Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

@Fafniak- przepraszam, że wtrącam sie w dyskusję, ale jeśli używasz 6CA7 EH i lubisz cieplejsze brzmienie, a jednocześnie bardziej kolorowe i szerokie z uwydatnieniem średnicy to polecam chińszczyznę czyli Psvane. Mam, używam i uważam, że warto spróbować. Ja sie nie zawiodłem. Uważam (i nie tylko ja) je za bardzo dobre lampy Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie jak wyglądają jedne i drugie. Posłuchać musiałbyś Sam. Kiedys czytałem porównanie na jakimś kanadyjskim forum, z Gold Lion i wyszło jednak na plus dla Psvane. No, ale to może sprawa gustu. U mnie najlepiej sprawdzają sie z Telefunkenami E88CC jako sterującymi. Próbowałem z Mullardami ECC88 NOS i .... za slodko jak dla mnie. Mullardy lepsze z EH. No, ale to moje zdanie.

PS No i nie rujnują kieszeni - dobraną parę można kupić za ok 150 dolarów.

image.png.5fdadc2f582a67618c854fa9db92b59d.png

@MariuszZ- Nie mam pojecia jak wypadaja 6sn7. Oprócz 6CA7, mam też Psvane 12AX7 B. Używam czasem w przedwzmacniaczu. Moim zdaniem ich brzmienie jest porównywalne z Siemensami ECC83. Tak, że nienajgorzej.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, moim zdaniem i w moim wzmacniaczu, Psvane zachowują się bardzo dobrze. Seria Treasure była reklamowana jako brzmieniowa replika lamp z lat sześcdziesiatych ubiegłego stulecia. Nie miałem okazji porównać. Jednak w porównaniu do EH grają jak gdyby bardziej ,,szeroko, z wiekszym blaskiem. Nie jestem dobry w opisywaniu dźwieku i staram się tego unikać. U mnie idealnie uzupełniają sie w parze z Telefunkenami E88CC. Do wyboru, w momencie kiedy się na nie zdecydowałem, były T oraz Z. Czarne oraz szare (srebrne). I te szare jeszcze dzieliły sie na normalne oraz Mark II. Ogólnie na forach oceniane dość podobnie, jednak prawdopodobnie różniace sie trwałością. Nie mam zdania n/t innych modeli lamp tej firmy oprócz 12AX7, których używam czasem w przedwzmacniaczu. Miałem okazję przez jeden dzień porównać je z Siemensami ECC83, znanymi z bardzo rozdzielczego przekazu, wręcz krystalicznego. Osądzając moim niefachowym uchem, zabrzmiały bardzo podobnie. Próbowałem też używać Psvane z moimi perełkami, czyli Mullardami z lat sześćdziesiatych. No, ale takie granie to dla mnie zbyt cukierkowe. Może komuś ono odpowiada. Mnie nie. Ale, żeby takie kultowe lampy (Mullardy) się nie marnowały to czasem używam w parze z EH i tu jest ok. Inaczej niż Psvane -Telefunken, ale wcale nie gorzej. Wszystko zależy od tego czego aktualnie słucham. Niektórzy wymieniają IC - ja natomiast lampy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Właśnie tych używam. Ostatnio pisał mi Audio Autonomy, że wypróbował swoje Mark II i stwierdził że (cytuję) są genialne. Obaj kupowaliśmy w tym samym czasie z tego samego źródła czyli z Chin. Grzesiek zamawiał po parze dla każdego z nas. U mnie trafiło na jedną milczącą. Zdarza sie. Po dwóch miesiącach dostałem drugą. 

Na pewno nie zapewniają dźwieku Mullardów z połowy ubiegłego wieku, pomimo stwierdzeń producenta że są repliką, ale na pewno warte są zainteresowania. A zdrugiej strony Chiny nie są zobligowane, tak jak kraje zachodnie, do używania dopuszczonych w tych krajach materiałów. Okazuje sie, ze lampy z ubiegłego wieku swoje brzmienia zawdzieczają, w dużej mierze materiałom już obecnie zbronionym. Chiny jeszcze to jakoś omijają.

A jeśli chodzi o ,,zejście,, lamp to ja czytałem wręcz odwrotne opinie, według których lampy niczego nie niszczą, a jedynie same rozbłyskają silniejszym blaskiem i stopniowo przestają działać.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EH to lampy rosyjskie. Jakościowo na pewno lepsze niż JJ lub Tesla. Generalnie lampy rosyjskie były bardzo dobre za ZSRR, a szczególnie te do celów militarnych.  Rosja rozwijała technologię produkcji lamp, kiedy zachód przechodził na półprzewodniki. I właśnie te dodatkowe kilka lat rozwoju technologii lampowej sprawiło, że rosyjskie lampy ogólnie nie są złe.  

