Skocz do zawartości
remiol

Dolby Atmos Heco

Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie wykańczania mieszkania i zastanawiam się nad dołożeniem głośników pod Dolby Atmos. do aktualnego kina domowego.

Aktualny zestaw: Onkyo rz810, Elac sub 2070, HECO aurora 1000, 300, Center. 

Metraż pomieszczenia: 21m2.

Myślałem kupić głośniki z zestawu Heco atmos am 200, ale dać je na ścianę tuż pod sufitem na wysokości 2,6m nad telewizorem. Czy takie rozwiązanie jest OK i lepsze od stawiania ich na kolumny? Nie wiem czy jest sens wiercić otwory w sufitach i montować coś innego nad kanapą (nie jestem przekonany czy usłyszę różnicę), chyba, że tak jest dużo taniej i lepiej. Co sądzicie?

Pozdro i z góry dzięki za pomoc.

Ile jest od kanapy do ściany, na której chcesz powiesić głośniki? Chodzi o to, żeby dźwięk się nie zlał z frontami. 

Generalnie wchodzi, ale nie wiemy jeszcze jaką sofę kupimy i w którym miejscu ją postawimy, więc to jest ryzykowne, jak się okaże, że potem głośniki będą w złym miejscu +-1m i nic już wtedy się nie zrobi. 

Ale to mówimy o głośnikach do montażu w suficie? 

To tak w takie głośniki warto inwestować i tu możesz śmiało iść w modele instalacyjne heco.

Pozdrawiam

18 godzin temu, remiol napisał:

A d o tego zestawu będą dobrze grały? bo widzę, że nie ma żadnych z heco z tej linii do sufitu

do Heco możesz dorzucić te i będziesz zadowolony

https://sklep.rms.pl/melodika-bli6-bli-6-glosniki-instalacyjne-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-2-szt

https://sklep.rms.pl/melodika-bli8-bli-8-glosniki-instalacyjne-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-2-szt