Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

Ja tam Regę rozumiem , moją reklamację lamp mocy także nadzorował Twórca wzmacniacza i pomyślnie się zakończyło ;) 

Szare Marconi u mnie teraz się wygrzewają (niestety poprzednie 2 lampy nie współgrały i trzeba było wymienić) , względem tych co ma też Fafniak to największa od razu słyszalna różnica jest w wokalu (taki naturalniejszy / cieplejszy) oraz być może lekko inaczej realizowana scena , ale to już bardzo minimalna różnica.

Narzędzia będą przydatne do obróbki kabli , niektóre nie są konfekcjonowane a jeśli tak to cena niekiedy 50% drożej niż jak się samemu zrobi na tak samo porządnych wtykach :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu kiedy zagrałem na gitarze na piecyku lampowym to mi to brzmienie pozostało w uchu :D

btw:

marconi 6sn7gt (kopia rca szaraka) zamienia moje kolumny w vitage "grubasy" , tak więc typowo pod spokojniejsze utwory , ale też potrafią z basu przywalić jakby się miało przynajmniej 30cm na niskotonowcu

marconi 6sn7gtb (to co ma też Fafniak) daje brzmienie bardziej dynamiczne , w klubowych kawałkach spójniej ustawia umca umca z wokalem

Obie lampy to top klasowe brzmienie , jedna daje bardziej oldskul lampowe , druga jak na topowych tranzystorach - nie dam rady wybrać lepszej , można sobie zmieniać i mieć cały czas efekt "wow"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę Rega, ze to normalna kolej rzeczy. Za jakis czas zaczną dostrzegać niedoskonałosci lampy, a w zasadzie niespasowanie lamp z kolumnami produkowanymi pod obecne tranzystory. Później zorientują się, ze w lampach malej mocy są mniejsze znieksztalcenia, znów zmiana kolumn. A później powrot do tranzystora. Ale juz z zupelnie innej pułki.

Ale tak to zawsze wyglada i taka jest kolej rzeczy. Dla mnie sukcesem jest, ze koledzy zaczeli sluchać, slyszeć, pasjonować się. O to chodzi. Audio to emocje, pasja, kawał historii, a nie domena inzynierii, pomiary itd. Muzyka ma duszę, bez emocjonalnego przekazu, nie ma to sensu.

Tak trzymać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, @audiowit. Myślę, że masz całkowitą rację. Z tym, że u mnie lampa zagościła na dłużej, pomimo, że wzmacniacze tranzystorowe też mam nienajgorsze. Tak przynajmniej uważam. Lampa to jest chwilowe zauroczenie ,,innością,, brzmienia. Jednak powrót do tranzystora jest normalnym następstwem. A moim zdaniem, podkreślam, moim zdaniem, najlepiej jest mieć dwa systemy. Jeden  z lampą, a drugi z tranzystorem i wtedy porównywać i dokonywać różnych permutacji. No i oczywiście nie z jednymi kolumnami, a przynajmniej z  trzema lub więcej zestawami. I nie chodzi mi o to aby jedne sprzedać aby drugie kupić po jakimś  czasie, tylko w tym samym  czasie testować kilka różnych. Kto próbowal, ten wie. Inaczej nie ma możliwoście dobrania. Chyba, że ktoś ma słuch absolutny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to juz właściwy czas.

Nie miałem czasu na jakieś porządne słuchanie. I chyba już mi sie nie chce.

Wrażeniowo :

- świetna średnica (ludzkie głosy które potrafią nawet przy słuchaniu 'przy okazji" zwrócić uwagę i zauroczyć

- jest podkreślenie punktu startu uderzenia - to nadal nie tranzystor w połączeniu ze starym meridianem ale nie ma już zupełnie łagodnego wejścia w uderzenie

- wysokie to osobny temat - na razie nie potrafię sprecyzować. Jedyne co wiem to te lampki potrafią ładniej różnicować wysokie a także potrafią "zaboleć" przy złej realizacji

- niskie tony... za jakis czas (ale są bardziej punktowe/trzymane za mordę i zróżnicowane) - bardziej mi to zaczęło przypominać HAIKU sol II (a to dobrze)

Mam taki "test" ;) - jak da sie słuchać płyt accept-u (no może poza "metal masters" - tej płyty nic nie uratuje🤣) to mam szacun do wzmacniacza :D

 

 

 

A poza tym jest coś co określiłbym "wszystko jest bardziej" - coś co może wynikać dużo bardziej z autosugestii, ale tu wchodzimy na moje ulubione poletko... więc już nie będe ciągnął dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać @audiowit

GE GTB są bardziej poluzowane w niskich tonach ale jakby bardziej przekonujące?

To nie jest tak że któreś schodzą nizej - według mnie to bzdura.

To jest coś bardziej związane z nasyceniem vs kontrola - jakby te dwie rzeczy nie do końca mogły współistnieć/koegzystować

tzn. tylko do pewnego stopnia

średnica trochę bardziej jakby "matowa" w tosunku do marconi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Panowie sądzą o stwierdzeniu, że lampy inaczej zagrają zasilane AC, inaczej DC, a do tego inaczej DC zależnie od tego w jaki sposób je ,,wyprostujemy" czyli......,,w sposób pasywny, czy za pomocą np przetwornic wysoko częstotliwościowych" ??? 😁😁😁😁😁

Wiem że jest to pytanie za 100 punktów ponieważ zapewne "przeciętny Kowalski" nie próbował zmieniać zasilania 😁

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamill00 napisał:

Co Panowie sądzą o stwierdzeniu, że lampy inaczej zagrają zasilane AC, inaczej DC, a do tego inaczej DC zależnie od tego w jaki sposób je ,,wyprostujemy" czyli......,,w sposób pasywny, czy za pomocą np przetwornic wysoko częstotliwościowych" ??? 😁😁😁😁😁

Wiem że jest to pytanie za 100 punktów ponieważ zapewne "przeciętny Kowalski" nie próbował zmieniać zasilania 😁

moze taki teoretyczny temat założysz w osobnym wątku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...