Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

21 godzin temu, Kamill00 napisał:

wpadł mi taki klocek

Kamil , witaj w klubie :) Twój ma większe lampy, ale ja mam mam więcej :) 

IMG_0876.JPG

Dnia 17.03.2020 o 09:58, Audio Autonomy napisał:

Wreszcie i ja znalazłem czas na prace nad swoim piecykiem lampowym.

Grzesiek , wreszcie coś robisz :) Ale nigdzie nie widzę miejsca na wejście USB i Ethernet , czyżby niedopatrzenie :) 

Zdecydowałem się na nową plintę , jak minie zagrożenie , zgłaszam się do Ciebie , decyzja zapadła.

7 godzin temu, Fafniak napisał:

Nie wszyscy. Tylko ci którzy lubią kupować w ciemno

To fakt , że zamówienie pre , czy wzmacniacza w WBA, to tak trochę w ciemno, ale nie do końca. Masz możliwość korekcji produktu. Konstruktor i zarazem właściciel przyjeżdża do Ciebie i ustawia Ci na miejscu prądy i takie tam. Jest możliwość modyfikacji jak trzeba dopasować sygnaturę , po za tym opieka serwisowa jest pierwsza klasa. Tylko faktycznie trochę się czeka na ten sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamill00 napisał:

@Chili akurat ,,graty" z tego stolika są podpięte pod listę Enerr Tablette. Ten kabel to faktycznie Furutech i on zasila w/w listwę.

Dopytywałem, bo ostatnio spotkałem człowieka, który twierdził, że wzmacniacz zawsze podpina bezpośrednio pod gniazdo (oczywiście, bo tak jest najlepiej, wg niego) i myślałem, że u Ciebie jest podobny koncept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Dla mnie nie jest to akceptowalne. Brak możliwości odsłuchu w spokoju w domu przekreśla dla mnie ten produkt - no sorka.

Bez ryzyka nie ma zabawy :) 

Ale oczywiście szanuje Twoje podejście , przed WBA testowałem tylko wzmacniacz JAG , może nie dało mi to pełnego obrazu do porównań, ale wystarczyło by potwierdzić wyższość WBA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak

Haiku ma produkcję seryjną ( nie mówię że złą ).

WBA to custom pod klienta - jeden i ten sam np. przedwzmacniacz może być na różnych: lampach, trafach, potencjometrach, drabinkach, "wejściach/wyjściach", pilotach i nawet materiałach z jakich zrobiona jest obudowa.

Zrobią do wypożyczenia podstawowy model to ktoś powie, że nie jest zły ale jednak "słaby". Zrobią najlepiej wyposażony model to ktoś będzie zafascynowany, ale ze względów finansowych zamówi na nieco gorszych komponentach....... i wyjdzie na to że testował samochód z salonu z silnikiem 2 litrowym, ale mógł sobie pozwolić finansowo tylko na 1.6 i po dotarciu.......jest nie mile zaskoczony.

 

 

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że nie ma jak przetestować w domu, ale jak to napisał Tomek: "bez ryzyka nie ma zabawy"  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Grzesiek , wreszcie coś robisz :) Ale nigdzie nie widzę miejsca na wejście USB i Ethernet , czyżby niedopatrzenie :) 

Zdecydowałem się na nową plintę , jak minie zagrożenie , zgłaszam się do Ciebie , decyzja zapadła.

No tak, wreszcie robię coś dla siebie. Zawsze na to jest najmniej czasu. Tak samo jest z gramofonem, który też składam tak "na raty". Tak samo jest z kolumnami, odtwarzaczem CD... czyli w sumie z całym moim sprzętem :D

Wejść USB itp. nie ma. Z racji tego, że sam będę użytkownikiem tego wzmacniacza, to nawet selektora nie będzie. Całość będzie więc bardzo minimalistyczna. Najbardziej rozbudowany będzie jak zwykle sam zasilacz. Będzie takie quasi dual mono - jedno trafo, ale dalej już prostowniki i filtracja osobna dla lewego i prawego kanału.

A jeżeli chodzi o plintę, to zapraszam Cię do Wrocławia jak tylko trochę uspokoi się cała ta sytuacja z wirusem. Będziemy działać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamill00 napisał:

Zrobią do wypożyczenia podstawowy model to ktoś powie, że nie jest zły ale jednak "słaby". Zrobią najlepiej wyposażony model to ktoś będzie zafascynowany, ale ze względów finansowych zamówi na nieco gorszych komponentach....... i wyjdzie na to że testował samochód z salonu z silnikiem 2 litrowym, ale mógł sobie pozwolić finansowo tylko na 1.6 i po dotarciu.......jest nie mile zaskoczony.

Oczywiście taka sytuacja jest możliwa. Co jednak nie tłumaczy braku przykładowych egzemplarzy, ja nie lubie wymieniać sprzętu. Zdaję sobie jednak sprawę że większosć na forach to ludzie którym sprawia frajdę wizja zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swój wzmacniacz zamówiłem lekko w ciemno , niedawno miałem okazję porównać z innym i wiem ,że elegancko wybrałem :D 

W sumie lekkie obawy miałem iż 35W PP na 6550 pozamiata mnie dołem ,a tu zdziwienie , i 9W trioda wygrała starcie + magia na średnicy i górze :P  Także ,niekiedy można się pokierować intuicją ,ale rozumiem też takich co lubią odsłuchy i żonglowanie sprzętem.

W tamtym roku na audiostereo miałem zapytania czy odsprzedam za pół ceny wzmacniacz ...

Tak jak @Kamill00 napisał , często bywają wersje podstawowe do wypożyczeń i one mogą nie do końca zagrać tak jak byśmy oczekiwali ,szczególnie z podstawowymi lampami nowej produkcji.

