetestował

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem ten wzmacniacz jak tylko wyszedł na rynek koniec lat 90 i to był najsłabszy elemet mojego zestawu (dziadostwo). Jak mi go złodzieje wynieśli przez okno to nawet szkoda mi go nie było. A za resztą zestawu cd sl-p7, decka rs az7 łezka popłyneła. Kolumny nie zdołali utargać😂. Ten magnat w porównaniu do tego technicsa to inna bajka. Zreszta sam miałem zamiar go kupić ale yamaha 803d wpadła mi w dobrych pieniądzach nowa że sklepu. Z obsługi i funkcji jest zadowolony dzięk też nie najgorszy mimo że to amplituner. Ja jest zadowolony.

A jeszcze jedno jak bym miał dołożyćtylko 500 zł to pewno bym wziął magnat ale różnica wyniosła mnie 1000zł.

Edytowano przez lukas188
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie jest dwóch kandydatów: Magnat i NuPrime.

Dodam jeszcze, że chciałbym żeby to grało ładnie już przy niskich poziomach głośności. Muzyka różna trochę elektroniki, jazzu, rocka (Fiedl Rotation, Fourplay, Archive, Daft Punk, Dire Straits itp.)

Ostatnio widzę sporo reklam wzmacniacza Taga Harmony HTA 2000B - warto go rozważyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam 

Podpinam się pod ten wątek - będę dokonywał zakupu w sierpniu - na razie wg mojego rozeznania mam do wyboru i tu pytanie co lepsze i dlaczego denon pma 800 czy nad c326 bee ?

Pokój 20 m2 ; muzyka: głównie bardzo szeroko pojęty rock (często Pink Floyd i David Gilmour), ale też blues, czasami jazz. Docelowo mam zamiar kupić monitory Dynaudio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2019 o 13:46, ws70 napisał:

Monitor Audio GS20

Do takich kolumn to może coś wydajnego prądowo. Cyrus One HD to taka mała elektrownia i swojego Chromecasta mógłbyś podłączyć optykiem.

Proponuje wziąć pod uwagę jeżeli mimo kontrowersyjnego wyglądu przejdzie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 10:28, ws70 napisał:

Dodam jeszcze, że chciałbym żeby to grało ładnie już przy niskich poziomach głośności.

to będzie już zależało od akustyki a nie od samego wzmacniacza. Nasz słuch jest tak skonstruowany, że bas przy cichym słuchaniu, jest niemal nie wyczuwalny. Dla tych, którzy "słyszą" muszą mieć ten bas podbity na wzmacniaczu lub pokój nowym budownictwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamusic napisał:

Witam 

Podpinam się pod ten wątek - będę dokonywał zakupu w sierpniu - na razie wg mojego rozeznania mam do wyboru i tu pytanie co lepsze i dlaczego denon pma 800 czy nad c326 bee ?

Pokój 20 m2 ; muzyka: głównie bardzo szeroko pojęty rock (często Pink Floyd i David Gilmour), ale też blues, czasami jazz. Docelowo mam zamiar kupić monitory Dynaudio.

Witaj,

docelowo do kolumn Dynaudio zdecydowanie NAD, jest bardziej wydajny niż Denon. A tak naprawdę to powinieneś spojrzeć na wyższy model C356 BEE. NAd gra bardziej dynamicznie, energicznie, mocniej. Denon jest łagodniejszy, spokojniejszy, bardziej plastyczny.

Do Dynaudio (domyślam się, że chodzi o serię Emit) bardzo dobrze pasuje Cyrus One, warto posłuchać Cambridge Audio CXA60, może Audiolab 6000A. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, wypożyczenia i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi; też brałem pod uwagę nada c356 bee natomiast wymienionych przez Q21 w ogóle (tj. cyrus, CA i audiolab) - ale poczytam o nich. Co do głośników to tak, najprawdopodobniej Emit M20. Jak odsłuchiwałem w przeszłości kolumny to monitory Dynaudio zrobiły na mnie większe wrażenie niż trzy komplety podłogówek, dlatego uparłem się że kupię je kiedyś i teraz nadchodzi ten czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 07:34, adamusic napisał:

Witam 

Podpinam się pod ten wątek - będę dokonywał zakupu w sierpniu - na razie wg mojego rozeznania mam do wyboru i tu pytanie co lepsze i dlaczego denon pma 800 czy nad c326 bee ?

Pokój 20 m2 ; muzyka: głównie bardzo szeroko pojęty rock (często Pink Floyd i David Gilmour), ale też blues, czasami jazz. Docelowo mam zamiar kupić monitory Dynaudio.

Emity?

Nad jest znacznie lepszy dźwiękowo i wydajniejszy prądowo. Tu nie ma co dyskutować.

Z emitami jest nie źle ale wciąż może być lepiej. 

Możesz podjechać na odsłuch?

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...