U mnie jedna lampa 6CA7 EH ze stażem kilkunastu godzin, niestety nie nadaje się do użytku ze względu na pęknięcie tzw klucza. Plastik słabej jakości. Tak to wygląda na zdjęciu. Nie porównywałbym jednak obecnej produkcji masowej Chin i Rosji. Co innego rozwój technologii wojskowych. Masowa produkcja, jednak chińska w tej chwili zostawiła w tyle produkcję rosyjską.

779231384_20190516_160645(1).thumb.jpg.8426e6824f3514416814be3c6a5cd62c.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 16.06.2020 o 20:29, MariuszZ napisał:

ale jakieś Marconi sobie sprawię 😉 

Jak napisałem tak zrobiłem. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości czy warto to moje zdanie na temat lamp "sterujących" JAN - CL - 6SN7GT Marconi (szaraki?) jest "warto je mieć" ;) 

W porównaniu do nowych tung-soli to już inna liga. Muzyka zapodana wzmacniaczem SET na 6C4C z drajwerami Marconi jest dużo "bogatsza". Bardziej realistyczna. Podoba mi się bardzo takie granie :) 

a (Medium).jpg

b (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Czekam na więcej opisu brzmienia , szczególnie czy basik się podoba

Na razie słucham i nie będę się rozpisywał zbytnio. Porównując do tungsolowego grania bas z Marconi jest na sterydach. Mam wrażenie, że jest więcej "mięcha", masy ale nie idzie to w typową bułę. Najbardziej mnie jednak urzekły wokale. Są tak realistyczne, że mam wrażenie "obcowania" z wokalistkami ;)  a głosy Cohen`a, Gregory Porter`a czy Mario Biondi`ego onieśmielają ponadprzeciętną mocą i wirtuozerią. Jest inaczej, bardziej kolorowo, żywo, "namacalnie". Podoba się :) 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Na razie słucham i nie będę się rozpisywał zbytnio. Porównując do tungsolowego grania bas z Marconi jest na sterydach. Mam wrażenie, że jest więcej "mięcha", masy ale nie idzie to w typową bułę. Najbardziej mnie jednak urzekły wokale. Są tak realistyczne, że mam wrażenie "obcowania" z wokalistkami ;)  a głosy Cohen`a, Gregory Porter`a czy Mario Biondi`ego onieśmielają ponadprzeciętną mocą i wirtuozerią. Jest inaczej, bardziej kolorowo, żywo, "namacalnie". Podoba się :)

No to masz pogląd z czym mam do czynienia od ponad roku :D wokale potrafią przyprawiać ciary , a najlepsze ,że całość przekazu jest podana w sposób równy , więc nie myślisz , że tutaj za dużo dołu , tu za mało góry itd. Skupiasz się jedynie na muzyce ;) 
Odpal jakąś muzykę organową np. Richtera to poczujesz podmuch dmuchawek na twarzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ gratuluję nowych lampek! Teraz możesz zacząć przesłuchiwać wszystkie płyty od nowa 😁

Dnia 22.08.2020 o 15:51, Kubakk napisał:

Mariusz dołączył do 2 osobowego klubu marconi szaraki 6sn7gt :D

Jest tu więcej szaraków. U mnie leżą w szufladzie (niestety już wypalone dosyć mocno) RCA 6SN7GT (VT-231) 😉

 

IMG_20200825_095708.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Audio Autonomy napisał:

Jest tu więcej szaraków. U mnie leżą w szufladzie (niestety już wypalone dosyć mocno) RCA 6SN7GT (VT-231)

Na zdjęciu widać między bańką, a cokolem czerwoną masę. To jakiś sposób na obluzowany cokół czy tak ma ta lampa? Mam zasilające i tam są luźne cokoły stąd pytanie. Kombinuję jak naprawić.

Szaraki fajnie grają ale pełnię szczęścia doświadczę jak poskładam kolumny na szerokopasmowcach. Myślę o Audio Nirvanie 10 cali. 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Na zdjęciu widać między bańką, a cokolem czerwoną masę.

Szczerze?  Nie mam zielona pojęcia o co chodzi z tą masą. Takie lampki kupiłem i zastanawiałem się zbytnio o co chodzi i do czego ona służy. Może chodzi o to o czym piszesz.

Jeżeli chodzi o szerokopasmówki, to kibicuję! Sam jadę na W8-1782 i jestem mega zadowolony z tego jak grają. To są troszkę mniejsze przetworniki (8 cali), ale dołu mi nie brakuje, a za to góra pasma jest bardzo fajna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fafniak napisał:

Nie wiem gdzie wsadziłem płytę CD - byc moze wyp.. przez okno... i nie mam jak sprawdzić

Posłucham po południu. Trochę namieszane są pliki. Jeden Wav i reszta Flac. Za długie nazwy i na pena nie chcą wskoczyć. Będę kombinował jeszcze. Mam już na dysku, a to połowa sukcesu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...