@Audio Autonomy odpowiedni zasilacz robi robotę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest końcowe zadowolenie.

Czy to po zakupie w ciemno, czy po 150 różnych odsłuchach jak jest OK - to jest sukces.

Jak odsłuchy to tylko u siebie w domu, ja w ogóle nie rozumiem i nie pojmuję jakiegokolwiek sensu sprawdzania sprzętu u kolegi, szwagra czy w salonie......... bo jeśli przestawieniem 1 kolumny w lewo o 20 cm uzyskuje +10 dB w zakresie 30-40 Hz, nie mówiąc o wpływie reszty toru to nikt mi nie wmówi, że odsłuch w salonie jest miarodajny względem tego jak zagra to w moich 4 ścianach.

95% moich gratów to sprzęt z drugiej ręki = zakupy w ciemno, bo owszem kolumny kupowałem 30 km od siebie, więc mogłem posłuchać jak grają, a raczej czy działają bo jednak na moim sprzęcie grają "trochę" inaczej (moim zdaniem lepiej), ale sprawa nieco się komplikuje jak część "wymarzonego zestawu" jest w Tarnowie (pre), a druga w Katowicach (monobloki)....... a że nie jest to sprzęt typu NAD 365 BEE to nie będę czekał, aż znajdzie się u Pumpurka, który mi pewnie wypożyczy, a jak będę chciał to oddam 😁😁

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taki fajny wątek, a coś przygasł. @Fafniakzbliża się rocznica od zakupu Haiku. Jak z perspektywy czasu oceniasz wzmacniacz? Czy była to dobra decyzja tzn. PP na EL34 czy 6CA7? Jakie lampki ostatecznie najczęściej siedzą w gniazdach? Które 6SN7 poleciłbyś koledze z forum? 😉

Co byś poprawił w tym wzmaku ewentualnie czego Ci brakuje przy słuchaniu muzyki? A może już koniec poszukiwań lepszego brzmienia? 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasł bo po prostu słucham sobie muzyki zamiast przerzucać kolejne klocki audio.

Przyszła do mnie fajna płyta którą znają chyba wszyscy - FRANEK KIMONO a która związana jest z ciekawą opowieścią pana Andrzej Korzyńskiego jak to Polskie Nagrania nielegalnie wydały chyba 10000 sztuk tej płyty umieszczajac swoją nalepkę na okładce - mam jako ciekawostkę :)

Z ostatnich ekstrawagancji kupiłem sobie małe kolumny firmy TSM ( niemiecka firma która istniała dosć krotko w latach 80tych) oparte na papierowych głośnikach (oprócz wysokotonowca)

i cieszę sie naprawdę innym dźwiękiem - taki powrót (mniej więcej bo kiedyś miałem kolumny oparte na sEAS-ach i papierowy wysokotonowiec)

A lampy? - sterujące jakieś NOSy

Te "wzmocnieniowe" to jakieś za 400zł które ktoś tu z forum polecał

Wzmacniacz jest dobry, działa, gra i świeci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że znalazłeś spokój i słuchasz miast miotać się po forum czy salonach w poszukiwaniu lepszego. Ja podpytuję bo robię przerwę w zabawach DIY. Też chcę posłuchać spokojnie bez spinania się. Dlatego kupuję wzmaka lampowego, którego sam nie dam rady wystrugać, a nawet gdyby to koszt byłby porównywalny z kupionym. Wybrałem SETa na 6C4C z zasilaczem lampowym dual mono od SinusA. Dobiorę jakieś fajne lampki (stąd pytanie o 6SN7 m.in.) i zostanie jeszcze dobór kolumn. BMNy są OK ale myślę, że do cichego słuchania mojego plumkania lepszy będzie zestaw na szerokopasmowcach (Audionirvana?), które chyba sam poskładam bo tu filozofii nie ma. Pudła zamówię, a cewkę podpiąć nie sztuka. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fafniak napisał:

GTB i Marconi (chyba - juz nei pamiętam - mogę wkleić zdjęcia albo trzeba przejrzeć wątek dokładniej - nic się nie zmieniło)

Przejrzałem wątek dokładnie. Poza tym popisuję z Kubą @Kubakk, który jest forumowym "wyjadaczem" jeżeli chodzi o 6SN7 i wiem od niego (a On chyba od @audiowit który już tu nie bywa), że te Marconi są bardzo ciekawe. Gorzej z dostępnością za rozsądne pieniądze. Aktualnie Ktoś z Krakowa próbuje opylić na audiogiełdzie (ciekawe czy nie wspomniany Audiowit, bo wspominał, że wszystkie wykupił, a przecież to lampy na lata są). Przyglądam się jeszcze ruskim 1578 z Melz`a ale ciężko oryginały namierzyć i też nie są tanie. Brałeś jeszcze GE oprócz Marconi te jak odbierasz?  Zabawa trwa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

To może jak leżą to mi je sprzedaj? hehe ;) Poszukam, na razie zbieram opinie i doświadczenia innych. Później będę zbierał własne i mam nadzieję razem ze szczęką z podłogi ;) 

Są wygrzane , czekają na swój czas :P  Poza tym lamp się nie sprzedaje ,a kolekcjonuje. Masz namiar gdzie je nabyć , ew. jak masz czas ściągnij z Kanady - są na ebayu ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale kusi żeby poszaleć. Dobrze, że małżonka buforuje moje hobbystyczne pomysły. 

Najgorsze, że wszystko przemija. Miałem zajawkę na fotografię i szkła vintage. Ile ja tego miałem... Podobnie z wędkami. Straciłem rachubę ile ich mam. Teraz kolejny wzmacniacz i lampy. Kartony... Faktycznie potrzebny dystans ale jakieś Marconi sobie sprawię 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...